کاخ ابراهیم پاشا استانبول Ibrahim Pasha Palace، موزه ای تمام عیار از شاخصه‌های مهم تاریخی استانبول

سفر به ترکیه و لذت از تمامی فاکتورهای زیبای آن، بخش مهمی از خاطرات را در ذهن ثبت خواهد نمود. یکی از مکان‌هایی که در ذهن گردشگران حک خواهد شد، کاخ ابراهیم پاشا استانبول می باشد. کاخی که می توان مجموعه ای فاخر از آثار هنری دوران‌های مهم ترکیه از جمله عثمانی را با نقش و نگار فراوان در آن شاهد بود. این کاخ امروزه نمایی پنجره ای متفاوت از تاریخ را بر روی علاقه‌مندان گشوده است.

کاخ ابراهیم پاشا استانبول Ibrahim Pasha Palace، موزه ای تمام عیار از شاخصه‌های مهم تاریخی استانبول

درباره کاخ ابراهیم پاشا استانبول

این کاخ در قرن شانزدهم ساخته شده است. کاخی که در میدان تحریر واقع بوده و مسیر کوتاه زمانی را با مسجد آبی دارد. کاخ ابراهیم پاشا استانبول یکی از شاهکارهای دوره عثمانی است که امروزه نیز شکوه خود را حفظ نموده است. تاریخ ساخت کاخ به سال ۱۵۲۴ میلادی باز می گردد. بنایی که میان سه شاخه مهم در استانبول ساخته شده است. این بنا در یکی از بخش‌های قدیمی شهر ساخته شده است. بخشی که نام آن فاتح می باشد.

کاخ ابراهیم پاشا استانبول بزرگ‌ترین بنای ساخته شده در دوران عثمانی‌هاست. در کاخ ابراهیم پاشا استانبول آثار تاریخی مهمی از هشتم تا قرن نوزدهم نگه داری می گردد. سریال ترکی حریم سلطان در معرفی و شناسایی این کاخ و تاریخچه ابراهیم پاشا بسیار مؤثر واقع گردید.

زمانی که ابراهیم پاشا اعدام گردید، کاخ ابراهیم پاشا استانبول تغییر کاربری‌هایی را تجربه نمود تا اینکه به موزه امروزی تبدیل گردید. بسیاری از آثار تاریخی و نسخه‌های خطی در این موزه نگه داری می شوند که همه روزه در معرض دید گردشگران در تور استانبول قرار می گیرند.

کاخ ابراهیم پاشا استانبول Ibrahim Pasha Palace، موزه ای تمام عیار از شاخصه‌های مهم تاریخی استانبول

آثار دیدنی در کاخ ابراهیم پاشا استانبول

تور گردشگری استانبول این امکان را به گردشگران خواهد داد تا از جاذبه‌های گردشگری استانبول بهره‌مند گردند. جاذبه‌هایی که کاخ ابراهیم پاشا استانبول نمونه بارزی از آن می باشد. در ادامه به برخی از مهم‌ترین آثار موجود در دل این موزه اشاره خواهیم نمود.

 • آثار فاخری از قرن ۱۵ تا ۱۹ دوره عثمانی‌ها
 • کم یاب ترین اثرهای خوشنویسی
 • گنجینه ای از فرش‌ها و قالی‌های زیبا و با ارزش
 • نسخه‌های خطی منحصر به فرد
 • سکه‌ها و گنجینه‌های فاخر
 • سرامیک‌های تزئینی زیبا
 • اثرهای متنوعی از چوب
 • و……

کاخ ابراهیم پاشا استانبول Ibrahim Pasha Palace، موزه ای تمام عیار از شاخصه‌های مهم تاریخی استانبول

ساعت بازدید از کاخ ابراهیم پاشا استانبول

این مکان به روی تمام گردشگران بین ساعت ۹ صبح تا ۱۷ عصر باز خواهد بود و می توانند در هر زمان که تایم گردشگری خالی داشته باشند به این مکان مراجعه کنند.

ماکزیمم بازدید از کاخ ابراهیم پاشا استانبول از ساعت ۹ الی ۱۵ می باشد که گردشگران می توانند متناسب با علاقه خود انتخاب تایم نمایند.

هزینه ورود به کاخ ابراهیم پاشا استانبول

برای ورود به کاخ ابراهیم پاشا استانبول هم چون بسیاری از محیط‌های تاریخی و فرهنگی دیگر هزینه ورودی ۲۵ لیری دریافت می گردد. این مبلغ برای تمامی گروه‌های سنی به جز کودکان زیر ۶ سال اخذ خواهد گردید.

کاخ ابراهیم پاشا استانبول Ibrahim Pasha Palace، موزه ای تمام عیار از شاخصه‌های مهم تاریخی استانبول

دسترسی به کاخ ابراهیم پاشا استانبول

نحوه دسترسی آسان به این کاخ را در این متن با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. تور استانبول شرایط مناسبی را برای گردشگران مهیا ساخته است تا با توجه به فاصله‌های زمانی و مکانی مورد نظر خود هر یک از وسایل نقلیه عمومی را برای رسیدن به مقصد مورد نظر خود انتخاب نمایند.

یکی از بهترین گزینه‌های انتخابی که هزینه کم تر و بازدهی بهتری را برای گردشگران به همراه خواهد داشت، استفاده از اتوبوس و قطارهای شهری است.

 • از جمله ایستگاه‌های که در نزدیکی کاخ ابراهیم پاشا استانبول قرار گرفته است، ایستگاه راه آهن Sultanahmet می باشد، پس از پیاده شدن در این ایستگاه این مسیر را دنبال نمایید، به سمت جنوب (سربالایی) به سوی ‪Mehmet Akif Ersoy Parkı‌ بروید، گردش به چپ به طرف ‪Mehmet Akif Ersoy Parkı‌، برای ماندن در ‪Mehmet Akif Ersoy Parkı‌ به سمت راست بپیچید، برای ماندن در ‪Mehmet Akif Ersoy Parkı‌ به سمت راست بپیچید، برای ماندن در ‪Mehmet Akif Ersoy Parkı‌ به سمت چپ بپیچید، برای ماندن در ‪Mehmet Akif Ersoy Parkı‌ به سمت راست بپیچید، برای ماندن در ‪Mehmet Akif Ersoy Parkı‌ به سمت چپ بپیچید، گردش‌به‌راست به‌طرف ‪Atmeydanı Cd.‌، مقصد در سمت راست خواهد بود. پس از ۳ دقیقه به مقصد خواهید رسید.
 • برای پیاده‌روی در همین راه، از ایستگاه Sultanahmet به سمت شرق (سربالایی) ‪Divan Yolu Cd.‌ به‌سوی ‪Mehmet Akif Ersoy Parkı‌ بروید، کاملاً به راست به‌طرف ‪Mehmet Akif Ersoy Parkı‌، برای ماندن در ‪Mehmet Akif Ersoy Parkı‌ به سمت چپ بپیچید، برای ماندن در ‪Mehmet Akif Ersoy Parkı‌ به سمت راست بپیچید، گردش‌به‌راست به طرف ‪Sultan Ahmet Parkı‌، گردش به راست به طرف ‪Sultan Ahmet Parkı‌، برای ماندن در ‪Sultan Ahmet Parkı‌ به آرامی به سمت راست بپیچید، به سمت راست بپیچید، پس از ۴ دقیقه مقصد پیش روست.
 • ایستگاه دیگری که در فاصله کوتاهی از  کاخ ابراهیم پاشا استانبول قرار دارد و می توان از مسیر مستقیم آن برای رسیدن به مقصد استفاده کرد، ایستگاه Çatladıkapı است. پس از پیاده شدن در ایستگاه این مسیر را دنبال کنید. وارد ‪Kennedy Cd.‌، ‪Kadırga Limanı Cd.‌ و ‪Piyer Loti Cd.‌ به‌سوی ‪Terzihane Sk.‌ در Binbirdirek Mahallesi شوید، به سمت شرق در ‪Kennedy Cd.‌ به سوی ‪Aksakal Sokağı‌ بروید، گردش به چپ به طرف ‪Ahırkapı Cd‌، برای ماندن در ‪Ahırkapı Cd‌ به سمت چپ بپیچید، گردش به چپ به طرف ‪Kennedy Cd.‌، گردش به راست در چهارراه ۱ برای ماندن در ‪Kennedy Cd.‌، گردش به راست به طرف ‪Aksakal Sokağı‌، گردش به چپ به طرف ‪Kaleci Sk.‌، به سوی ‪Kadırga Limanı Cd.‌ ادامه دهید، اندکی به راست به طرف ‪Piyer Loti Cd.‌، به سوی ‪Dostluk Yurdu Sk.‌ ادامه دهید، گردش به راست به طرف ‪Klodfarer Cd.‌، ‪İmran Öktem Cd.‌ و ‪Divan Yolu Cd.‌ را به‌سوی‪Atmeydanı Cd.‌ دنبال کنید. گردش به چپ به طرف ‪Terzihane Sk.‌، گردش به چپ به طرف ‪İmran Öktem Cd.‌، گردش به راست به طرف ‪Işık Sk.‌، گردش به راست به طرف ‪Divan Yolu Cd.‌، گردش به راست به طرف ‪Atmeydanı Cd.‌، مقصد در سمت راست خواهد بود. طی نمودن این مسیر پس از ایستگاه یاد شده با ماشین مسیر ۱۳ دقیقه ای را ترسیم خواهد نمود.
 • مسیر یاد شده به صورت پیاده روی نیز انتخابی مناسب به شمار خواهد رفت. با ما در این مسیر نیز همراه باشید، به سمت شرق (سربالایی) ‪Kennedy Cd.‌ به سوی ‪Aksakal Sokağı‌ بروید، گردش به چپ به طرف ‪Aksakal Sokağı‌، گردش به راست به طرف ‪Nakilbent Sk.‌، گردش به راست به طرف ‪Atmeydanı Cd.‌، گردش به چپ به طرف ‪Sultan Ahmet Parkı‌، برای ماندن در ‪Sultan Ahmet Parkı‌ به سمت راست بپیچید، برای ماندن در ‪Sultan Ahmet Parkı‌ به آرامی به سمت چپ بپیچید، به سمت چپ بپیچید. بعد از ۹ دقیقه به مقصد رسیدید.

آدرس کاخ ابراهیم پاشا استانبول

Sultan Ahmet Mahallesi, Meydanı Sok. No:46, 34122 Fatih/İstanbul

شماره تلفن کاخ ابراهیم پاشا استانبول

(۰۲۱۲) ۵۱۸ ۱۸ ۰۵

کاخ ابراهیم پاشا استانبول Ibrahim Pasha Palace، موزه ای تمام عیار از شاخصه‌های مهم تاریخی استانبول

حرف آخر درباره کاخ ابراهیم پاشا استانبول

گنج‌های معنوی و مادی بسیاری در کاخ ابراهیم پاشا استانبول قرار گرفته‌اند که تاریخ دوران‌های پیشین را به رخ می کشند. اشاره به جذابیت‌های گردشگری در این کاخ، اسباب آَشنایی هر چه بهتر را برای توریست‌های خارجی و علاقه‌مندان فراهم خواهد نمود. تور استانبول را به عنوان یک تور نوروزی تجربه نمایید.

در این سفر شما همراهان نیز با ما وارد گفت و گو شوید و نقطه نظرات و تجارب خود را با ما در میان بگذارید.