پارک جنگلی نشت سویو استانبول Neşet Suyu Nature Park جلوگاه طبیعت زیبای استانبول

استانبول را همه‌کسانی که به گردش، تفریح و اقتصاد علاقه دارند می‌شناسند شهری که دارای جایگاه بالا در گردشگری است .ستانبول شهری است که دارای ذخایر تاریخی و فرهنگی و طبیعی و اقتصادی متنوعی است شهری که هرکسی که به آن وارد می‌شود می‌تواند نیاز خود را برطرف کند. سالانه هزاران تور استانبول با اهداف مختلف به این شهر می‌آیند. خیابان‌های شهر استانبول مملو از گردشگرانی است که با هیجان و کنجکاو در حال تردد از این خیابان‌ها هستند. جذابیت‌های شهر استانبول جز هویت این شهر باستانی است از هزاران سال پیش که اقوام باستانی ر این خطه سکنی گزیدند این منطقه جایی جذاب برای همه بوده است. پس از ورود به هزاره سوم و تغییر رویکرد دولت‌ها در کشور ترکیه نیز یک سری اتفاقات خوب برای گردشگری اتفاق افتاد و زیرساخت‌هایی برای گردشگران اصلاح شد و اینک این شهر سالانه میلیون‌ها نفر را در خود به‌عنوان میهمان جای می‌دهد.علاوه بر بافت و عناصر جذاب درون‌شهری استانبول ثروت‌های گردشگری دیگری نیز دارد که بسیار دیدنی و ستودنی هستند. در منطقه شمالی شهر استانبول جنگل‌های انبوه بلگراد وجود دارد این جنگل‌ها که نوعی ذخیره‌گاه ژنتیکی نیز محسوب می‌شوند در اقدامی متهورانه در سال ۲۰۱۱به ۹ پارک ملی تقسیم‌شد. این پارک‌های ملی که تحت حفاظت سازمان محیط‌زیست ترکیه هستند برای ورود گردشگران باز است و مسافران می‌توانند در تور استانبول به این جنگل‌ها رفته و سفر خود را با یک پیک‌نیک جنگلی مفرح‌تر کنند.

یکی از پارک‌های جنگی بلگراد، پارک جنگلی نشت سویو استانبول neset suyu می‌باشد. شما می‌توانید روح و روان خود را در این پارک تمیز، زیبا و رؤیایی جلا دهید.

پارک جنگلی نشت سویو استانبول Neşet Suyu Nature Park جلوگاه طبیعت زیبای استانبول

پارک جنگلی نشت سویو استانبول Neşet Suyu Nature Park جلوگاه طبیعت زیبای استانبول

اطلاعات عمومی پارک جنگلی نشت سویو استانبول neset suyu

پارک جنگلی نشت سویو در اصل قسمتی از جنگل بزرگ بلگراد در شمال استانبول است نام این پارک جنگلی به احترام Müderris Neşet Bey که از دانشمندان منابع طبیعی ترکیه بوده و سال‌ها در این زمینه فعالیت کرده است نام‌گذاری شده است.

فاصله این پارک از استانبول حدود ۲۰ کیلومتر می‌باشد. این پارک و ۸ پارک جنگلی دیگر در سال ۲۰۱۱ به‌عنوان پارک ملی معرفی‌شده و تحت نظارت شدید سازمان محیط‌زیست و جنگلبانی ترکیه قرار دارند تا ذخایر ژنتیکی گیاهی و جانوری آن حفظ شود. وسعت پارک جنگلی نشت سویو حدود ۶۰۰۰ هکتار می‌باشد. این پارک در مجاورت پارک ملی فاتیح رفلیک آتای قرارگرفته است. نزدیک‌ترین منطقه مسکونی Bahcekoy می‌باشد. پارک جنگلی نشت سویو ازنظر اکوسیستم گیاهی و جانوری بسیار غنی می‌باشد ازنظر گیاهی بیشتر درختان از نوع مخروط داران و برگ سوزنی و بلوط می‌باشد هم‌چنین انواع الوی وحشی و توت و تمشک نیز در این جنگل وجود دارد. گراز وحشی، گوزن، خرگوش، کلاغ، روباه، سنجاب، سمور و انواع خزندگان نیز ازجمله حیواناتی هستند که در این جنگل زندگی می‌کنند. در پارک جنگلی نشت سویو شکار و آسیب به حیوانات و جنگل ممنوع بوده و جریمه سنگینی دارد در جنوب غربی پارک ک سازه آبی وجود دارد که تاریخی است بسیار دیدنی می‌باشد.

پارک جنگلی نشت سویو استانبول Neşet Suyu Nature Park جلوگاه طبیعت زیبای استانبول

امکانات پارک جنگلی نشت سویو استانبول neset suyu

پارک جنگلی نشت سویو یک پارک ملی است که تحت حفاظت می‌باشد و از طرفی جهت استفاده گردشگران و راحتی مسافران در این پارک امکاناتی رفاهی فراهم‌شده است تا کسانی که این پارک را برای تفریح و پیک‌نیک انتخاب می‌کنند بتوانند از اقامت در این محل احساس راحتی و آرامش و امنیت داشته باشند. این امکانات رفاهی عبارت‌اند از:

 • کافه‌تریا
 • رستوران
 • کلبه‌های جنگلی
 • نیمکت‌های جنگلی
 • جاده مخصوص دوچرخه‌سواری
 • ایستگاه اطلاعات
 • پلیس جنگل
 • سوپرمارکت
 • جاده مخصوص پیاده‌روی حدود ۶ کیلومتر
 • زمین‌بازی برای کودکان
 • مسجد

لازم است به هنگام سفر به پارک جنگلی نشت سویو پوشاک متناسب با فصل را همراه داشته باشید. در این پارک ریختن زباله و آسیب به طبیعت مشمول جریمه سنگین می‌باشد.

پارک جنگلی نشت سویو استانبول Neşet Suyu Nature Park جلوگاه طبیعت زیبای استانبول

دسترسی پارک جنگلی نشت سویو استانبول neset suyu

اگر در تور استانبول تمایل دارید به طبیعت زیبای پارک جنگلی نشت سویو بروید بهترین وسیله استفاده خودروی شخصی است در غیر این صورت شما می‌توانید از وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس و تاکسی استفاده نمایید.

اگر با خودروی خود می‌خواهید به پارک جنگلی نشت سویو استانبول بروید بهتر است از گوگل مپ کمک بگیرید و با استفاده از علائم و تابلوها به پارک برسید درصورتی‌که با استفاده از اتوبوس می‌خواهید به پارک جنگلی سفر کنید.

در منطقه شمالی شهر استانبول در محله Haciosman با اتوبوس‌های خط ۴۲ M به Bahçeköy بروید و یا در محله Levent Buyukdere Caddesi با اتوبوس خط ۴۲ HM به شهرک Bahcekoy رفته و در آنجا با تاکسی‌هایی که به پارک جنگلی نشت سویو می‌روند به جنگل مذکور خواهید رسید. همچنین می‌توانید در تور استانبول از تورهایی که در اواخر هفته‌ها در میدان تقسیم برای این چارک جنگلی وجود دارد برای سفر به این محل استفاده نمایید.

آدرس پارک جنگلی نشت سویو استانبول neset suyu

Merkez Mh., Belgrad Ormanı, ۳۴۴۷۳ Sarıyer/İstanbul, ترکیه

تلفن پارک جنگلی نشت سویو استانبول neset suyu

۹۰۳۱۲۲۰۷۵۰۰۰+

پارک جنگلی نشت سویو استانبول Neşet Suyu Nature Park جلوگاه طبیعت زیبای استانبول

هزینه ورود به پارک جنگلی نشت سویو استانبول neset suyu

برای اجازه ورود به پارک جنگلی نشت سویو استانبول ورودی در نظر گرفته‌شده است هزینه ورودی بر اساس نوع وسیله نقلیه‌ای که وارد پارک می‌شود به شرح ذیل است:

 • ورود شخص بدون وسیله نقلیه:۲ لیر
 • دوچرخه:۴ لیر
 • ماشین‌سواری:۱۲ لیر
 • مینی‌بوس:۳۵ لیر
 • میدلباس:۶۰ لیر
 • اتوبوس: ۱۱۰ لیر
 • موتورسیکلت:۸ لیر

پارک جنگلی نشت سویو استانبول Neşet Suyu Nature Park جلوگاه طبیعت زیبای استانبول

یک سفر خوب می‌تواند روح و روان انسان را برای مدتی طولانی جلا دهد. تور استانبول نیز ازجمله سفرهایی است که می‌تواند خاطراتی خوبی برای مسافر بسازد و در آن ساعات خوبی را سپری کند شهر استانبول تقریباً از تمام جوانب یک سفر کامل است شما در این سفر می‌توانید درحالی‌که از مدرن‌ترین مراکز خرید بازدید و خرید می‌کنید به محلات قدیمی و تاریخی بروید ودرقهوه خانه‌ها یک چای داغ ترکی بنوشید در سواحل به سفر در پارک‌های زیبا قدم بزنید و در حمام‌های ترکی خود را به یک ماساژ عالی دعوت کنید. طبیعت زیبای استانبول نیز می‌تواند برای شما یک پیک‌نیک خوب را فراهم کند. جنگل‌های بلوط منطقه بلگراد و پارک جنگلی پارک جنگلی نشت سویو کامل‌کننده همه خوبی‌های تور استانبول است. استانبول که پایتخت فرهنگی- هنری جهان در سال ۲۰۱۰ شد اینک زیباتر از گذشته آغوش خود را برای پذیرایی از مسافران خود بازکرده است.

امیدواریم اطلاعات ارائه‌شده در مورد پارک جنگلی نشت سویو مورد رضایت و فایده بوده باشد شما نیز می‌توانید خاطرات و تجربیات خود را از تور استانبول و طبیعت زیبای آن با ما به اشتراک بگذارید تا همه باهم بیشتر بدانیم