موزه عکس استانبول Istanbul Fotograf Museum، موزه ای به رنگ آبی هنر

تور استانبول یکی از محورهایی است که هر ساله جمعیت عظیمی از گردشگران آن‌ها در اولویت گزینه‌های انتخابی خود قرار می‌دهند. چرا که جاذبه‌های گردشگری بسیار در این شهر، سبب گردیده است تا هر نقطه آن، مجموعه‌ای هنری و مدرن به شمار آید. موزه عکس استانبول جزئی مهم از جذابیت های بصری این شهر می باشد که فعالیتی حرفه ای را در دوران ظهور خود ایفا نموده است.

موزه عکس استانبول در جایگاه موزه‌ای دائمی فعالیت می‌نماید و محدودیتی را از این حیث برای علاقه‌مندان و گردشگران در تور استانبول ایجاد نخواهد نمود. این مرکز، نخستین موزه شهر استانبول می‌باشد که با همت و تلاش دوست داران هنر، شهرداری ناحیه فاتح استانبول و انجمن عکاسی در این شهر تأسیس گردید و تا امروز فعالیت مستمر و مداوم خود را در پیش گرفت.
مجموعاً پنج گالری آثار فاخری را در موزه عکس استانبول گرد هم آورده‌اند و محیطی سرشار از ایده و طرح و نقش را ترسیم نموده‌اند.
محبوبیت این نقطه در شهر استانبول تا جایی است که نظر گردشگران و هنرمندان در ارتباط با آن، نظری مثبت و شورانگیز به شمار می‌آید.
اگر شما به عنوان یک توریست و تفریح کننده به شهر استانبول سفر کرده‌اید، پیشنهاد قدم گذاشتن در دل موزه عکس استانبول را رد نخواهید کرد.

موزه عکس استانبول Istanbul Fotograf Museum، موزه ای به رنگ آبی هنر

موزه عکس استانبول Istanbul Fotograf Museum، موزه ای به رنگ آبی هنر

درباره موزه عکس استانبول

موزه عکس، از سال ۲۰۱۱ پذیرای هنرمندان و علاقه‌مندان به حرفه عکاسی و آثار فاخر در این زمینه بوده است. نوزدهمین روز از ماه نوامبر سال ۲۰۱۱، اولین بازگشایی و افتتاحیه موزه عکس استانبول بود. موزه‌ای که تا امروز توانسته است جایگاه هنری مهمی را نه تنها در کشور ترکیه، بلکه در تمامی جهان به دست آورد.
موزه عکس استانبول از پنج گالری عکس، آرشیو و یک کتابخانه مجهز تشکیل‌شده است. عکس‌هایی که در این مکان می‌توان شاهد آن بود، عکس هنرمندان ترکیه است. ولیکن موزه عکس استانبول هر ساله محفلی هنری جهت میزبانی، نمایشگاه‌های هنری داخلی و بین‌المللی نیز می‌باشد.
هر آنچه که باید در حوزه عکس و عکاسی آموخت، در این مجموعه قابل مشاهده و یادگیری است.
ضمناً کتابخانه موجود در دل موزه عکس استانبول، به عنوان محل نشر فاخرترین مجموعه‌های عکاسی نیز به شمار می‌رود.

تجربه بازدید و تماشای حرفه‌ای‌ترین آثار هنری، بدون تردید، لذت بخش ترین لحظه هنری است. از این رو تأثیر و تأثرات هنر در نگاه و نظرات گردشگران به خوبی قابل فهم خواهد بود. تا جایی که آن را به دیگران نیز توصیه می‌نمایند.

موزه عکس استانبول Istanbul Fotograf Museum، موزه ای به رنگ آبی هنر

موزه عکس استانبول Istanbul Fotograf Museum، موزه ای به رنگ آبی هنر

بازدید از موزه عکس استانبول

سفر به ترکیه، وجوه هنری متعددی را در نگاه گردشگران مجسم خواهد نمود. از جمله مکان‌هایی که می‌توان از آن در نقش جاذبه‌های گردشگری استانبول یاد کرد، موزه عکس استانبول می‌باشد. بازدید از این موزه، تجویز دوست داران و علاقه‌مندان به هنر عکاسی به دیگر گردشگران است.
موزه‌ای کوچک و دنج با چاشنی هنری که امکان گشت و گذار در فضای داخلی آن به سادگی هموار گردیده است.

زمان بازدید از موزه عکس استانبول

موزه عکس استانبول به عنوان موزه‌ای شاخص در آثار هنری، همه روزه به جز روزهای دوشنبه پذیرای گردشگران خواهد بود. این موزه از ساعت ۱۰ الی ۱۸ به روی عموم باز است.

موزه عکس استانبول Istanbul Fotograf Museum، موزه ای به رنگ آبی هنر

دسترسی به موزه عکس استانبول

تور استانبول به عنوان یک تور اروپایی، امکانات عبور و مرور ممتازی را برای مسافران خارجی فراهم خواهد نمود. گشت و گذار در خیابان‌های استانبول و نحوه دسترسی به مکان مورد نظر در این شهر، کار ساده‌ای است. چرا که می‌توان بر اساس علاقه و نیاز، از هر مسیر شهری از جمله، تاکسی، اتوبوس، قطار شهری و مترو استفاده کرد.

برای رسیدن به موزه عکس استانبول این مسیرها را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

  • پیاده شدن در ایستگاه Column of Constantine و حرکت ۹ دقیقه‌ای با اتوبوس به سمت مقصد مورد نظر که  به سمت جنوب شرقی (سربالایی) ‪Vezirhan Cd.‌ به سوی‪Peykhane Cd.‌ بروید، گردش به راست به طرف ‪Peykhane Cd.‌، گردش به راست به طرف ‪Piyer Loti Cd.‌، گردش به چپ به طرف ‪Pertev Paşa Cd.‌، گردش به راست به طرف ‪Kadırga Limanı Cd.‌، به سمت چپ بپیچید، مقصد روبه روی شماست.
  • مسیر دیگری که انتخاب آن، پیاده روی را نیز ممکن خواهد ساخت، پیاده شدن در ایستگاه Column of Constantine و حرکت ۱۰ دقیقه‌ای به سمت مقصد است. به سمت جنوب شرقی (سربالایی) ‪Vezirhan Cd.‌ به سوی‪Peykhane Cd.‌ بروید، گردش به راست به طرف ‪Peykhane Cd.‌، گردش به راست به طرف ‪Piyer Loti Cd.‌، گردش به چپ به طرف ‪Pertev Paşa Cd.‌، گردش به راست به طرف ‪Kadırga Limanı Cd.‌، به سمت چپ بپیچید.
  • پیاده شدن در ایستگاه قطار Kumkapi Railway Station هم راه دیگری برای رسیدن به موزه عکس استانبول خواهد بود. پس از پیاده شدن در این ایستگاه به سمت شرق (سربالایی) ‪Kennedy Cd.‌ به سوی ‪Kumluk Sk.‌ بروید، اندکی به چپ به طرف ‪Kumluk Sk.‌، گردش به راست به طرف ‪Kadırga Limanı Cd.‌، اندکی به راست به طرف ‪Kadırga Meydanı Sk.‌، مقصد در سمت راست خواهد بود. شما ۷ دقیقه در راه خواهید بود.
  • انتخاب دیگری که همین زمان را به خود اختصاص خواهد داد، از ایستگاه به سمت شرق (سربالایی) ‪Kennedy Cd.‌ به سوی ‪Çap Ariz Sk.‌ بروید، گردش به چپ به طرف ‪Çap Ariz Sk.‌، گردش به راست به طرف ‪Segah Sk.‌، گردش به چپ به طرف ‪Çakmaktaşı Sk.‌، برای ماندن در ‪Çakmaktaşı Sk.‌ به سمت راست بپیچید، گردش به چپ به طرف ‪Düzgün Sk.‌، گردش به راست به طرف ‪Kadırga Limanı Cd.‌، اندکی به راست به طرف ‪Kadırga Meydanı Sk.‌، مقصد در سمت راست خواهد بود.

آدرس موزه عکس استانبول

Beyazıt Mh. Kadırga Limanı Cd. No:60, 34130 Fatih/İstanbul

شماره تلفن موزه عکس استانبول

(۰۲۱۲) ۴۵۸ ۸۸ ۴۲

موزه عکس استانبول Istanbul Fotograf Museum، موزه ای به رنگ آبی هنر

آخرین نکته در رابطه را موزه عکس استانبول

شهر استانبول، شهری دوست داشتنی است که نادیده گرفتن آن در مسیرهای گردشگری ساده نخواهد بود. به همین دلیل هرساله جاذبه‌های گردشگری ترکیه، جمعیت بیش‌تری از علاقه‌مندان را جذب خود می‌نماید. در این میان رؤیایی‌ترین شهر این کشور که استانبول نام دارد، پذیرای بیش‌ترین توریست‌ها و گردشگران بوده و همواره نقش مهمی در اولویت بندی‌های سفر داشته است.موزه عکس استانبول را می توان دلیل روشنی از محبوبیت های بصری در این شهر عنوان نمود.

شما هم خاطرات خود از سفر به استانبول را با ما در میان بگذارید.