موزه شکلات استانبول Chocolate Museum، خوش‌مزه‌ترین طعم سفر تفریحی

تور استانبول امروزه به عنوان یکی از برترین تورهای جهانی شناخته شده است. تور گردشگری که طرفداران بسیاری را از سراسر جهان جذب خود نموده است و هر ساله شاهد افزایش تعداد این گردشگران می‌باشد. موزه شکلات استانبول مرکزی متفاوت در ساختار یک مکان گردشگری است. مرکزی که با ایده‌های نوین و خلاقانه، آثار هنری بسیاری را با طعم لذیذ شکلات همراه نموده است.

ایده‌هایی که توریست‌های خارجی کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی را به معنای واقعی متعجب نموده است. موزه شکلات استانبول به عنوان موزه‌ای شیرین در نگاه علاقه‌مندان و دوست داران فضای هنری محسوب می‌گردد. در این موزه گردش چشم به اطراف تنها تماشای برترین آثار هنری جهان در قالب شکلات را تداعی خواهد نمود. از این رو در سفر به قلب بهترین ایده‌های شکلاتی محتاطانه عمل نمایید. چرا که جمع کثیری از شکلات وسوسه انگیز است!

سفر به ترکیه آغاز ماچراجویی های خاطره انگیز خواهد بود.

موزه شکلات استانبول Chocolate Museum، خوش‌مزه‌ترین طعم سفر تفریحی

درباره موزه شکلات استانبول

موزه شکلات استانبول در سال ۱۹۵۷ اولین تپش خود را در میان شهر استانبول نمایان کرد. هدف از تأسیس و ساخت موزه‌ای با این نام و کاربردی، جمع آوری انواع شکلات در قالب یک اثر هنری بوده است و این مکان همواره مرجع جشن و شادی‌های علاقه‌مندان به آن شناخته می‌شود.

با گذشت ۶۰ سال از اولین روز افتتاح و احداث این موزه تاریخی ارزشمند و هنری، رفته‌رفته جمعیت بیش‌تری مجذوب زیبایی‌ها و خلاقیت‌های به کار رفته در این مجموعه می‌شوند. این موزه که امروز به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری استانبول شناخته می‌شود، کلکسیون عظیمی از هنرها و نشانه‌های اسلامی و فرهنگی اقوام و ملل مختلف را با نمایی ویژه معرفی نموده است.

موزه شکلات استانبول Chocolate Museum، خوش‌مزه‌ترین طعم سفر تفریحی

ورود به موزه شکلات استانبول؛ آغاز یک ماجراجویی تاریخی با چاشنی شکلات است. بسیاری از آثار تاریخی جهان در این فضا، با خلاقیت‌های هنرمندان و دوست داران هنر، جان تازه‌ای گرفته‌اند. این موزه در کنار کارخانه شکلات سازی واقع گردیده است. انتخاب این فضا برای گردش و بازدید، نه تنها برای کودکان، بلکه برای تمامی گروه‌های سنی از جذابیت منحصر به فردی برخوردار می‌باشد.

اشیایی که در موزه شکلات استانبول ساخته شده و در معرض دید عموم قرار گرفته‌اند، اشیایی هم چون یک روستای زیبای شکلاتی، برج لندن، برج گالاتا و… می‌باشند. در این موزه فضایی تحت عنوان کارگاه آموزشی برای کودکان احداث گردیده که کودکان در آن آموزش‌هایی در زمینه ساخت مجسمه‌ها و آثار هنری با شکلات را فرا می‌گیرند.

موزه شکلات استانبول ۳۰ کیلومتر از مرکز شهر که میدان تکسیم می‌باشد، فاصله داشته و به همین علت جزو یکی از جاذبه‌های گردشگری نزدیک به مرکز شهر تلقی می‌گردد.

.موزه شکلات استانبول Chocolate Museum، خوش‌مزه‌ترین طعم سفر تفریحی

دیدنی های موزه شکلات استانبول

  • مجسمه‌های منحصر به فرد
  • امکان سرو هر نوع غذا و کیک شکلاتی
  • مشاهده نحوه پخت انواع شیرینی و کیک شکلاتی به روش خاص از نزدیک
  • مکان اختصاصی برای کودکان
  • کافی‌شاپ اختصاصی
  • کارگاه آموزش شکلات سازی برای کودکان
  • امکان عکاسی برای گردشگران
  • و…

موزه شکلات استانبول Chocolate Museum، خوش‌مزه‌ترین طعم سفر تفریحی

بازدید از موزه شکلات استانبول

انتخاب مکانی مفرح در سفرهای گردشگری و تفریحی، نیازمند شناخت کامل و احاطه بر فضای مقصد مورد نظر خواهد بود. موزه شکلات استانبول، موزه‌ای ۵ ستاره از بهترین و لذیذترین طعم‌های هنری است. این موزه مرزهای موجود در میان رده‌های سنی را از بین برده و تمامی سنین از بودن در این فضا لذت خواهند برد.

ساعت بازدید از موزه شکلات استانبول

درب موزه شکلات استانبول همه روزه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۷:۱۰ به روی علاقه و گردشگران داخلی و خارجی باز می‌باشد. پرترافیک‌ترین ساعات بازدید از موزه ۹ الی ۱۵ است که در صورت عدم تمایل به بازدید در ساعات ترافیک این مکان، می‌توان تایم دیگری را انتخاب نمود.

موزه شکلات استانبول Chocolate Museum، خوش‌مزه‌ترین طعم سفر تفریحی

دسترسی به موزه شکلات استانبول

برای طی نمودن مسیری راحت و ساده تا رسیدن به خوش‌طعم‌ترین موزه جهان، موزه شکلات استانبول می توان از گزینه های انتخابی متنوعی برخوردار گردید. اتوبوس، تاکسی و مترو از جمله پر کاربردترین ابزارهای مورد استفاده گردشگران در تور استانبول شناخته می‌شوند که هر فرد با توجه به علاقه شخصی و راحتی بیش‌تر یکی از این موارد را انتخاب خواهد نمود.

برای لذت بردن از تمامی مناظر و محورهای گردشگری در استانبول، باید سفر نامه‌ای از مسیرهای مواصلاتی و راه دسترسی به هر یک تهیه نمود. در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

  • برای رسیدن به موزه شکلات استانبول از ایستگاه M.Zahit Kotku Camii، با تاکسی این مسیر را باید طی نمود. به سمت غرب در ‪TEM Yanyolu‌ به سوی ‪۱۵۸۵٫ Sk‌/‪۱۶۷۸٫ Sk.‌ بروید، گردش به راست به طرف ‪۱۵۸۵٫ Sk‌/‪۱۶۷۸٫ Sk.‌، ۲۶۰ متر، سپس کم‌تر از یک دقیقه پیاده روی مستقیم مساوی رسیدن به نقطه پایان خواهد بود.
  • اگر شما در ایستگاه Yanyolu Tem پیاده شده باشید، باید این مسیر را دنبال نمایید. از نقطه توقف اتوبوس به سمت شمال غربی (سربالایی) ‪TEM Yanyolu‌ به سوی‪۱۵۸۵٫ Sk‌/‪۱۶۷۸٫ Sk.‌ بروید، گردش به راست به طرف ‪۱۵۸۵٫ Sk‌/‪۱۶۷۸٫ Sk.‌، مسیر را به صورت مستقیم تا کم‌تر ۲۰۰ متر ادامه دهید. فاصله شما تا نقطه پایان کم‌تر ۱۰ دقیقه خواهد بود.

آدرس موزه شکلات استانبول

Sanayi Mahallesi, 1678. Sk. No:19, 34538 Esenyurt/İstanbul

موزه شکلات استانبول Chocolate Museum، خوش‌مزه‌ترین طعم سفر تفریحی

شماره تلفن موزه شکلات استانبول

(۰۲۱۲) ۴۱۱ ۱۳ ۰۰

حرف پایانی در رابطه با موزه شکلات استانبول

شکلات انتخاب اول انسان‌هایی است که هنر را در طعم جستجو می‌نمایند. تور استانبول در کنار لذت از دریا و موزه‌ها و …، فرصت‌های مناسبی را در زمینه طراحی و هنر به ارمغان خواهد آورد. موزه شکلات استانبول فرصت مناسبی در زمینه توریستی و گردشگری محسوب می‌گردد. فرصتی که در آن می‌توان شاهد بعد عظیمی از هنرهای تجسمی به شکلی خلاقانه بود.

در آخر از شما دعوت می‌کنیم که محور این گفت و گو را توسعه بخشیده و تجربیات و دیدگاه‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.