تور استانبول | تور ترکیه | تور لحظه آخری استانبول

حقایقی جذاب در تور استانبول

زمانی که نام شهر استانبول را می‌شنویم تصویری از یک شهر بسیار بزرگ که معماری‌های زیبا و فرهنگی بالا دارد به یادمان می‌آید. گردشگران زمانی که به شهر استانبول سفر می‌کنند با تاریخی دو هزار ساله، از غرب و شرق در این شهر تاریخی و پیشرفته رو به رو خواهند شد، شهر استانبول نه تنها بزرگ‌ترین شهر در کشور ترکیه بوده است بلکه قلب و روح این کشور نیزمی باشد و همچنین محل سفر بسیاری از توریست‌ها در جهان بوده است. برای شناخت بهتر این شهر باستانی بهتر با تور استانبول همراه شوید تا بتوانید از دیدنی ترین آثار تاریخی بهره مند شوید .

شهر استانبول یک شهر منحصربه فرد است که دو قاره آسیا و اروپا را به هم پیوند داده است. در این شهر فرهنگی کهن پنهان است و گذشته ازآن مکان‌های دیدنی زیادی را در خود دارد. از معماری‌های بی نظیر تا غذاهای خوشمزه و مخصوص این شهر همه و همه را باید تجربه کرد. جالب است بدانید که از سال ۱۹۳۰ مرکز پست شهر استانبول پاکت‌ها و نامه‌هایی را که در قسمت آدرس به جای نام استانبول نام قدیم آن شهر یعنی “قسطنطنیه” را نوشته بودند به مقصدشان نمی‌رساند تا با این کار بتواند نام استانبول را در بین عموم رواج دهد. اگر برای بار اول است که می خواهید به شهر زیبا و خاطره انگیز استانبول سفر کنید بهتر است دست کم ۵ روز را برای این شهر زیبا و رؤیایی اختصاص دهید.

در تور استانبول با زیباترین مساجد آشنا خواهید شد در واقع می‌توان گفت حدود ۱۱۳/۳ مسجد در استانبول بنا شده است که می‌توان از آن همه مسجد زیبا مسجد باستانی سلطان احمد و مسجد زیبای سلیمانیه و مسجد ایا صوفیا را نام برد .

با  گذشته و فرهنگ استانبول بیشتر آشنا شوید:

کشور ترکیه تاریخ عظیمی را با خود حمل کرده است و شهر استانبول در گذشته پایتختت سه امپراتوری بزرگ بوده است . امپراتوری عثمانی ، امپراتوری روم، امپراتوری روم شرقی ، این سه امپراتوری در شهر استانبول یادگاری‌های زیادی را از خود به جای گذاشته‌اند . قسمت‌های قدیمی شهر استانبول جزء میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است . موزه‌ها و کاخ‌های زیادی در شهر استانبول وجود دارد که بیشترین بناهای تاریخی در بخش سلطان احمد و یا منطقه قدیمی شهر استانبول بنا شده است ، مانند کاخ‌های عثمانی که یکی از آن کاخ‌ها دلمه باغچه بوده که که کلا مربوط به عثمانی ها بوده است .

مسجد زیبای آبی که به وسیله شاگرد استاد معمار سینان که از بزرگترین معماران دوران عثمانی بود در سال ۱۶۱۶ بنا شد و همچنین ایاصوفیه که در ابتدا برای کلیسای ارتودوکس بنا شد و بعد از ان در سال ۱۴۵۳ در دوران عثمانی به موزه تبدیل شد .

تور استانبول و صنعت گردشگری

گسترس و رشد صنعت گردشگری در استانبول از تمام شهرهای دنیا بالاتر بوده است و حتی بر اساس آمار و شاخص‌های جهانی که توسط شرکت خدمات مالی مسترکارت انجام گرفته ، شهر استانبول در سال ۲۰۱۱ توانسته از نظر میزان گردشگر از شهرهای آمستردام و نیویورک هم بالاتر باشد . در سال ۲۰۱۲ تعدا ۵/۹ میلیون گردشگر در استانبول حضور داشته اند . بر اساس مطالعات موسسه بروکینگز شهر استانبول از دید رشد اقتصاد شهری جز هفتمین شهر برتر جهان بوده است .

گذر تور استانبول به باشگاه‌های این شهر

از تاریخی‌ترین و کهن‌ترین باشگاه‌های شهر استانبول می‌توان بشیکتاش را نام برد که سال ۱۹۰۳ تنها باشگاه کشور ترکیه محسوب می‌شده است .

 نحوه حمل و نقل در تور استانبول

شهر استانبول قدیمی‌ترین سیستم حمل و نقل از نوع زمینی را در جهان بعد از شهر لندن و نیویورک را دارد که حدود سال ۱۸۷۵ تأسیس شده است. زمانی که به استانبول سفر کردید برای راحتی در رفت و آمد شهری خود بهتر است از استانبول کارتی را از دستگاه‌های خودکار خریداری کنید با این کارت به راحتی می‌توانید از همه وسایل نقلیه عمومی و حتی از قایق‌ها هم استفاده کنید .

تور استانبول در بازار بزرگ

جدا از اینکه شهر استانبول مرکز تاریخ ، فرهنگ و اقتصاد در ترکیه بوده است مرکز تجارت و اقتصاد آن در قاره اروپا واقع شده است . با وجود اینکه ۳/۱ مردم آن در قاره آسیا ساکن هستند .

بهترین محل برای خرید بازار بزرگ بوده است که قدیمی‌ترین بازار شهر هم هست در این بازار هر خیابان آن مخصوص یک نوع کالا بوده است و فضایی زیبا و جذاب دارد که حدود ۳۰۰۰ مغازه در این بازار به چشم می‌خورد .

از بازارهای لوکس و مدرن استانبول می‌توان به اولین بازار آن شهر یعنی گالریا اشاره کرد که در سال ۱۹۸۷ تنها بازار مدرن در کشور ترکیه بود .

تور استانبول و غذاهای ترکی

از آنجایی که تقریباً همه می‌دانند که شهر استانبول به خاطر رستوران‌های باستانی و غذاهای دریایی خود بسیار شهرت دارد و در این رستوران‌ها می‌توان مزه غذاهای اصیل ترکی را به خوبی چشید پس بهتر است در سفر به این شهر از این دنیای مزه بیشترین استفاده را ببرید . برای پیدا کردن اینگونه رستوران ها بهتر است به محله توپکاپی که در نزدیکی دریای مرمر قرار دارد بروید و از منظره دریای مرمر نیز همزمان استفاده کنید. همچنین رستوران های بسیاری در تنگه بسفر قرار دارد که آنها را نیز نباید از دست داد.

جزایر پرنس در تور استانبول

یکی از بزرگترین و مهمترین جاذبه‌های گردشگری شهر استانبول جزایر پرنس آن بوده است. این جزایر از ۹ جزیره تقریباً کوچک و در عین حال بکر و زیبا تشکیل شده است . در دوران بیزانس از این جزایر منحصر به فرد برای تبعید شاهزادگان یا همان پرنس هایشان استفاده می‌شده است و به همین دلیل این نام را برای این جزیره انتخاب کرده‌اند. نکته قابل توجه این است که از ۹ جزیره پرنس تنها ۴ جزیره آن است که توریست‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند و نکته جالب این است که در این جزایر از هیچگونه ماشین و وسیله ای که باعث آلودگی میشود قابل استفاده نیست.

محل های دیدنی استانبول


تنگه بسفر

میدان تکسیم 

خیابان استقلال

مسجد ایاصوفیه

خیابان بغداد

مسجد هرکای شریف

مسجد کالندرحانه

مسجد نصرتیه

مسجد جامع فاتیح

موزه تاریخ علم و فناوری اسلامی 

مرکز خرید هیستوریا در استانبول

 موزه فناوری راحمی کچ  M. Rahmi Koç

موزه خوشنویسی

موزه موزائیک

موزه نقاشی و مجسمه سازی

مدرسه کافر آغا

 مرکز خرید مارمارا فروم

محله دولاپ دره

مرکز خرید کپیتول

فروشگاه ایکیا

مرکز خرید کاله اوت لت

پارک امیرگان

برج گالاتا

مرکز خرید ساپیر

منطقه پولونزکوی

ساحل ریو

حمام خرم سلطان

جزیره پرنس

دیوار قسطنطنیه

موزه فرش

موزه تکفور

موزه سادبرک

جنگل بلگراد

بازار برج مرکزی

 مرکز اوت لیت کلونی 

حصار هفت قلعه

مرکز خرید آرماگان

پارک ییلدیز

 کلیسای جامع سنت جورج

مسجد رستم پاشا

مرکز خرید توریم

مرکز خرید حمام جنیفر

فروشگاه میدنایت اکسپرس

مرکز خرید آتاکوی پلاس

خلیج گلدن هورن

مسجد جامع آتیک علی پاشا

خیابان سلطان احمد

اسکی کاراتپه 

پارک داریجا

تپه های دیدنی جاملیجا

جزیره بورگاز آدا (Burgazada)

جزیره کانالیدا

خلیج دیدنی شاخ طلایی

خلیج بایزید

خیابان لاله لی

خیابان ینی کاپی

عمارت زیبای ایهلامور

فروشگاه حرملیک

 

قصر توپکاپی

موزه باستان شناسی