خریدی جانانه و ارزان در بازارهای اورتاکوی استانبول

۲۸

دی
۱۳۹۶

خرید در بازارهای اورتاکوی استانبول | آژانس مسافرتی نورگشت

ارسال شده توسط: نورگشت/ 1817 ۰

خریدی جانانه و ارزان در بازارهای اورتاکوی استانبول

تور استانبول هر ساله انتخاب هزاران نفر از سراسر دنیاست که با آمدن به این شهر زیبا و دوست داشتنی از مکانهای دیدنی فوق العاده زیبا و جذاب آن دیدن کنند و تفریحات مختلف این شهر را تجربه کنند.
اما همیشه مقصود آمدن به استانبول این اشخاص دیدن مکان‌های دیدنی استانبول نبوده است، بلکه تعداد زیادی از مردم هر ساله به استانبول می‌آیند تا خریدهایی مناسب با قیمت‌های مناسب داشته باشند و از آن جا که استانبول مهد پوشاک ترکیه می‌باشد، این شهر بهترین مقصد مسافرتی برای خرید پوشاک با قیمت مناسب است.

حالا اگر تور استانبول را برای خرید و بازدید از بازارهای آن انتخاب کرده‌اید یکی از بهترین مکان‌هایی که می‌توانید در آن به خرید پوشاک بپردازید، بازارهای اورتاکوی می‌باشد که در همین محله که یکی از محله‌های مشهور و قدیمی استانبول می‌باشد قرار دارد.

حال اگر قصد خرید از بازارهای اورتاکوی را دارید با ما در این مطلب همراه باشید تا شما را با این بازارها و خرید در آن آشنا کنیم.

خریدی جانانه و ارزان در بازارهای اورتاکوی استانبول

درباره محله اورتاکوی و بازارهای اورتاکوی

محله اورتاکوی یکی از محله‌های بسیار قدیمی و زیبای شهر استانبول است که در تور استانبول حتماً باید از آن دیدن کنید و نرفتن به محله و بازارهای اورتاکوی می‌تواند بعد از سفر پشیمانی بزرگی برای شما داشته باشد.

محله و بازارهای اورتاکی در جوار محله بشیکتاش که یکی از بهترین و زیباترین محله‌های استانبول است قرار دارد و از طرف دیگر با محله ببک هم جوار و نزدیک است.
این محله به قدیمی بودن و داشتن بازارها زیادی مشهور است و از طرفی خیابان‌های آن دارای بوتیک‌ها فراوان و مدرن می‌باشند که انواع خرید را به خصوص پوشام را می‌توانید در این محله و بازارهای آن انجام دهید.

از دیگر ویژگی‌های این محله ساختمان‌های قدیمی و بازسازی شده این محله می‌باشد که روح زنده‌ای به این محله داده است و حتی اگر بدون دلیل خاصی در این محله پیاده روی کنید می‌توانید از دیدن خیابان‌ها و ساختمان‌های قدیمی آن لذت ببرید و لحظات طلایی را در تور استانبول خود رقم بزنید.

خریدی جانانه و ارزان در بازارهای اورتاکوی استانبول

خرید در بازارهای اورتاکوی

وقتی وارد محله اورتاکوی می‌شوید شاید انتظار داشته باشید که بازاری مانند بازار بزرگ تهران رو در آن جا پیدا کنید اما حقیقتاً فروشگاه‌ها و بازارهای اورتاکوی استانبول کمی پراکنده هستند و در کوچه پس کوچه‌های این محله که خیابان‌های آن با سنگ فرش پوشیده شده است می‌توانید فروشگاه‌ها و بوتیک‌های فراوانی را پیدا کنید. اما اگر کمی در دل این محله بروید می‌توانید به بازارهای اورتاکوی که دارای فروشگاه‌های زیادی هستند دسترسی پیدا کنید و پوشاکی عالی با قیمتی مناسب خریداری کنید.

البته هنگام خرید از بازارهای اورتاکوی و یا هر بازاری در استانبول (البته به جز پاساژهای مارک) فراموش نکنید که باید کمی چانه بزنید  تا بتوانید جنس مورد نظرتان را با قیمتی بهتر و مناسب‌تر خریداری کنید.

البته در کنار خرید از بازارهای اورتاکوی حتماً تعداد زیاد قهوه خانه و رستوران‌های این محل نظر شما را جلب خواهد کرد! بهترین مکان بعد از خرید خیابان اسکله می‌باشد که آخرین خیابان محله اورتاکوی است که در بر تنگه به سفر قرار دارد و می‌توانید به آن جا رفته و از منظره‌ای عالی که در روبروی شماست لذت ببرید.

علاوه بر پوشاک در بازار های اورتاکوی می توانید کالاهای عتیقه و قدیمی را م خرید کنید و فروشگاه های عطاری زیادی هم در این محله و بازار های آن مشغول به فعالیت هستند و از آن ها هم می توانید گیاهان دارویی و عرقیجات را خریداری کنید.

خریدی جانانه و ارزان در بازارهای اورتاکوی استانبول

بازدید بازارهای اورتاکوی

بازدید از بازارهای اروتاکوی مانطور که گفته شد می‌تواند بسیار جذاب و سراسر از خاطرات خوب باشد.
در ضمن بازدید از این بازارهای قدیمی و زیبا می‌توانید در کافه‌ها و رستوران‌های سنتی ترکی که در بازار به وفور دیده می‌شوند استراحت کرده و از نوشیدن چای سنتی ترکی و یا قهوه ترک لذت ببرید و اگر مایل بودید می‌توانید غذاهای ترکی که بسیار هم خوش مزه هستند را  مثل بورک و کوفته را نوش جان کنید و مزه‌ای ابدی را در ذهن خود ثبت کنید.

فراموش نکنید که در کنار بازدید از بازارهای اورتاکوی و این محله، می‌توانید از محله بشیکتاش و محله ببک که در نزدیکی این محله قرار دارند هم بازدید کنید.
از مکان‌های دیدنی که در خود محله اورتاکوی می‌توانید ضمن خرید از بازارهای آن دیدن کنید می‌توان به حمام‌های تاریخی و مسجد بزرگ و تاریخی اورتاکوی اشاره کرد و پیشنهاد  ما این است که در روزی که قصد بازدید از این بازارها را دارید از این مکان‌های دیدنی استانبول هم دیدن کنید.

این نکته را هم در هنگام بازدید از بازار اورتاکوی و بازارهای دیگر استانبول، مخصوصاً تو ساعات شلوغی  و ازدحام زیاد جمعیت به خاطر داشته باشید که استانبول به داشتن جیب برهای حرفه‌ای مشهور است پس در هنگام شلوغی حواستون به کیف و جیب هاتون باشد تا تحمل ضرر نشوید.

خریدی جانانه و ارزان در بازارهای اورتاکوی استانبول

دسترسی به بازارهای ارتاکوی

برای دسترسی به بازارهای اورتاکوی از اونجا که محله و بازارهای اورتاکوی در قسمت اصلی و اروپایی استانبول قرار دارد سختی زیادی را برای دسترسی به آن نخواهید کشید و می‌توانید با انواع وسایل نقلیه عمومی به این محله و بازارهای زیبا و دوست داشتنی درون آن دسترسی داشته باشید.

بهترین راه و پیشنهاد ما برای دسترسی شما به بازارهای اورتاکوی استفاده از مترو است که هم به صرفه و هم سریع می‌باشد.
برای دسترسی با مترو به این بازارها باید از میدان تقسیم سوار خط ۴۲T شوید و در محله بشیکتاش از مترو پیاده شده و با پیاده روی یک ربعی به بازارهای اورتاکوی دسترسی پیدا کنید.
اینطوری هم می‌توانید نگاهی به محله بشیکتاش بیاندازید و در عین حال از پیاده روی در شهر در تور استانبول لذت ببرید.

البته می‌توانید با اتوبوس و تاکسی هم به این محله و بازارهای آن دسترسی داشته باشید اما در ساعات میانی روز در این محل ترافیک شدید است و هزینه‌ی تاکسی هم در ترکیه زیاده پس همان مترو را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

آدرس محله و بازارهای اورتاکوی

Ortaköy Mh.
۳۴۳۴۷ Beşiktaş/Istanbul
Turkey

در آخر امیدواریم تا از سفر خود در تور استانبول لذت ببرید و لحظات و دوران خوبی را در این سفر تجربه کنید و امید داریم که این مطلب شما را با بازارهای اورتاکوی به خوبی آشنا کرده باشد.

اگر تجربه خرید در بازارهای اورتاکوی را دارید در زیر این مطلب با ما در میان بگذارید تا دیگران هم بتوانند از تجربه‌های ارزشمند شما در این سفر و دیدار از این بازارها بهره مند شوند.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید