موزه هنرهای مدرن استانبول آمیخته ای از فرهنگ و هنر معاصر و زیبای ترک ها

سفر به شهر زیبای استانبول با تور استانبول  و دیدن جاذبه‌های گردشگری آن می‌توانند به شما تجربه‌های بسیار زیادی را منتقل کند. شهر استانبول و کشور ترکیه دارای فرهنگ غنی، موزه‌های بسیار زیبا و بناهای باستانی از دوران بسیار قدیم می‌باشد؛ اما بعضی از افراد علاقه دارند به غیر از دیدن اوضاع و احوال قدیم استانبول و سیر در تاریخ آن با فرهنگ حال حاضر مردم ترکیه آشنا شوند. به همین دلیل ما به این افراد موزه هنرهای مدرن استانبول را پیشنهاد می‌کنیم. موزه هنرهای مدرن استانبول در اصل اولین موزه خصوصی است که برای به نمایش گذاشتن هنرهای مدرن و معاصر ترکیه تاسیس شده است و یکی از پر بازدید ترین موزه‌های شهر استانبول می‌باشد.

موزه هنرهای مدرن استانبول می‌تواند توجه هر گردشگری را به خود جلب کند؛ زیرا آمیزه‌ای از هنرهای مدرن مثل نقاشی، مجسمه‌سازی‌های مدرن، عکاسی و دیگر نسخه‌های هنری و میان رشته‌ای است که باعث شده ترکیه در مقیاس جهانی بدرخشد. این موزه در واقع یک انبار بوده که در سواحل بسفر و در منطقه کاراکوی واقع شده است.

موزه هنرهای مدرن استانبول مساحتی به اندازه ۸ هزار متر مربع دارد و در سال ۲۰۰۴ در بی‌اوغلوی استانبول برای نمایش آثار هنرمندان مدرن این منطقه افتتاح شد. همچنین در سال‌های اخیر ۵ مجموعه دائمی و چند مجموعه خصوصی در موزه هنرهای. مدرن استانبول در معرض دید عموم قرار گرفت. از اواخر قرن ۱۹ تا به حال این موزه به جمع‌آوری آثار پرداخته است.

موزه هنرهای مدرن استانبول آمیخته ای از فرهنگ و هنر معاصر و زیبای ترک ها

فضای داخلی موزه هنرهای مدرن استانبول

شما می‌توانید در قسمت‌هایی از موزه هنرهای مدرن استانبول کتاب‌هایی را روی سقف ببینید که نشان دهنده تفکرات مدرن و خلاقانه‌ی هنرمندان ترک می‌باشد. همچنین فضای طراحی شده به صورت دیوارها و کفپوش سفید با هوشمندی تمام شما را به توجه کردن به آثار هنرمندان ترغیب می‌کند؛ زیرا در این فضای سفید شما تنها آثار هنرمندان را در رنگ‌های مختلف می‌بینید. لوله کشی‌های داخل موزه روی سقف آن قابل مشاهده می‌باشد و شاید این نیز به دلیل طراحی مدرن باشد و خود جزئی از هنرهای معاصر به شمار بیاید.

در اصل رسالت وجودی موزه هنرهای مدرن استانبول با رویکردی جهانی به جمع آوری، نگهداری، طبقه بندی و به نمایش گذاشتن آثار هنری مدرن و معاصر پرداخته است. همچنین در این موزه همگی می‌خواهند که آثار مدرن کشور ترکیه در دسترس علاقه مندان و دوستداران هنر معاصر قرار بگیرد. بخشی از تعهد موزه هنرهای مدرن استانبول به اشتراک گذاشتن خلاقیت هنری ترکیه با طیف وسیعی از مخاطبین بوده است. به همین دلیل در این گالری نمایشگاه‌های موقت و دائمی عکاسی و همچنین فضایی جهت برنامه‌های آموزشی و اجتماعی در دسترس می‌باشد. قطعاً شما اوقات مفرح و زیبایی را در موزه هنرهای مدرن استانبول خواهید داشت. مخصوصاً اگر ذوق هنری زیادی داشته باشید، به سختی از هر تابلو و اثر هنری جدا می‌شوید.

موزه هنرهای مدرن استانبول آمیخته ای از فرهنگ و هنر معاصر و زیبای ترک ها

بازدید از موزه هنرهای مدرن استانبول

موزه هنرهای مدرن استانبول از ۱۰ صبح تا ۶ عصر باز می‌باشد و شما می‌توانید از آثار مدرن و هنری آن در این ساعت‌ها دیدن فرمایید.

زمان پیشنهادی ما به شما برای دیدار از این موزه مدرن یک الی دو ساعت می‌باشد. نظر بازدیدکنندگان از این موزه مدرن بسیار جالب بوده است. هر کدام از این بازدیدکنندگان به نحوی هیجان خود را از دیدن هنرهای زیبا و معاصر ترکیه بیان کرده‌اند. برخی این موزه را واقعاً لایق توجه و دیدار دانستند و افراد زیادی شما را به دیدار از رستوران آن  توصیه کرده‌اند.

همچنین برای رفاه بیشتر حال شما در این موزه یک فروشگاه، یک سینمای کوچک  و کافه با منظره زیبا به سمت کاخ توپ کاپی و دریای مرمره می‌باشد.
که شما میتوانید غذاهای بسیار لذیذی را نوش جان کنید البته لازم به ذکر است که قیمت این غذاها زیاد ارزان نیست اما به دلیل کیفیت بالا بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

موزه هنرهای مدرن استانبول آمیخته ای از فرهنگ و هنر معاصر و زیبای ترک ها

دسترسی به موزه هنرهای مدرن استانبول

دسترسی به موزه هنرهای معاصر ترکیه می‌تواند با اتوبوس یا وسیله نقلیه خصوصی باشد. اگر شما می‌خواهید ماشین خود را به همراه ببرید، باید در نظر داشته باشید که هزینه پارکینگ به صورت مجزا دریافت می‌گردد.

موزه هنرهای مدرن استانبول بر روی اسکله پشت مسجد نصرتی واقع شده است و بازدید کنندگان می‌توانند با اتوبوس یا تراموا به آن بروند. اگر بخواهید از این وسایل نقلیه استفاده کنید باید در نظر داشته باشید که حتماً از ایستگاه Tophane بیرون بیایند.

قیمت بلیط موزه هنرهای مدرن استانبول برای بزرگسالان ۱۴ لیر و برای دانش‌آموزان ۷ لیر است. همچنین در روزهای پنجشنبه ورودی موزه هنرهای مدرن ترکیه رایگان می‌باشد.

آدرس موزه هنرهای مدرن استانبول

Kılıçali Paşa Mahallesi, Meclis-i Mebusan Cad. No:4, 34433 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

شماره تلفن موزه هنر های مدرن استانبول

+۹۰ ۲۱۲ ۳۳۴ ۷۳ ۰۰

در آخر امید داریم لحظات عالی و دوست داشتنی را در تور استانبول تجربه کنید و از آن لذت ببرید.