بازار سلوک کوش آداسی یکی از مکان های خوب برای خرید سوغاتی

کوش آداسی، شهری در استان آیدین

اگر به ترکیه سفر کرده باشید محال است نام کوش آداسی را نشنیده باشید و برای رفتن به آنجا ترغیب نشده باشید. این شهر ساحلی ترکیه از جاذبه‌های گردشگری بسیاری برخوردار است و می‌تواند محل بسیار مناسبی برای گذراندن وقت و تفریح باشد.

قرار گرفتن شهر در منطقه‌ای شبه جزیره مانند باعث ایجاد آب و هوای معتدل در این منطقه شده است.

محصولاتی مانند انگور، زیتون و انجیر در کوش آداسی کشت می‌شوند و این شهراز سرسبزی و زیبایی خاصی برخورداراست. کوش آداسی از از سمت جنوب با شبه‌جزیره دیلک و از شمال با پاموجاک و سلجوق همسایه است. معماری دوران عثمانی در این شهر به‌خوبی دیده می‌شود، از جمله مساجد، دیوارها، ارگ قلعه و کاروانسرای محمد پادشاه در این شهر ساخت سنتی و عثمانی خود را پس از گذشت سالها حفظ کرده‌اند.

بازارهای زیادی که در این شهر قرار دارند می‌توانند انتخاب‌های زیادی را در خریدبرای هر بازدید کننده‌ای فراهم کنند. یکی از مراکز خرید این شهر بازار سلوک آن است.

بازار سلوک کوش آداسی یکی از مکان های خوب برای خرید سوغاتی

بازار سلوک کوش آداسی

بازار سلوک کوش آداسی تنها در روزهای شنبه باز است و محل بسیار مناسبی برای خرید سوغات و لباس در تور کوش آداسی است.

این گونه بازارهای محلی عموماً شلوغ و پرتردد هستند و علاوه بر خرید، آشنایی با جاذبه‌های فرهنگی و سنتی هر شهر را ممکن می‌سازند. انواع و اقسام کالاهای خاص هر شهرو سوغاتی‌های آن شهر را می‌توانید در این بازارها پیدا کنید.

بازار سلوک کوش آداسی یکی از مکان های خوب برای خرید سوغاتی

دسترسی به بازار

برای رسیدن به بازار سلوک شما مشکل رفت و آمد نخواهید داشت زیرا وسایل حمل و نقل عمومی برای رفتن به بازار در نظر گرفته شده‌اند. و شما می‌توانید با هزینه کمی به این بازار بروید. گردشگران زیادی از خرید در این بازار استقبال می‌کنند و عمدتاً مشکلی در رفت و آمد ندارند.

بازار سلوک کوش آداسی یکی از مکان های خوب برای خرید سوغاتی

خرید دربازار سلوک

انواع شلوار جین، لباس، عینک، ساعت، کمربند و سوغات ترک را می توانیددر بازار سلوک پیدا کنید. شاید به شما بگویند که برخی از فروشندگان بازار سلوک اجناس تقلبی می‌فروشند و عمدتاً این اجناس تقلبی برندهای معروفی چون دولچه‌اند گابانا، کلوین کلاین و لوئیس ویتان هستند بنابراین بهتر است هنگام خرید دقت کافی داشته باشیدبه هر حال در همه جای دنیا ممکن است شما اجناس تقلبی را پیدا کنید بخصوص در بازارهایی که توریست‌های زیادی رفت و آمد می‌کنند و فروشندگان می‌توانند از فروش اجناس تقلبی سود خوبی به جیب بزنند. البته یکی از دلایل این مساله محبوبیت بالایی است که این بازار در بین توریست‌ها دارد اما اگرحواستان را جمع کنید می‌توانید اجناس اصل با کیفیت بالا و قیمت مناسب هم در بازار سلوک پیدا کنید. هنگام خرید از بازارهای کوش آداسی علاقه زیادی به جنس مورد نظر نشان ندهید وتامی توانید چانه بزنید اگر فروشنده با شما کنارنیامد می‌توانید به مغازه دیگری بروید و همان جنس را با قیمت پایین‌تری پیدا کنید.

اگر می‌خواهید به بازار سلوک سر بزنید باید سفرتان را به گونه‌ای برنامه ریزی کنید که روز شنبه در تور کوش آداسی باشید تا بتوانید به بازار سلوک بروید. امیدوارم بازدید از این بازار برایتان ساعات خوشی رارقم بزند.