نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول مکانی برای آشنایی با فرهنگ و بزرگان ادب و فرهیختگان کشور های اروپایی و آسیایی

۰۲

دی
۱۳۹۶

نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول Istanbul book fair | آژانس مسافرتی نورگشت

ارسال شده توسط: نورگشت/ 1006 ۰

نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول مکانی برای آشنایی با فرهنگ و بزرگان ادب و فرهیختگان کشور های اروپایی و آسیایی

تور استانبول علاوه بر اینکه می تواند مکان فوق‌العاده‌ای برای تفریح باشد هرساله به عنوان یکی از شهر هایی که به برگزاری بهترین نمایشگاه ها از جمله نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول می پردازد افراد زیادی را به عنوان توریست به سمت خود می کشاند.این نمایشگاه که هر ساله در محل دائمی برگزاری نمایشگاه های این کشور یعنی tuyap برگزار می شود یکی از پر بازدیدترین نمایشگاه ها به حساب می آید چرا که افراد زیادی از کشور های ۲ قاره اروپا و آسیا به دلیل نزدیک بودن و محلی که مرز اروپا و آسیاست به تور استانبول سفر می کنند.ما در این مقاله کوشیدیم تا اطلاعات کاملی از زمان برگزاری تا ویژگی ها ی چشم گیر نمایشگاه بین المللی کتاب  استانبول را در اختیار علاقه مندان کتاب و کتاب خوانی قرار دهیم .در ادامه این مطلب با ما باشید.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول مکانی برای آشنایی با فرهنگ و بزرگان ادب و فرهیختگان کشور های اروپایی و آسیایی

از برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول تا ۳۶ امین دوره برگزاری آن

نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول با هدف تبدیل به یکی از معتبرترین نمایشگاه های آسیا و جهان در سال ۱۹۸۲ میلادی شروع به کار کرد همچنین این نمایشگاه در سال گذشته میزبان ۶۲۱ هزار بازدید کننده که ۲۸۰ نفر آن ها بازدید کنندگان خارجی بودند،بود.
نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول هر ساله از تعداد زیادی از فرهیختگان و نویسندگان بزرگ دنیا برای حضور در نمایشگاه دعوت به عمل می آورد پس می تواند برای کسانی که به کتاب و نویسندگان علاقه بسیار دارند فرصت عالی باشد تا از نزدیک با این نویسندگان بزرگ آشنا شوند.

محل برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول در کجاست و چه امکاناتی را شامل می شود؟

نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول همان‌طور که گفته شد در  tuyap  برگزار می شود. بهتر است اول شما را با tuyap آشنا کنیم. این شرکت یک شرکت خصوصی می باشد که تا کنون به هزاران شرکت مختلف از کشور های مختلف در جهت برگزاری ۱۵۰۰ نمایشگاه خدمات قابل توجهی ارائه کرده است. شرکت  tuyap در شهر های مختلف ترکیه شعبه دارد که شعبه استانبول آن در منطقه بیوک چکمسه واقع شده. سالن tuyap استانبول توانایی برگزاری ۵۰ نمایشگاه هم زمان با هم را دارد.نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول یکی از این نمایشگاه های پربازدید است. این مکان بهترین خدمات از جمله سیستم اینترنتی رایگان با سرعت بالا در مجل نمایشگاه، سیستم تهویه هوای بسیار به روز برای بازدید کنندگان، قرار دادن انواع ورودی ها از جمله پله برقی آسانسور و بوفه و بازارچه برای خرید بازدید کنندگان و همچنین پارکینگ بسیار بزرگی که ۴۵۰۰ خودرو را در خود جا می دهد. این سالن هرساله شاهد برگزاری بسیاری دیگر از نمایشگاه ها درزمینهٔ های مختلف صنعت و تجارت و… می باشد.tuyap تا کنون و هر ساله پذیرای نیم میلیون نفر بازدید کننده از سراسر جهان است و همچنین شاهد برگزاری ۳۶ دوره نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول. این نمایشگاه شاهد یکی از بزرگ‌ترین رخ‌داد های فرهنگی ترکیه می باشد.نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول شامل ۱۰ سالن می باشد که یکی از آن‌ها متعلق به بخش بین‌المللی می باشد. تا سال های گذشته این نمایشگاه به مدت ۲ هفته برگزار می شد اما امسال زمان برگزاری آن به ۹ روز کاهش یافته که از این ۹ روز نیز ۴ روز را به بخش بین الملل اختصاص داده اند.

نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول شامل ۵ بخش است:

  • بخش کتاب ها
  • بخش مجلات و روزنامه ها
  • سازمان های غیر دولتی که در زمینه انتشار فعالیت دارند.
  • بخش مجلات
  • شرکت های رسانه ای

نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول مکانی برای آشنایی با فرهنگ و بزرگان ادب و فرهیختگان کشور های اروپایی و آسیایی

چه چیزی باعث می شود بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول به یکی از اهداف توریست های استانبول تبدیل شود؟

نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول هر ساله شاهد گرد همایی ۱۰ ها هزار کتاب و نشریات مختلف است که محل مناسبی را برای علاقه مندان به کتاب فراهم می آورد. همچنین  نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول قسمتی را به عنوان امضا در نظر گرفته که افراد در آنجا می توانند از نزدیک با نویسندگان مشهور دیدار کرده و امضای آن ها را نیز داشته باشند.
نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول میزبان بسیاری از مذاکرات و بحث های هیئت های منصفِ و  برگزاری کارگاه های مختلف می باشد. همچنین  نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول هر ساله از عده زیادی از نویسندگان خارجی دعوت به حضور می کند که فرصت مناسبی برای دیدار با نویسندگان خارجی را برای بازدیدکنندگانش ایجاد می کند.
نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول محل مناسبی برای پیشرفت درزمینهٔ صنعت چاپ و نشر می باشد. بازدید از این نمایشگاه در تور استانبول فرصت بسیار خوبی برای علاقه مندان به کتاب است چرا که می‌توانند به طیف بی‌شماری از جدیدترین آثار کشور های مختلف تا آثار قدیمی که سال ها به دنبالش بوده اند دست پیدا کنند.
نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول برای افرادی که قصد شرکت در نمایشگاه را دارند زمینه ساز خوبی از نظر ایجاد روابط کاری و بین المللی همچنین دسترسی به صنعت چاپ جهانی را ایجاد کرده است.

بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول

زمان برگزاری ۳۷ امین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول  از ۱۰ تا ۱۸ ام نوامبر ۲۰۱۸  از ساعت ۱۰ صبح الی ۷ بعد از ظهر می باشد. سالن بین المللی نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول فقط از ۱۰ تا ۱۳ نوامبر به فعالیت می پردازد.
ورودی این نمایشگاه برای افراد معلول، معلمان و دانش آموزان به صورت رایگان می باشد و برای سایر افراد ۵ لیر ترکیه است که شما می توانید هم‌زمان با خرید یک بلیت از بازدید نمایشگاه بین المللی هنر استانبول نیز بهره ببرید.
فروش بلیت های نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول تنها به صورت حضوری و از باجه tuyap قابل خریداری است. نمایشگاه کتاب استانبول تخفیف ویژه ای برای ناشران در نظر گرفته است.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول مکانی برای آشنایی با فرهنگ و بزرگان ادب و فرهیختگان کشور های اروپایی و آسیایی

دسترسی به نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول

محل برگزاری این نمایشگاه در آخرین ایستگاه مترو بوس (BRT) شهر استانبول قرارگرفته است.
اگر قصد استفاده از وسیله شخصی را دارید باید وارد اتوبان TEM شده و وارد  Mahmutbey شده و سپس از خروجی بهاخیریه-آوکیالار Bahçeşehir-Avcılar خارج شده، اکنون شما در نزدیکی نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول و سالن tuyap قرار دارید.
همچنین ماشین های مخصوص نمایشگاه که به صورت رایگانِ شما را به نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول می رسانند. این اتوبوس ها در ایستگاه بندر ساحلی BAKIRKÖY می ایستند.

آدرس نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول

Tüyap Fair Convention and Congress Center Cumhuriyet Mahallesi Eski Hadımköy Yolu Caddesi 9/1, 34500 BüyükçekmeceİSTANBUL

تلفن نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول

+۹۰ (۲۱۲) ۸۶۷ ۱۱ ۰۰

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید