جشنواره ادبی استانبول

۲۹

آبان
۱۳۹۶

جشنواره ادبی استانبول ‏Tanpinar

ارسال شده توسط: نورگشت/ 1090 ۰

جشنواره ادبی استانبول تانپینار (International Istanbul Biennial) یا همان جشنواره ادبی استانبول تانپینار یک رویداد هوشمندانه است  و هدف از این جشنواره تجلیل از ادبیات ترکیه و جهان است و همین رویداد باعث شده است که تور استانبول دارای محبوبیت خاصی در اهالی فرهنگ و هنر باشد.

در جشنواره ادبی استانبول تان پینار می‌توان در خصوص آثار ادبی ترکیه وجهان با صاحبان اثر ادبی یا بزرگان آثار ادبی به بحث و گفتگو نشست این جشنواره دارای اهمیت زیادی در دوستداران حوزه ادبی می‌باشد چراکه مسئولین این رویداد بزرگ با جشنواره‌های ادبی و نهادهای ادبی صاحب‌نام همچون فستیوال ادبی منچستر تبادل فرهنگی و ادبی داشته باشند و همین تبادل باعث شده است تا جشنواره ادبی استانبول تان پینار یکی از محبوب‌ترین رویدادهای ادبی جهان به شمار آید.

اهداف فستیوال ادبی که میتوان در تور استانبول دنبال کنید

فستیوال ادبی استانبول تانپینار گذشته از نگاه هوشمندانه مسئولین برای جذب توریست و جذب برای تور استانبول هدف دیگری هم وجود داشته است . علت دیگر این رویداد ادبی بزرگداشت شاعر مشهور و رمان‌نویس ترکیه احمد حمدی تان پینار می‌باشد. که سالانه بیش از ۲۰ نویسنده مشهور جهان برای شرکت در این جشنواره حضور پیدا می‌کنند.

در حال حاضر جشنواره ادبی استانبول تان پینار در بین جشنواره‌های ادبی رتبه یک را در اتحادیه کسب نموده است. و همین دلیلی بر پراهمیت بودن این جشنواره دارد، ناشران، مترجمان ادبی، منتقدان و روزنامه‌نگارانی که با تور استانبول به کشور ترکیه سفرکرده‌اند آثار خود را در این رویداد برای داوری ارائه می‌دهند.

جشنواره ادبی استانبول تان پینار از سال ۲۰۰۹ سازمان‌یافته است و تنها جشنواره ادبیات بین‌المللی ترکیه به شمار می‌رود. این رویداد برای همکاری بین نویسندگان و ناشران ترکیه و همتایان بین‌المللی و همچنین ویراستاران و مترجمان را فراهم می‌کند.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید