خرید اینترنتی بلیط هواپیما، هتل و تور مسافرتی نورگشت هرمزان

تور های ارزان و لحظه آخری نورگشت

کریسمس در استانبول

۳۰

آبان
۱۳۹۶

جشن سال نو میلادی در استانبول

ارسال شده توسط: نورگشت/ 1412 ۰

کریسمس یک جشن سالانه برای تولد حضرت عیسی مسیح است. که در ۲۵ دسامبر  به عنوان یک جشن مذهبی و فرهنگی در میان میلیاردها نفر از مردم در سراسر جهان برگزار می شود.انجیل های کلیسای لوقا و متی هر دو حضرت عیسی را به عنوان متولد در بیت لحم در یهودا میدانند و به مادر باکره توصیف می کنند.  در کتاب انجیل لوقا، یوسف و مری از ناصره به بیت لحم برای سرشماری سفر می کنند، و حضرت عیسی در آنجا متولد می شود و به عنوان منجی معرفی می شود.هرچند که مهم‌ترین عید مذهبی در تقویم مسیحیان روز عید پاک است یا همان رستاخیز حضرت عیسی است اما برخی از کشورها همچون امریکا و کانادا چشن سال نو میلادی را مهمترین مراسم سالانه خود می دانند با این وجود که این روز مذهبی هم می باشدکه از قرن بیستم میلادی هر ساله برگزار می شود.

کشور ترکیه جزو کشورهای بود که جشن سال نو میلادی رو به دنیا معرفی کرد علاوه بر این ترکیه پایه گذار بسیاری از سنت های سال نو میلادی می باشد که از جمله آنها بابانوئل ، کاج صنوبر ، جواهر و ددها مورد دیگر . از سال ۱۹۳۵ در روز جشن سال نو میلادی کشور ترکیه تعطیل رسمی می باشد.

کریسمس و بابانوئل

امروزه ما کریسمس را با شخصیت بابانوئل بیشتر میشناسیم بابانوئل پیرمردی مهربان و چاق است که با لباسهای قرمز رنگ و ریش سفید و بلند که فقط در هنگام کریسمس ظاهر می شود. این پیرمرد مهربان و چاق در قرن چهارم میلادی توسط یک اسقف اهل ترکیه به وجود امد این اسقف دارای رفتاری مهربانانه با کودکان بود که همین رفتار باعث شد شهرت بین المللی پیدا کند بعد ها این لقب به نام سنت نیکولاس معرفی شد و در نقاشی های قرون وسطی و عصر رنسانس وجود دارد .

با تور استانبول از کریسمس لذت ببرید

اگر با تور استانبول به کشور ترکیه سفر کرده اید و قصد دارید در این جشن شرکت کنید. باید این نوید را به شما بدهیم که انتخاب بسیار خوبی داشته اید. چرا که در ترکیه برای بزرگ داشت این جشن در شهرهای بزرگ مراسمات خاصی تعبیه کرده اند از جمله آتش بازی های ویژه سال نو گرفته تا دیگر موارد. پیشنهاد میشود برای اینکه بتوانید لذت بیشتری از این سفر و جشن سال نو میلادی ببرید در مراکز تفریحی عمومی همچون میدان تکسیم، محله فاتیح و غیره  قرار گیرید. از سال ۱۹۲۶ در کشور ترکیه تقویم مولانا به جای تقویم شمسی مورد استفاده قرار میگیرد.تقویم مولانا در دوره امپراطوری عثمانی رواج داشت.و در سال ۱۹۲۶ جشن سال نو میلادی به صورت رسمی در تقویم کشور ترکیه قرار گرفت که در اخر هفته اول ژانویه برگزار می شود.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید