پارک جنگلی فالیح ریفکی آتای استانبول Falih Rıfkı Atay معجزه زیبای طبیعت

جنگل‌ها یکی از زیباترین عناصر در طبیعت هستند که حضور در آن‌ها می‌تواند بسیار نشاط‌آور و دل‌چسب باشد. جنگل نوردی و اقامت در جنگل‌ها یکی از روش‌های تمدد خاطر در دنیای امروز ایست. یکی از جاذبه‌های شهر استانبول که یک شهر زیبا و پرطرفدار ازنظر گردشگری در دنیا است جنگل‌های این شهر است. استانبول به خاطر موقعیت جغرافیایی و زمین‌شناسی که دارد دارای  آب‌وهوای نسبتاً مرطوب و از شهرهایی است که بارش باران در این منطقه زیاد است. رطوبت بالای هوا سبب رویش جنگل‌هایی طبیعی در مناطق شمالی شهر استانبول شده است جنگل‌هایی که به بلگراد معروف هستند و وسعت بسیار زیادی را پوشش می‌دهند بافت جنگلی این منطقه سبب شده است افراد زیادی از این جنگل‌ها برای گذراندن تعطیلات و پیک‌نیک‌های خانوادگی و دوستانه استفاده نمایند.

دولت ترکیه باهدف بهینه‌سازی  تسهیل در استفاده عمومی و گردشگران از مناطق جنگلی این جنگل عظیم را تقسیم‌بندی نموده و هر قسمت دارای نام جداگانه و به‌صورت پارک ملی حفاظت‌شده است یکی از این پارک‌ها پارک جنگلی فالیح ریفکی آتای استانبول Falih Rıfkı Atay می‌باشد.

پارک جنگلی فالیح ریفکی آتای استانبول Falih Rıfkı Atay معجزه زیبای طبیعت

نام این پارک جنگلی از نام سیاستمدار و روزنامه‌نگار معروف ترک فالیح ریفکی آتای گرفته شده است. پارک جنگلی فالیح ریفکی آتای دارای ۱۶ هکتار مساحت می‌باشد که در سال ۲۰۱۱ آماده شد و به بهره‌برداری به‌عنوان پارک ملی رسیده است و در منطقه شمالی شهر استانبول واقع‌شده است.

 پارک جنگلی فالیح ریفکی آتای را می‌توان نقاشی طبیعت دانست محیطی امن و زیبا که کودکان می‌توانند در آن بازی کنند و بزرگ‌سالان به تفریحات موردعلاقه خود بپردازند.

پارک جنگلی فالیح ریفکی آتای در تمام فصول زیباست در فصل بهار بارویش گل‌های بهاری و در پاییز برگ‌ریزان و در زمستان درختانی که با تن‌پوشی سفید آرام به نظاره شما نشسته‌اند. در وسط پارک جنگلی فالیح ریفکی آتای یک برکه زیبا وجود دارد که شما می‌توانید دران ماهی گیری کنید و از زیبایی‌های جنگل عکس بگیرید.

این پارک از جنگل‌های معروف در استانبول است و افراد زیادی به این منطقه برای گذران تعطیلات آخر هفته مراجعه می‌کنند. اگر شما سکوت جنگل را دوست دارید بهتر است اواسط هفته به این جنگل بروید چون آخر هفته‌ها شلوغ و پر از جمعیت است.

پارک جنگلی فالیح ریفکی آتای استانبول Falih Rıfkı Atay معجزه زیبای طبیعت

امکانات پارک جنگلی فالیح ریفکی آتای استانبول Falih Rıfkı Atay

در راستای اهداف دولت ترکیه در دسترسی به اهداف توسعه پایدار و گسترش امکانات گردشگری این جنگل در سال ۲۰۱۱ آماده‌سازی گردید و امکاناتی برای بهبود امنیت و خدمات به مراجعین به آن اضافه شد. در تور استانبول گردشگران بسیار زیادی علاقه‌مند به حضور در پارک جنگلی فالیح ریفکی آتای استانبول Falih Rıfkı Atay می‌باشند و این امر نیز مضاف بر علت گردید تا امکانات رفاهی این مجموعه تقویت گردد.

در این پارک جنگلی شما می‌توانید از کلبه‌های جنگلی را اجاره کرده و در آن‌ها اقامت کنید ازجمله امکانات می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • استقرار اماکنی برای اجاره اسب و دوچرخه و ….
  • وجود کیوسک‌های اطلاعات و پلیس جنگل
  • سرویس‌های بهداشتی
  • شیرهای آب آشامیدنی
  • مبلمان جنگلی مانند آلاچیق و نیمکت و اجاق
  • مسیر دوچرخه‌سواری
  • پارکینگ
  • کلبه های اجاره ای جنگلی
  •  فروشگاه
  •  رستوران و کافی شاپ

پارک جنگلی فالیح ریفکی آتای استانبول Falih Rıfkı Atay معجزه زیبای طبیعت

پارک جنگلی فالیح ریفکی آتای استانبول Falih Rıfkı Atay معجزه زیبای طبیعت

دسترسی به پارک جنگلی فالیح ریفکی آتای استانبول Falih Rıfkı Atay

همان‌طور که ذکر شد پارک جنگلی فالیح ریفکی آتای از زیرمجموعه جنگل‌های وسیع بلگراد است و در منطقه شمال استانبول واقع‌شده است. برای رسیدن به این منطقه در تور استانبول شما باید از طرف شمال استانبول از شهر خارج‌شده و وارد جاده Bahcekoy شوید و سپس وارد جاده کمربورگاز شده و درنهایت وارد راه فرعی بلگراد بشوید. نزدیک‌ترین منطقه مسکونی به پارک جنگلی فالیح ریفکی آتای استانبول شهرک Bahcekoy است. اگر در تور استانبول تمایل به حضور در این محل دارید با استفاده از اتوبوس‌های بین‌شهری که برای این منطقه در نظر گرفته‌شده است به‌راحتی به پارک جنگلی فالیح ریفکی آتای برسید.

آدرس پارک جنگلی فالیح ریفکی آتای استانبول Falih Rıfkı Atay

Merkez Mh., Belgrad Ormanı, ۳۴۴۷۳ Sarıyer/İstanbul

پارک جنگلی فالیح ریفکی آتای استانبول Falih Rıfkı Atay معجزه زیبای طبیعت

پارک جنگلی فالیح ریفکی آتای استانبول یکی از زیباترین پارک‌های ملی ترکیه است که داری فضای رمانتیک و زیبایی است. شما می‌توانید در تور استانبول علاوه بر استفاده از اماکن تفریحی داخل شهر مانند کلوپ‌ها، پارک‌ها، بازیگاه‌ها و مناظر تاریخی و خرید کردن به این جنگل زیبا نیز بروید و در میان انبوهی از درختان زیبائ جویبارهای زلال خاطراتی خوش را از سفر به استانبول بسازید.

طبیعت تقریباً بکر و پاک در شمال استانبول می‌تواند برای شما مانند یک معجزه‌گر سبب خلق آرامشی بی‌بدیل شود پارک جنگلی فالیح ریفکی آتای را یک نقاشی واقعی از یک طبیعت رمانتیک زیبا است. اگر خاطره و یا تجربه‌ای از حضور در این جنگل زیبا دارید خوشحال می‌شویم خاطرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.