جنگلهای سرسبز در آغوش سواحل سفید شنی دریای سیاه پارک جنگلی چیلینگوز استانبول Çilingoz Tabiat Parkı

امروزه به خاطر گسترش زندگی شهرنشینی و ترافیک و آلودگی‌های صوتی و هوا انسان بیش از هر زمان دیگری به طبیعت و پناه بردن به آن اهمیت می‌دهد و طبیعت‌گردی به‌عنوان یکی از انواع گردشگری بسیار موردتوجه واقع‌شده است. جنگل‌ها و سواحل دنیاها ازجمله عناصر طبیعی هستند که مردم علاقه دارند تعطیلات خود را در آن سپری کنند. جنگل‌ها نماد زندگی هستند و می‌توانند به انسان حسی مملو از آرامش و رهایی را القا نمایند.

در مناطق اطراف شهر استانبول نیز جنگل‌ها و سواحل بسیار زیبایی وجود دارد که از گذشته‌های دور ،محل تفریح مردم بومی این کلان‌شهر بوده است. با توجه به زیبایی‌هایی بی‌نظیر مناطق جنگلی و سواحل این شهر و اینکه سالانه هزاران تور استانبول به این شهر می‌آیند طبیعت این شهر نیز موردتوجه گردشگران واقع‌شده است. سفر به استانبول بدون بازدید از جنگل‌ها و سواحل زیبای آن بی‌معنی و ناقص خواهد بود. جنگل‌های بلگراد در شمال استانبول که در سال ۲۰۱۱ به نه پارک ملی حفاظت‌شده تبدیل‌شده‌اند از دیدنی‌ترین مناطق شهر استانبول می‌باشند. این مناطق به‌قدری زیبا هستند که تصویری از بهشت را بر زمین منعکس می‌کنند.

یک از پارک‌های ملی نه‌گانه منطقه بلگراد، پارک جنگلی چیلینگوز هست. این پارک زیبای ساحلی ترکیبی از جنگل و دریا و صخره است. در این مکان تلاقی دریا و جنگل، طبیعت بکر، کلبه‌های جنگلی همه باهم فضایی را به وجود آورده‌اند که می‌تواند بازدید از آن برای هرکسی یک فرصت طلایی برای چشیدن طعم واقعی آرامش باشد. در تور استانبول به‌راحتی می‌توانید در برنامه‌های خود سفر به پارک جنگلی چیلینگوز را در برنامه‌های خود قرار دهید و خاطراتی زیبا و فراموش‌نشدنی را در سواحل سفید و تمیز و جنگل‌های سرسبز آن برای خود رقم بزنید.

جنگلهای سرسبز در آغوش سواحل سفید شنی دریای سیاه پارک جنگلی چیلینگوز استانبول Çilingoz Tabiat Parkı

اطلاعات عمومی پارک جنگلی چیلینگوز استانبول Çilingoz

در سال ۲۰۱۱ سازمان محیط‌زیست و جنگل‌ها در جهت توسعه گردشگری طبیعی، جنگل‌های وسیع منطقه شمال استانبول را که به جنگل‌های بلگراد شهرت دارند را به نه پارک مستقل با امکانات موردنیاز گردشگران تقسیم نمود. این پارک‌ها، به‌عنوان پارک ملی تحت حفاظت می‌باشند و حیات‌وحش و طبیعت ان کاملاً تحت نظارت و حفاظت استانداردهای محیط زیستی و قوانین سخت‌گیرانه است. پارک جنگلی چیلینگوز استانبول Çilingoz یکی از این پارک‌های زیبا است. این پارک ۱۸ هکتار وسعت دارد و مشرف‌به سواحل دریای سیاه است در این محل یک‌بند کوچک تاریخی متعلق به سال ۱۸۳۹ وجود دارد. اکوسیستم غالب گیاهی جنگل شامل انواع درختان راش و بلوط و انواع درختان برگ سوزنی است حیات‌وحش این جنگل شامل: انواع گراز وحشی، ماهی، روباه، گوزن سرخ، جغد، انواع سنجاب، راسو و.. است. پارک جنگلی چیلینگوز به علت مجاورت با دریا دارای مناظر بی‌نظیری است. وجود انواع تالاب‌ها و باتلاق‌ها، چشمه‌های آب، صخره‌های شنی و جوی‌هایی که از دل جنگل به سمت ساحل روان هستند بسیار زیبا و دیدنی است. قسمتی از ساحل به‌صورت تخت و از شن‌های سفید مناسب برای پیاده‌روی و بازی کودکان است. قسمتی از ساحل جنگلی ماند سکویی بلند مشرف‌به دریاست. منظره صخره‌ای از سنگ‌های لایه‌لایه که گویی به‌وسیله دریا بریده‌شده‌اند بی‌نظیر است. در تور استانبول و سفر به این منطقه زیبا عکاسی و ماهی گیری و شنا یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهایی است که می‌توانید در آنجا انجام دهید.

جنگلهای سرسبز در آغوش سواحل سفید شنی دریای سیاه پارک جنگلی چیلینگوز استانبول Çilingoz Tabiat Parkı

روزها شنبه و یکشنبه شلوغ‌ترین روزهایی این جنگل زیبا هستند. شنا در این قسمت از دریا بسیار هیجان‌انگیز است اما باید مراقب جریان‌های دریایی بود تا خطرآفرین نشود. تور استانبول را از سفری شهری به سفری به قلب طبیعت تبدیل کنید تا در آرامش و زیبایی در میان درختان راش مزه یک پیک‌نیک بی‌دغدغه را تجربه کنید. وجود امکانات مناسب، زیبایی‌های بی‌نظیر طبیعت امکان یک تفریح خوب را در این جنگل ساحلی فراهم نموده است.

جنگلهای سرسبز در آغوش سواحل سفید شنی دریای سیاه پارک جنگلی چیلینگوز استانبول Çilingoz Tabiat Parkı

امکانات پارک جنگلی چیلینگوز استانبول Çilingoz

پارک جنگلی چیلینگوز یک پارک ملی است تحت حفاظت است به علت زیبایی منحصربه‌فرد این جنگل ساحلی گردشگران زیادی به این محل می‌آیند ،مدیریت پارک جنگلی برای گردشگران امکانات رفاهی را در محل ایجاد کرده است تا مسافران بتوانند از زمان و مکان بهترین بهره‌برداری را بنمایند. این امکانات رفاهی عبارت‌اند از:

 • پلاژ شنی مخصوص
 • سایه‌بان و صندلی ساحلی
 • امکانات ورزش‌های آبی مثل قایق و ….
 • سرویس بهداشتی
 • دوش‌های ساحلی برای کسانی که شنا می‌کنند
 • کافه‌رستوران
 • کلبه‌های جنگلی
 • نیمکت‌های جنگلی
 • جاده مخصوص دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی
 • ایستگاه اطلاعات
 • پاسگاه حفاظتی
 • سوپرمارکت و فروشگاه تجهیزات شنا و ماهی گیری
 • زمین‌بازی برای کودکان
 • مسجد
 • پارکینگ
 • در این مکان اجازه بر پا کردن چادر وجود دارد

جنگلهای سرسبز در آغوش سواحل سفید شنی دریای سیاه پارک جنگلی چیلینگوز استانبول Çilingoz Tabiat Parkı

دسترسی به پارک جنگلی چیلینگوز استانبول Çilingoz

در تور استانبول به‌راحتی می‌توانید به پارک جنگلی چیلینگوز دسترسی داشته باشید اگرچه این پارک در شمالی‌ترین منطقه جنگل‌های بلگراد و مشرف‌به دریای سیاه است اما وجود وسایل نقلیه مناسب و هیجان گذر از جاده‌های جنگلی رمانتیک قطعاً از سفر به پارک جنگلی چیلینگوز خوشحال خواهد کرد.

برای حمل‌ونقل با استفاده از حمل‌ونقل عمومی، می‌توانید با اتوبوس به Yalikoy بروید به سپس با تاکسی‌هایی که در این مکان مستقر هستند به پارک جنگلی چیلینگوز برسید.

اگر با خودروی شخصی به تور استانبول رفته‌اید برای سفر به پارک جنگلی پارک جنگلی چیلینگوز پیشنهاد می‌شود از گوگل مپ کمک بگیرید و با استفاده از علائم و تابلوها به پارک جنگلی برسید.

آدرس پارک جنگلی چیلینگوز استانبول Çilingoz

Yalıköy Mahallesi, Atatürk Mahallesi,, 34540 Çatalca/İstanbul, ترکیه

تلفن پارک جنگلی چیلینگوز استانبول Çilingoz

۹۰۵۴۲۶۹۵۷۹۱۰

جنگلهای سرسبز در آغوش سواحل سفید شنی دریای سیاه پارک جنگلی چیلینگوز استانبول Çilingoz Tabiat Parkı

هزینه ورود به پارک جنگلی چیلینگوز استانبول Çilingoz

برای ساماندهی گردشگران و ارائه خدمات بهتر به پارک جنگلی چیلینگوز استانبول مبلغی به عنوان ورودیه تعیین شده است که به اساس نوع وسیله نقلیه‌ای که به منطقه وارد می‌شوید متفاوت است که این مبالغ به شرح ذیل است:

 • ورود شخص بدون وسیله نقلیه: ۳٫۵۰ لیر با تخفیف ۱٫۷۵ لیر
 • دوچرخه:۳٫۵۰ لیر
 • ماشین‌سواری:۱۱ لیر
 • مینی‌بوس:۳۵ لیر
 • میدلباس:۵۵ لیر
 • اتوبوس: ۹۵ لیر
 • موتورسیکلت:۷ لیر

جنگلهای سرسبز در آغوش سواحل سفید شنی دریای سیاه پارک جنگلی چیلینگوز استانبول Çilingoz Tabiat Parkı

پارک جنگلی چیلینگوز استانبول را شاید بتوان یکی از زیباترین مناطق ساحلی و جنگلی استانبول عنوان کرد سفر به این منطقه ساحلی زیبا ورؤیایی شما را به یکی از شگفتی‌های خلقت خواهد بود. استانبول را تنها تاریخ و تجارت آن تبدیل به یکی از جذاب‌ترین مقاصد گردشگری در دنیا نکرده است بلکه طبیعت زیبا و خدادادی این خطه از کره زمین، سبب شده است که مردمان زیادی این شهر را برای گذران تعطیلات خود انتخاب نمایند. استانبول با تقویت نقاط گردشگری خود و تجهیز زیر ساخت ها و امکانات مورد نیاز برای گردشگران ، زیبایی ها و دیدنی های خود را برای همه مردم دنیا به معرض دید گذاشته است . تور استانبول سفری به یک شهر پر از رمز و راز و دیدنی است که با داشتن یک برنامه کامل در سفر و اطلاعاتی از مناطق دیدنی این سفر بسیار پربار خواهد بود . در سفر به پارک جنگلی چیلینگوز در تور استانبول گذر از جاده‌های جنگلی که روستاها، کلبه‌های روستاییان، گله‌های گوسفندان در مراتع برای شما شاید لذت‌بخش‌تر از خود مقصد باشد و سواحل سفید و شنی دریای سیاه در مجاورت جنگل‌های راش و بلوط ترکیبی خارق‌العاده از مناظر رؤیایی ساخته است. متأسفانه اغلب گردشگران تور استانبول را به گردش در سطح شهر و بازدید از مراکز خرید و تاریخی سپری می‌کنند درصورتی‌که طبیعت استانبول جذاب‌ترین و زیباترین چیزی است که یک گردشگر در سفر به این شهر می‌تواند آن را ببینند. امیدواریم اطلاعات مناسبی را در مورد پارک جنگلی چیلینگوز استانبول ارائه داده باشیم. شما هم اگر تجربه سفر به این منطقه از استانبول را دارید، می‌توانید با ما به اشتراک بگذارید تا کاربران بتوانند از اطلاعات و تجربیات شما در تور استانبول استفاده نمایند.