پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح استانبول Tabiat parki fatih Çeşmesi بهشتی در استانبول

استانبول را همه به اقتصاد و تاریخ و زیبایی می‌شناسند این شهر رؤیایی که طولانی‌ترین تاریخ پایتختی را در بین شهرهای دنیا دارد در حدود ۶۰۰ سالی که پایتخت حکومت عثمانی بوده است به صورت گنجینه‌ای از آثار و بناهای تاریخی درآمده است زیبایی‌های این شهر و قرار گرفتن در گلوگاه مسیر تجاری بین آسیا و اروپا سبب شده است این شهر قلب تپنده اقتصاد و گلوگاه سیاسی در منطقه باشد.

اما همه این زیبایی‌ها و توجه‌ها به این شهر باستانی و رؤیایی به خاطر زیبایی‌های طبیعی این شهر بوده است شهر استانبول دارای ساختار زمین‌شناسی خاصی است که سبب شده است تنگه به سفر از میان این شهر عبور کرده و دو دریای مرمره و سیاه را به هم وصل کند. عبور این آبراهه از میان شهر استانبول سبب شده است که آب‌وهوای خاصی بر این منطقه حاکم شود میانگین بارش بالای سالانه در منطقه و ناهمواری‌های زیادی که در شمال منطقه وجود دارد موجب افزایش تراکم گیاهان و رویش جنگل‌های طبیعی در شمال منطقه استانبول شده است

جنگل‌های بلگراد ترکیه دارای شهرت جهانی هستند این جنگل‌ها همواره موردتوجه بوده و برای تأمین چوب و سوخت موردنظر بوده است. این جنگل‌ها همچنین به علت زیبایی زیاد و غنی بودن ازنظر حیات‌وحش به‌عنوان شکارگاه و تفرجگاه سلاطین استفاده می‌شده است و قرق گاه‌هایی سلطنتی هنوز در ین منطقه دیده می‌شود. در سال ۲۰۱۱ جنگل‌های بلگراد به ۹ پارک جنگلی مجزا تفکیک شد که تحت نظارت وزارت محیط‌زیست و جنگلبانی ترکیه قرارداد.

پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح استانبول قسمتی از جنگل بلگراد است که تحت مدیریت این وزارتخانه مورد بهره برداری قرار گرفته است و گردشگران زیادی  را به خود جذب کرده است .

پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح استانبول Tabiat parki fatih Çeşmesi بهشتی در استانبول

 اطلاعات عمومی در مورد پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح استانبول fatih Çeşmesi

بعد از خروج از شمال شهر استانبول حدود ۲۰ کیلومتر که از شهر دور شدید آرام‌آرام پوشش جنگلی بلگراد خود را نشان می‌دهد درختان افرا و بلوط و کاج‌های سوزنی و سرو جنگل‌هایی انبوه و زیبا درگذر از جاده جنگلی Bahcecoy به این جنگل زیبا و رؤیایی خواهید رسید. اینجا قسمتی از شگفتی‌های طبیعی استانبول است تصویری از بهشت بر روی زمین. پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح استانبول یکی از پارک‌های ملی نه گانه منطقه بلگراد است که در سال ۲۰۱۱ به صورت رسمی با تأمین زیرساخت‌های گردشگری شروع به کارکرد. این پارک حدود ۲۵۰۰ هکتار وسعت دارد. طبیعت جنگلی منطقه و جدیت در حفظ حیات‌وحش و پوشش گیاهی و درختان سبب شده است که پارک جنگلی  چشمه‌های فاتیح بکر بودن و اصالت خود را حفظ کند. گونه گیاهی غالب در این جنگل سرو، بلوط و کاج است و حیات‌وحش آن شامل گوزن، خرگوش، گراز وحشی، انواع عقاب و مرغابی و خرچنگ و قورباغه و ماهی باشد. علت نام‌گذاری این پارک به علت وجود چشمه‌های آب شیرین باکیفیت عالی است. پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح محلی بسیار زیبا و جذاب است.

گردشگران خارجی زیادی در تور استانبول به این محل می‌آیند تا ساعاتی را در دل جنگل‌های بلوط به‌دوراز هیاهو شلوغی و استرس شهری در اینجا بگذرانند. مردم بومی استانبول نیز در اواخر هفته به صورت خانوادگی در این منطقه حضور دارند. عکاسی از فضای جنگلی و جویبارها، نواختن موسیقی، رقص‌های دسته‌جمعی، دوچرخه‌سواری و اسب‌سواری و پیاده‌روی در جنگل به همراه چای داغ و کباب جنگلی لذاتی است که می‌توانید در این پارک تجربه کنید.

پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح استانبول Tabiat parki fatih Çeşmesi بهشتی در استانبول

پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح استانبول Tabiat parki fatih Çeşmesi بهشتی در استانبول

امکانات پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح استانبول

پس‌ازآنکه در سال ۲۰۱۱ منطقه جنگلی بلگراد به نه پارک ملی حفاظت‌شده تفکیک شد در پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح استانبولجهت ارائه خدمات مطلوب به گردشگران و همچنین حفظ محیط‌زیست جنگل، امکاناتی را فراهم شد که گردشگران راحت‌تر در این منطقه اقامت نمایند این امکانات عبارت‌اند از:

 • ایستگاه ارائه اطلاعات
 • ایستگاه و گشت پلیس جنگل
 • پارکینگ
 • کلبه‌های جنگلی
 • جاده جنگلی
 • سرویس بهداشتی
 • اجاق‌های کباب
 • آلاچیق و نیمکت‌های جنگلی
 • محوطه بازی کودکان
 • فروشگاه مواد غذایی و تجهیزات گردشگری

پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح استانبول Tabiat parki fatih Çeşmesi بهشتی در استانبول

هزینه‌ها ورود به پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح استانبول

برای حضور در پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح ورودی در نظر گرفته‌شده است که بر اساس نوع وسیله نقلیه‌ای که وارد محوطه می‌شوید به شرح ذیل می‌باشد:

 • ورود شخص بدون وسیله نقلیه:۴ لیر است که با تخفیف ۲ لیر شده است
 • دوچرخه:۴ لیر
 • ماشین‌سواری:۱۲ لیر
 • مینی‌بوس:۳۵ لیر
 • میدلباس:۶۰ لیر
 • اتوبوس: ۱۱۰ لیر
 • موتورسیکلت:۸ لیر

پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح استانبول Tabiat parki fatih Çeşmesi بهشتی در استانبول

دسترسی پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح استانبول fatih Çeşmesi

پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح استانبول در مناطق شمالی استانبول واقع‌شده است این پارک در مجاورت پارک ملی ایرماک و کیرازلیبنت می‌باشد. شما در تور استانبول می‌توانید به روش‌های مختلف به این جنگل زیبا بروید بهترین وسیله شخصی است اگر وسیله شخصی ندارید می‌توانید از اتوبوس‌هایی که در میدان تقسیم استانبول برای این منطقه در نظر گرفته‌شده‌اند استفاده نمایید. اتوبوس‌های خط M42 برای این مسیر در نظر گرفته شده‌اند.

همچنین در هرکجای شهر استانبول که قرار دارید به اولین ایستگاه مترو رفته و در ایستگاه Yenikapi-Haciosman خارج‌شده و با تاکسی‌های مستقر در این ایستگاه مترو به پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح استانبول بروید. در میدان تقسیم شهر استانبول نیز در آخر هر هفته تورهایی برای پارک‌های جنگلی دایر است که با این تورها نیز می‌توانید به پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح بروید.

آدرس پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح استانبول (fatih Çeşmesi)

Mithatpaşa Mahallesi, Bahçeköy Cd., 34075 Eyüp/İstanbul,Turkie

 تلفن پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح استانبول fatih Çeşmesi

۹۰۳۱۲۲۰۷۰۵۰۰

.پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح استانبول Tabiat parki fatih Çeşmesi بهشتی در استانبول

انسان همواره علاقه دارد خود را به‌نوعی با طبیعت وصل نماید. در تور استانبول که اغلب به آن به‌عنوان یک سفر برای خرید نگاه می‌شود، می‌توان سفر خود را با برنامه‌ریزی و بهره‌برداری خوب از دیدنی‌ها و امکاناتی که در شهر استانبول قرارگرفته است جذاب‌تر و مفیدتر نمود. تور استانبول می‌تواند برای ما سوغاتی از خاطرات خوشی که در دل پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح استانبول داشته باشد که هرگز فراموش نشود. یک مسافر ماندنی نیست ولی حسی که در سفر برای مسافر ساخته می‌شود مانا و فراموش نشدنی است. زیبایی جنگل‌های شمال استانبول. گذر از جاده‌های جنگلی و محیطی که در کمال امنیت و آزادی شما می‌توانید در طبیعت را بگذرانید را در تور استانبول در پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح استانبول حتماً تجربه خواهید کرد. امیدواریم اطلاعات مختصری که از پارک جنگلی چشمه‌های فاتیح ارائه دادیم بتواند در تور استانبول برای شما مفید باشد و حضور در این پارک را به برنامه‌های گردشی شما اضافه نماید. اگر شما نیز قبلاً در تور استانبول به این جنگل بهشتی سفرکرده‌اید می‌توانید تجربیات و خاطرات خود را با ما به اشتراک بگذارید تا باهم بیشتر بیاموزیم.