تور آنکارا | تور ترکیه | مقاصد گردشگری شهر آنکارا

تور لحظه آخری آنکارا

آنکارا پایتخت ترکیه که در قدیم به آن آنقره می‌گفتند یکی از پرطرفدارترین مقصدهای گردشگران از نقاط مختلف جهان ازجمله ایران هست. آنکارا بعد از استامبول بزرگ‌ترین شهر مدرن و جذاب ترکیه هست که در طی سال‌های اخیر تعداد گردشگران تور آنکارا نیز بیشت شده است. آنکارا با مساحت حدود ۲۵۱۶ کیلومترمربع پایتخت سیاسی و اقتصادی ترکیه محسوب می‌شود و آنکارا از شهرهای آمریکا به جز لس آنجلس و نیویورک نیز بزرگتر هست. همچنین تور آنکارا برای هم‌وطنان ترکی زبان ما بسیار خاطره‌انگیز خواهد بود چراکه به زبان آن‌ها آشنا هستند.

با شهر آنکارا آشنا شوید

اکثریت جمعیت آنکارا از مردم ترک آناتولی می‌باشند. نکتهٔ قابل‌توجه گردشگران تور آنکارا، این شهر علاوه بر جذابیت‌های فراوانی که دارد از شاهراه‌های ارتباطاتی مهم ترکیه هست به همین علت دسترسی به سایر شهرهای ترکیه برای گردشگران تور آنکارا راحت هست میانگین آب‌وهوا آنکارا در تابستان بین ۲۷ تا ۳۶ درجه سانتی گراد و زمستان‌ها بین منفی سه تا منفی ده درجه هست. در این شهر برای همهٔ سنین و برای تمامی سلیقه‌ها مرکزهای تفریحی جذاب و مدرن بسیاری وجود دارد.

قطعاً تور آنکارا می‌تواند یک سفر بی‌نظیر باشد چراکه این شهر مملو از مکان‌های دیدنی باستانی و مدرن است، تابستان‌های آنکارا بسیار گرم هست و می‌تواند سواحل مدیترانه‌ای آنکارا با رنگ آب‌های فیروزه‌ای زیبایی که انعکاس آسمان این شهر در تابستان هست بسیار برای شما لذت‌بخش باشد. یکی از بهترین تفریحات تابستانی گردشگران دیدن از دریاچهٔ گولباشی و قایق‌سواری در آن هست این دریاچه که در ۲۵ کیلومتری به سمت جنوب آنکارا هست.

در فصل بهار نیز برای گردشگران دیدن ویرانه‌های باستانی که در ارتفاعات آنکارا قرار دارند و کوه‌پیمایی در این منطقه بسیار جذاب هست. یکی از دیگر نکات قابل‌ذکر در ترکیه فقط از تقریباً اواسط اردیبهشت تا اواسط آبان ماه ساحل‌های آن برای عموم باز هست در این بازهٔ زمانی بسیار برای افرادی که علاقه‌مند به ورزش‌های آبی می‌باشند مناسب است. ترکیه از اطراف توسط شش کشور آسیایی و دو کشور اروپایی محاصره‌شده است به همین دلیل گردشگران بسیاری را از نقاط مختلف جهان جذب می‌کند.

زبان و مذهب

در سال ۲۰۱۵ جمعیت ترکیه حدود ۷۷۰۰۰۰۰۰ نفر برآورد شده است، در سال ۱۹۲۴ برای اولین بار دین رسمی این کشور اسلام اعلام گردید اما در حال حاضر حکومت ترکیه لائیک هست و هدفشان جدایی دین از سیاست بوده است، این کشور ۸۰ درصد از مرمان مسلمان که اکثراً اهل تسنن و ۲۰ درصد از علوی تشکیل‌شده است. زبان رسمی ترکیه ترکی استامبولی هست ولی در کنار آن بسیاری از مردم به زبان کردی، زازاها و تر کی آذربایجانی صحبت می‌کنند.

گردشگری آنکارا

از مکان‌های گردشگری ترکیه می‌توان به آمفی‌تئاتر آسپندوس، ساحل پاتارا، پاموک کاله، بدروم، کوه نمرود، اولودنیز، مسجد آبی، کتابخانه سلسوس، دودکش‌های پریان گورمه، ایاصوفیه، حمام رومی آنکارا، مقبره آتاتورک، ارگ آنکارا، مرکز خرید کیزیلای، مرکز خرید آرمادا و… اشاره کرد. این مکان‌ها تنها گوشه‌ای از آنکارا بودند. ازآنجاکه آنکارا پایتخت سیاسی و اقتصادی ترکیه هست اکثراً سفرهای کاری به این شهر صورت می‌گیرد اما قطعاً در کنار کارهای خود باید زمانی برای دیدن از جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر آن داشته باشند. در مقالات بعدی در مورد هر یک از مکان‌های گردشگری به طور کامل توضیح داده‌ایم.