فانوس دریایی یشیل کوی استانبول یک رستوران غذاهای دریایی بی‌نظیر

مردم ترکیه به تلفیق تاریخ در زندگی روزمره خود عادت کرده‌اند. ممکن است در ترکیه به رستوران یا کافه‌ای قدم بگذارید و بعد متوجه شوید آن مکان تنها یک ساختمان ساده نیست بلکه یک بنای چند صدساله تاریخی است که امروزه به این صورت در معرض دید و استفاده عموم قرارگرفته است. یکی از رستوران‌هایی که بااین‌حال و فضا در تور استانبول می‌توانید از آن دیدار داشته باشید، فانوس دریایی یشیل کوی استانبول است که در ادامه درباره آن برای شما عزیزان اطلاعات مهمی بیان می‌کنیم.

فانوس دریایی یشیل کوی استانبول یک رستوران غذاهای دریایی بی‌نظیر

درباره فانوس دریایی یشیل کوی استانبول Yeşilköy Feneri

یکی از تجربه‌های خوبی که در هر کشور خارجی و همچنین در حین تور استانبول می‌توانید داشته باشید، آشنایی با غذاهای جدید و محلی و امتحان کردن آن‌ها است. شما می‌توانید در استانبول به عنوان یک شهر ساحلی انواع غذاهای دریایی را دیده و امتحان کنید. رستوران‌های خوبی نیز برای صرف این غذاها در این شهر وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به فانوس دریایی یشیل کوی استانبول اشاره کرد که این رستوران غذاهای دریایی یک ویژگی خاص دارد که قرار گرفتن در فضایی تاریخی و جذاب است.

فانوس دریایی یشیل کوی استانبول (Yeşilköy Feneri) یک فانوس دریایی قدیمی و تاریخی است که از سالیان دور در بخش سواحل شمالی دریای مرمره و در محله یشیل کوی استان بکیرکوی استانبول ترکیه قرار دارد. امروزه در ساختمان این فانوس یک رستوران محبوب ویژه غذاهای دریایی منطقه راه‌اندازی شده و به روی عموم دوست داران به حضور در فضاهای تاریخی و علاقه‌مندان به غذاهای دریایی باز می‌باشد.

فانوس دریایی یشیل کوی استانبول یک رستوران غذاهای دریایی بی‌نظیر

فانوس دریایی یشیل کوی استانبول در سال ۱۸۵۶ میلادی و به فرمان سلطان بزرگ عثمانی، سلطان عبدالمجید اول در مکان کنونی خود ساخته شد تا به عبور و مرور کشتی‌ها کمک کند و در ابتدا فانوس دریایی ایوستفانوس (Hagios Stefanos) نام‌گذاری شد. هدف از سفارش ساخت چنین فانوسی در این بخش از یشیل کوی ایجاد مسیر امن دریایی در پیرامون آب‌های کم‌عمق قبل از نقطه یشیل کوی برای کشتی‌هایی بود که از سمت ساحل شمال غربی دریای مرمره به سمت استانبول حرکت می‌کردند.
این منطقه در فاصله ۸٫۷ مایلی (۱۴ کیلومتر) ورودی جنوبی بخش جنوب غربی تنگه به سفر قرار دارد. سازندگان این فانوس دریایی بی‌نظیر یک گروه مهندسی فرانسوی بوده که در سال ۱۸۵۶ آن را به‌صورت یک منشور ۸ ضلعی از جنس سنگ و در دو مرحله ساخته‌اند. از آنجایی که پایه و بستر زمین این منطقه به نسبت کم ارتفاع بوده و ارتفاع کمی نسبت به سطح دریا داشت، ابتدا یک به سار برای افزایش ارتفاع و قرارگیری فانوس دریایی یشیل کوی استانبول بر روی آن ساخته شد که ارتفاع کانونی آن ۲۳ متر بوده است. این برج زیبای سفیدرنگ خود ارتفاعی معادل ۵۲ فوت (۱۶ متر) دارد. یک ساختمان دوطبقه نیز به این فانوس دریایی ضمیمه‌شده است که به عنوان محل اقامت نگهبان و دفتر اداری مورداستفاده قرار می‌گرفته است.

امروزه فانوس دریایی یشیل کوی استانبول به یک رستوران دریایی لوکس تبدیل‌شده که در سالن اصلی آن امکان پذیرایی از صد مهمان وجود دارد و سالن کنسرت نیز تا ۴۰ نفر ظرفیت دارد. به‌علاوه در فصل تابستان امکان صرف غذا برای حداقل ۱۵۰ نفر در بهارخواب این مجموعه فراهم‌شده است.

فانوس دریایی یشیل کوی استانبول یک رستوران غذاهای دریایی بی‌نظیر

بازدید از فانوس دریایی یشیل کوی استانبول Yeşilköy Feneri

اگر در تور استانبول حضور به هم رسانید به هیچ عنوان نمی‌توانید از امتحان غذاهای دریایی این شهر بگذرید. اگر به غذاهای دریایی علاقه‌مندید بهترین مکان برای امتحان یک ماهی کبابی گریل شده، رستوران فانوس دریایی یشیل کوی استانبول است که غذاهای دریایی فوق‌العاده‌ای را سرو می‌کند. اگر در فصل بهار و تابستان به این رستوران بروید می‌توانید در بهارخواب آن نشسته و از منظره زیبای دریای مرمره لذت ببرید البته دقت داشته باشید که قیمت غذاهای این رستوران کمی از حد متوسط بیش‌تر خواهد بود.

فانوس دریایی یشیل کوی استانبول یک رستوران غذاهای دریایی بی‌نظیر

دسترسی به فانوس دریایی یشیل کوی استانبول Yeşilköy Feneri

فانوس دریایی یشیل کوی استانبول در منطقه بکیرکوی این شهر واقع شده است و شما برای دیدار از این فانوس تاریخی و رستوران می‌توانید به وسیله اتوبوس‌های شهری خود را به آن برسانید. کافی است در ایستگاه Fener Yolu از اتوبوس پیاده شوید.
به‌علاوه اگر با وسیله نقلیه شخصی به این منطقه می‌آیید مشکل جای پارک نخواهید داشت.

آدرس فانوس دریایی یشیل کوی استانبول Yeşilköy Feneri

Yeşilyurt mahallesi. Feneryolu caddesi. Fener çıkmazı no:18 A/Bakirköy, 34149 Bakırköy/İstanbul, Turkey

شماره تماس فانوس دریایی یشیل کوی استانبول Yeşilköy Feneri

+۹۰ ۲۱۲ ۶۶۲ ۷۰ ۷۰

فانوس دریایی یشیل کوی استانبول یک رستوران غذاهای دریایی بی‌نظیر

در تور استانبول خود اگر تصمیم به چشیدن غذاهای دریایی ترکیه داشتید یکی از بهترین مکان‌ها و ستوران های دریایی را در محله یشیل کوی این شهر خواهید یافت که بانام فانوس دریایی یشیل کوی استانبول شناخته می‌شود. شما می‌توانید همراه دوستان، خانواده و عزیزانتان به آن رستوران رفته و علاوه بر صرف یک غذای دریایی خوش طعم، از تماشای این اثر تاریخی نیز لذت ببرید.