پنج نگارخانهٔ مهم دبی که همه هنر مندان عاشق آن میشوند!

۰۷

بهمن
۱۳۹۶

پنج نگارخانهٔ مهم دبی | آژانس مسافرتی نورگشت

ارسال شده توسط: نورگشت/ 1211 ۰

پنج نگارخانهٔ مهم دبی که همه هنر مندان عاشق آن میشوند!

۱. نگارخانهٔ چهارفصل رامش (Four Seasons Ramesh Gallery)

گالری چهارفصل رامش که در سال ۱۹۷۰ تأسیس شد یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های هنری و عکاسی دبی و یکی از پنج نگارخانهٔ مهم دبی هست. این گالری حدود ۱۰۰۰ متر زیربنا دارد که آثار هنرمندان امارات و بین‌المللی به نمایش گذاشته‌شده است. قسمتی از این گالری اختصاص داده‌شده به نمایشگاه مبلمان و آرایه‌گری مدرن که برای گردشگران تور دبی می‌تواند بسیار جذاب باشد. این گالری در بزرگراه زعبیل قرار دارد و شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۲۲ باز هست.

پنج نگارخانهٔ مهم دبی که همه هنر مندان عاشق آن میشوند!

در بین پنج نگارخانهٔ مهم دبی این نگارخانه دارای قدمت دیرینه تری است.

۲. نگارخانهٔ هنر سبز (Green Art Gallery)

نگارخانهٔ هنر سبز یک مکان دیدنی برای تور دبی و یکی از پنج نگارخانهٔ مهم دبی هست که در سال ۱۹۹۵ تأسیس‌شده است؛ اما در حال حاضر این نگارخانه در مکانی دیگر قرار دارد که از سال ۲۰۱۰ به این مکان منتقل‌شده است. تماشای این گالری شمارا سرشار از سنت‌ها و فرهنگ‌ها و محیط عرب می‌کند. این گالری جذاب برای گردشگران تور دبی در یک ویلای یک طبقه که معماری منحصربه‌فردی دارد واقع‌شده. هنرپیشه‌هایی که در این گالری آثارشان به نمایش گذاشته‌شده از ملیت‌های مختلف جهان هستند. یکی از بخش‌های اصلی این نگارخانه مربوط به‌عکس و عکاسی هست که قطعاً برای گردشگران عکاس تور دبی خالی از لطف نخواهد بود.

پنج نگارخانهٔ مهم دبی که همه هنر مندان عاشق آن میشوند!

۳. نگارخانهٔ هنری هونار (Hunar Art Gallery)

این نگارخانه در سال ۱۹۹۸ تأسیس‌شده، در این گالری که نقاشی‌ها، مجسمه‌ها و کارهای فلزی و سرامیکی و غیره به نمایش گذاشته می‌شود باعث شده این نمایشگاه طی سال‌های گذشته به یکی از محل‌های اجتماع آثار هنرمندان اماراتی و بین‌المللی تبدیل‌شده است. این نگارخانه در یک ساختمان ۲ طبقه قرار دارد که سالانه حدود ۵۰ نمایشگاه در آن برگزار می‌شود. این نگارخانه که نقشی مهم را در آموزش‌وپرورش هنرمندان امارات دارد توسط خانم آل نود آل وارشو (Al nood Al Warshow) مدیریت می‌شود. این خانم از سراسر جهان سالانه هنرمندان مشهور را به این نگارخانه که یکی از پنج نگارخانهٔ مهم دبی است دعوت می‌کند.

پنج نگارخانهٔ مهم دبی که همه هنر مندان عاشق آن میشوند!

۴. گالری کورت یارد Courtyard Gallery

این گالری در سال ۲۰۰۰ تأسیس‌شده است و یکی از پنج نگارخانهٔ مهم دبی است. این گالری نیز مانند سایر گالری‌های ذکرشده فقط بازدیدکنندهٔ اماراتی ندارد بلکه از سراسر جهان برای دیدن این گالری به دبی سفر می‌کنند و سالانه میزبان هنرمندان بین‌المللی بسیاری هست. این گالری پس از ۱۱ سال در سال ۲۰۱۱ مورد بهسازی قرار گرفت و با امکانات مدرن‌تر و پیشرفته‌تر برای برگزاری هر چه‌بهتر نسبت به سال‌های قبل آماده شد. یکی از مزیت‌های دیدن گالری نزدیکی آن به هتل کورت یارد دبی هست که روبروی گالری واقع‌شده که اتاق‌های این هتل به سبک عربی چیده شده است. پس در آسایش تمام می‌توانید برای دیدن این گالری وقت بگذارید و نگران مدت‌زمان برگشت به هتل نباشد.

پنج نگارخانهٔ مهم دبی که همه هنر مندان عاشق آن میشوند!

۵. گالری ایکس وی‌ای (XVA Gallery)

این گالری که یکی از پنج نگارخانهٔ مهم دبی است در سال ۲۰۰۳ احداث شد و یکی از پیش‌قدمان هنر معاصر هست. این گالری در نزدیکی محل بستکیه هست به همین علت در سال‌های گذشته معماری این گالری مانند محله بستکیه ظاهر قدیمی و سنتی دبی را نشان می‌داد اما این مکان با گذشته زمان به‌طور کامل موردبازسازی قرار گرفت و تبدیل به یک گالری لوکس و مدرن شد که شهرت بسیاری دارد. در این گالری نمایش‌های محلی و بین‌المللی برگزار می‌شود که به دلیل داشتن معماری منحصربه‌فرد آن است. در طبقهٔ بالای این گالری ۸ اتاق مهمان وجود دارد که باوجود صندلی‌های سنگی در بام گالری و چشم‌اندازی که دارد سبک و ظاهری کاملاً متفاوت با سایر هتل‌های دبی دارد.

پنج نگارخانهٔ مهم دبی که همه هنر مندان عاشق آن میشوند!

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید