موزه ی فلورانس نایتینگل استانبول مکانی مناسب برای آموختن های تاریخی

اگر برای کار یا تفریح به استانبول سفر کرده اید و تور استانبول را انتخاب کرده اید علاوه بر اینکه از مساجد و مکان های تاریخی این شهر بازدید کردید از موزه های صنعتی، هنری و تاریخی استانبول نیز دیدن کنید زیرا که استانبول موزه های زیادی دارا بوده. یکی از این موزه های تاریخی و هنری و آموزنده ی استانبول موزه ی فلورانس نایتینگل استانبول است که یکی از آن موزه هایی است که دیدن آن خالی از لطف نیست.

موزه ی فلورانس نایتینگل استانبول که موزه ای است تاریخی و وسایل شخص فلورانس نایتینگل را به نمایش می گذارد، این موزه در منطقه ی اوسکودار قرار دارد و با این متن همراه باشید تا بیشتر راجع به موزه ی فلورانس نایتینگل استانبول، بازدید از آن و نحوه ی دسترسی به این موزه اطلاعات کسب کنید.

موزه ی فلورانس نایتینگل استانبول مکانی مناسب برای آموختن های تاریخی

درباره ی موزه ی فلورانس نایتینگل استانبول

همان طور که گفته شد موزه ی فلورانس نایتینگل استانبول در منطقه ی اوسکودار و در محله ی سلیمیه که در قسمت آسیایی استانبول می باشد واقع شده است. این موزه به یاد پرستار انگلیسی یعنی همان فلورانس نایتینگل نام گذاری شده است.
فلورانس نایتینگل که پرستاری است که برای پرستاری از سربازان و متفقین جنگ کریمه در سال ۱۸۵۴ به استانبول آمده بود، در بیمارستان سرباز خانه ی سلیمیه و امروزه یک اتاق در برج شمال غربی به موزه به احترام همین پرستار به موزه ی فلورانس نایتینگل استانبول تبدیل شده است.
در دوره ی این پرستار سلطان عبدالمجید پادشاه بود که از این پرستار تمدید و تمجید کرد و مدال هایی که به این پرستار داد همگی در موزه ی فلورانس استانبول در معرض نمایش گذاشته شده اند.

بازدید از موزه ی فلورانس نایتینگل استانبول

موزه ی فلورانس نایتینگل استانبول که موزه ای است تاریخی و راجع به پرستار معروف انگلیسی که از سربازان مراقبت می کرد یعنی فلورانس نایتینگل. موزه ی نایتینگل استانبول که نیز موزه ای با همین نام در لندن شعبه دارد، مکانی است برای نشان دادن:

  • ابزار پزشکی مورد استفاده فلورانس نایتینگل
  • مدال های داده شده سلطان عبدلمجید برای تمجید به فلورانس نایتینگل
  • یادداشت های مهم و ضروری فلورانس نایتینگل
  • عکس های فلورانس نایتینگل
  • کار های پزشکی فلورانس نایتینگل و کشفیات آن و پودر های مورد استفاده برای کارهای دارویی

همچنین علاوه بر موارد بالا که با بازدید از موزه ی فلورانس نایتینگل استانبول می توانید کسب کنید می توانید، می توانید از جا های تاریخی دیگر این ساختمان دیدن فرمایید و لذت کافی ببرید.
موزه ی نایتینگل فقط در روز های شنبه باز می باشد و قیمت بلیت موزه ی نایتینگل استانبول به صورت رایگان می باشد، پیشنهاد می شود که زمانی که صرف بازدید از این موزه می کنید ۱ تا ۲ ساعت باشد.

موزه ی فلورانس نایتینگل استانبول مکانی مناسب برای آموختن های تاریخی

دسترسی به موزه ی فلورانس نایتینگل استانبول

از آن جا که موزه ی فلورانس نایتینگل استانبول در منطقه ی اوسکودار قرار دارد و در قسمتی قرار دارد که ایستگاه مترویی در نزدیکی آن قرار دارد راحت ترین راه یا استفاده از تراموا می باشد، به طوری که اگر می خواهید به موزه ی نایتینگل استانبول بروید باید در ایستگاه حیدر پاشا پیاده شوید و از آن جا تا موزه ی فلورانس نایتینگل استانبول نزدیک ۱۰۰ متر راه می باشد. یا همچنین علاوه بر استفاده از تراموا در اطراف موزه ی فلورانس نایتینگل استانبول ایستگاه های اتوبوس زیادی قرار دارد که از طریق این ایستگاه ها نیز می توانید به این موزه دسترسی داشته باشید. در صورت علاقه نیز می توانید با تاکسی به موزه ی فلورانس استانبول رفته و از بازدید از آن لذت ببرید.

پس طبق این گفته ها هنگام سفر به استانبول و تور استانبول برای آشنایی با صنعت و هنر و دیدن تاریخچه یکی از بهترین جاها همین موزه ی فلورانس نایتینگل استانبول هست که با بازدید از آن امیدوارم لذت کافی را ببرید.

موزه ی فلورانس نایتینگل استانبول مکانی مناسب برای آموختن های تاریخی

آدرس موزه ی فلورانس نایتینگل استانبول

Selimiye Mahallesi, 34668 Üsküdar/Istanbul – Asia, Turkey

شماره تماس موزه ی فلورانس نایتینگل استانبول

+۹۰ ۲۱۶ ۳۴۳ ۷۳ ۱۰

در آخر سفری عالی و پر از خاطرات خوب و طلایی در تور استانبول را برای شما آرزو میکنیم و امید واریم این مطلب شما را به خوبی با این مکان دیدنی استانبول آشنا کرده باشد.