۰۸

آذر
۱۳۹۶

باشگاه گلف استانبول

ارسال شده توسط: نورگشت/ 1127 ۰

باشگاه گلف استانبول از اولین باشگاه های گلف اروپا و آسیا

سفر به ترکیه و استفاده از تور استانبول می‌تواند همراه با بازدید از مکان های دیدنی بسیار جذاب شهر استانبول، مکان های تاریخی، مکان های تفریحی و بازدید از دریاچه ها و رود موجود در شهر استانبول باشد.
اما یکی از تفریحات بسیار هیجان انگیز که می توانید در تور استانبول و در بازدید از این شهر زیبا انجام دهید، ورزش گلف در باشگاه گلف استانبول می باشد.
با ما در این مقاله همراه باشید تا درباره باشگاه گلف استانبول و همچنین سال تاسیس آن و امکانات بی نظیر آن آشنا شوید و نحوه دسترسی به آن را یاد بگیرید.

باشگاه گلف استانبول از اولین باشگاه های گلف اروپا و آسیا

درباره باشگاه گلف استانبول

باشگاه گلف استانبول یکی از مشهور ترین کلوپ های موجود در اروپا می باشد و همچنین قدیمی ترین آنها در ترکیه و چهارمین باشگاه گلف قدیمی در نزدیکی اروپا محسوب می شود.
این کلوب گلف بسیار بزرگ که باشگاه گلف استانبول نام دارد، دارای ۹ سوراخ می باشد که در ابتدا ۱۲ سوراخ بوده و بعد از گسترش شهر استانبول به ۹ سوراخ کاهش پیدا کرده است.
شما می توانید در باشگاه گلف استانبول از ورزش لذت برده و ساعات عالی را در تور استانبول به ورزش و تفریح این مکان زیبا پردازید.
استانبول دارای کلوب های گلف دیگری نیز می باشد که در مطالب های دیگر به آن ها اشاره می کنیم، نام این کلوپ ها کلوپ گلف کمر kemer golf club و کلوب گلف کلاسیس klasis می باشد.
ورزش گلف در ترکیه از محبوبیت زیادی برخوردار نیست، اما مانند تمام مکان های مختلف در جهان، از ورزش های افراد ثروتمند محسوب می‌شود و برای همین آن را ورزش ثروتمندان می نامند.
این موضوع درباره ی استانبول نیز صادق است و افراد ثروتمند هر روزه به باشگاه گلف استانبول می آیند تا گلف بازی کنند، اما امروزه شاهد آن هستیم که این ورزش در میان افراد متوسط جامعه و همچنین توریست‌ها محبوبیت فراوانی پیدا کرده است.
برای همین شما هم می‌توانید در تور استانبول از این ورزش بهره مند شده و از آن لذت ببرید.
باشگاه گلف استانبول در میان مناطق مسکونی قرار دارد، از این جهت دسترسی به آن بسیار آسان است و برای همین مورد محبوبیت بسیار زیادی قرار گرفته است و همچنین قدیمی بودن و اینکه تاریخ بسیار کهن دارد نیز یکی دیگر از دلایل اهمیت آن در میان باشگاه های گلف موجود در شهر استانبول می باشد.

تاریخچه باشگاه گلف استانبول

باشگاه گلف استانبول همان طور که گفته شد یکی از قدیمی ترین کلوپ های موجود در خاورمیانه و اروپا بوده است و از نظر اروپا رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.
از نظر کیفیت باشگاه دارای درجه کیفی P می باشد که از درجات کیفی متوسط محسوب می شود و این درجه کیفی از آنجا متوسط می باشد که این کلوب از سال‌ ها قبل تا کنون تغییر چندانی نداشته و کلوپ‌های جدید ترین در سراسر جهان افتتاح شده اند که خیلی بهتر و کامل تر از باشگاه گلف استانبول هستند.
درباره تاریخچه این ورزشگاه می‌توان به این موضوع اشاره کرد که باشگاه گلف استانبول در سال ۱۸۹۵ با ۱۲ سوراخ افتتاح شد، که در آن زمان یکی از اولین زمین های گلف در اروپا و آسیا بود.
با گسترش شهر استانبول و قرار گرفتن باشگاه گلف استانبول در میان خانه های مسکونی و محله‌های مختلف شهر استانبول، اندازه آن کاهش یافت و امروزه این باشگاه گلف دارای ۹ سوراخ و مسیرهای بازی بسیار هیجان انگیز می باشد.
در سال ۲۰۰۶ و در سالروز صد و یازده سالگی باشگاه گلف استانبول تمامی امکانات آن بازسازی و تجدید سازی شدند مسیرهای سبز آن تقویت یافته و همچنین ماشین های رفت و آمد برقی در آن مد نظر گرفته شده اند و امکانات کاملی امروزه توسط این کلوب به استفاده کننده گان از آن ارائه می‌ شود.

امکانات موجود در باشگاه گلف استانبول

باشگاه گلف استانبول همان طور که گفته شد یکی از بزرگترین و قدیمی ترین کلوپ های موجود در اروپا و آسیا می باشد، برای همین دارای امکانات فوق العاده کامل و همچنین زمین های بازی بسیار مجهز و زیبا و هیجان انگیز می باشد.
امکانات موجود در باشگاه گلف استانبول شامل موارد زیر می باشد که در پایین برای شما ذکر می کنیم:

 • خانه کلوب گلف استانبول: در باشگاه گلف استانبول خانه ای قرار دارد که محل گردهمایی بازیکنان گلف می باشد و در این مکان جشنواره ها و رویدادهای مهمی که مرتبط به ورزش گلف می باشد، برقرار می شود.
  این مکان همچنین مکانی برای استراحت بازیکنان می باشد و در دیوار های آن می توان انواع کاپ ها و مدال ها را که از صد سال پیش جمع‌ آوری شده اند را به خوبی دید.
  در طبقه زیرین این ساختمان در باشگاه گلف استانبول رستوران ها و کافه های بسیار مخصوصی وجود دارد که دارای منوهای مخصوص می باشد و قیمت غذا در آنها کمی بالا است.
  همچنین در روزهای زمستان در این ساختمان یک شومینه بسیار بزرگ قرار دارد و در کنار آن یک تلویزیون نیز می باشد که در صورتی که بازیکنان از هوای بد و سرما خسته شدند می توانند در این مکان استراحت کرده و به تماشای تلویزیون و بازی‌ های جهانی بپردازند.
 • فروشگاه لوازم حرفه ای گلف: در باشگاه گلف استانبول یک فروشگاه حرفه ای هم وجود دارد که تمام ما یحتاج و ابزار گلف را به فروش می رساند و شما می توانید از الف تا ی ورزش گلف را در این فروشگاه پیدا کنید.
  همچنین در بخشی از این فروشگاه تمامی ابزار و مایحتاج گلف کرایه داده می شود و شما در صورتی که علاقه به خرید از آن ها ندارید، می توانید تمام تجهیزات مورد نیاز خود را از آنجا اجاره کنید.
 • رختکن باشگاه گلف استانبول: در قسمتی از کلوپ و در کنار دفتر مدیریت اصلی باشگاه گلف استانبول، رختکنی بسیار مجهز قرار دادند که تمامی امکانات را شامل می شود. از این امکانات می توان به کرایه لباس های مخصوص و همچنین شست و شوی لباس ها، رخت شویی و خشک شویی و همچنین حمام های مجهز اشاره کرد.
 • قسمت کرایه ماشین های مخصوص: در قسمتی از کلوپ ماشین های مخصوص الکتریکی به بازیکنان اجاره داده می شود تا آن ها بتوانند به راحتی تمامی مسیر کلوپ را به راحتی کنند.
  جدا از بازی کردن گلف، با این وسایل نقلیه دوست داشتنی در طول باشگاه گلف استانبول می‌توانید تفریحی بسیار جذاب و دوست داشتنی داشته باشید.
 • آموزشگاه ورزشی گلف: در باشگاه گلف استانبول قسمتی برای آموزش افراد تازه کار وجود دارد که ورزش را در سطوح مختلف به علاقه‌ مندان یاد می‌ دهد.
  قیمت کلاس های درسی این مجموعه بالا است و به شما آموزش و یادگیری گلف را در این مکان پیشنهاد نمی کنیم اما اگر علاقه‌ مند بودید می‌ توانید در اینجا به راحتی و به سرعت در چند جلسه ورزش گلف را به صورت کامل فرا بگیرید.
 • رستوران ها و کافی شاپ ها : همان طور که گفته شد در ساختمان اصلی باشگاه گلف استانبول رستوران ها و کافی شاپ هایی قرار دارد که منو های به خصوصی را به بازدید کنندگان ارائه می‌کنند.
  قیمت غذاها در این کلوپ زیاد می باشد اما این اطمینان را به شما می دهیم که می توانید غذا های کمیاب و بسیار خوش طعم را در اینجا مزه و نوش جان کنید.
  همچنین می توانید از چای و قهوه سنتی ترک در کافه های موجود در سراسر محیط گلف نیز لذت ببرید.

باشگاه گلف استانبول از اولین باشگاه های گلف اروپا و آسیا

بازدید از باشگاه گلف استانبول

همانطور که گفته شد اگر علاقه مند به ورزش و بازدید از مکان های دیدنی قدیمی هستید، می توانید از باشگاه گلف استانبول دیدن کنید که علاوه بر اینکه یک مکان دیدنی بسیار زیبا و همچنین ورزشی و تفریحی می باشد، یک مکان تاریخی نیز محسوب می شود.
همواره پیشنهاد ما برای بازدید این کلوب زمانی بوده است که شما در قسمت آسیایی شهر استانبول قرار دارید و می خواهید از محله‌های اوسکودار و اطراف آن دیدن کنید. شما علاوه بر بازدید از باشگاه گلف استانبول می توانید از پارک بسیار بزرگ در کنار آن و همچنین پارک بویوک شهیر در نزدیکی کلوپ دیدن کنید و از بازدیدتان از این منطقه در کنار بازدید از کلوپ نهایت لذت را ببرید.

فراموش نکنید درنزدیکی کلوب یک سالن تئاتر بسیار مشهور نیز قرار دارند که برنامه های بسیار معروفی را به بازدید کنندگان ارائه می‌ کند، می‌ توانید در قبل یا بعد از بازدیدتان از باشگاه گلف استانبول به آنجا رفته و از تئاتر لذت ببرید.

باشگاه گلف استانبول از اولین باشگاه های گلف اروپا و آسیا

دسترسی به باشگاه گلف استانبول

از آنجا که باشگاه گلف استانبول در کنار محله اوسکودار استانبول و در قسمت آسیایی آن قرار دارد، دسترسی به آن می تواند آسان و بدون درد سر باشد، شما می توانید با وسایل شخصی و همچنین با وسایل نقلیه عمومی به کلوب دسترسی داشته باشید.
راحت ترین روش برای دسترسی به آنجا استفاده از اتوبوس می باشد و می توانید در ایستگاه باشگاه گلف استانبول پیاده شده و به کلوب دسترسی پیدا کنید.

آدرس باشگاه گلف استانبول

Kuzguncuk Mahallesi, Kuşbakışı Sk., Gümüşyolu Caddesi, Bağlarbaşı Korusu No:16, 34674 Üsküdar/İstanbul, Turkey

شماره تلفن باشگاه گلف استانبول

+۹۰ ۲۱۶ ۳۴۳ ۱۶ ۶۰

در آخر امیدواریم که در بازدیدتان از باشگاه گلف استانبول و گذراندن ساعاتی مشغول به این ورزش، خاطرات بسیار دوست داشتنی و عالی را رقم بزنید و همچنین از شما خواهش داریم که خاطرات خود را از بازدید از این مکان و همچنین مکان های دیدنی استانبول در تور استانبول با ما در زیر این مطلب در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید