عمارت سبتچیلر استانبول Sepetçiler Köşkü یادگار ارزشمند دوران عثمانی

اگر تصمیم دارید سال پیش رو را با یک اتفاق خوب و به یادماندنی آغاز نمایید و برای خود، خانواده و دوستانتان سفری بی‌نظیر و به یادماندنی را رقم بزنید بهتر است از اکنون تدارک لازم برای این سفر را ببینید و به گزینه‌های پیش رو خوب فکر کنید.
بی‌شک تور استانبول امروزه در سراسر جهان و همچنین در ایران و بین گردشگران ایرانی به خوبی شناخته شده و همیشه یکی از گزینه‌های پیش رو برای سفر خواهد بود. ترکیه کشور همسایه ما که فرهنگی غنی و تاریخ و تمدن ارزشمندی دارد، به دلیل ابعاد تاریخی و موقعیت جغرافیایی بین توریست‌های ایرانی بسیار محبوب است و مکان خوبی برای رفع کردن و رهایی از خستگی‌های یک سال کاری و گرفتن انرژی برای شروع پر قدرت سالی جدید مملو از اتفاقات خوب خواهد بود. یکی از مکان‌های توریستی و تاریخی که در استانبول ترکیه می‌تواند برای شما جذاب باشد و شاید تمایل داشته باشید حین حضور در تور استانبول همراه عزیزانتان از آن هم دیداری به عمل آورید، عمارت سبتچیلر استانبول است که در ادامه مطالب پیش رو شما را با آن به طور کامل آشنا خواهیم ساخت.

عمارت سبتچیلر استانبول Sepetçiler Köşkü یادگار ارزشمند دوران عثمانی

درباره عمارت سبتچیلر استانبول Sepetçiler Köşkü

عمارت سبتچیلر استانبول (Sepetçiler Köşkü) که در ترکیه با نام Sepetçiler Kasrı نیز شناخته می‌شود، یکی از کاخ‌های تفریحی قدیمی مربوط به دوران حکومت عثمانیان بر ترکیه بوده است که در سواحل جنوبی خلیج شاخ طلایی استانبول واقع شده است. عمارت سبتچیلر استانبول یکی از معدود آثار و بناهای تاریخی محسوب می‌شود که در محوطه اطراف و حیاط خارجی کاخ توپکاپی استانبول واقع شده است.
این عمارت باشکوه در سال ۱۵۹۱ و به فرمان پادشاه بزرگ دولت عثمانی، سلطان مراد سوم ساخته شده و در سال ۱۷۳۹ توسط سلطان محمود اول مورد بازسازی قرار می‌گیرد. طبق متن نوشته شده بر قاب موجود بر درب ورودی این کاخ، این عمارت که همزمان با بنای کاخ توپکاپی ساخته شده یک‌بار در دوران سلطنت سلطان ابراهیم و سال ۱۷۳۹ و بار دیگر در سال ۱۷۳۹ مورد بازسازی و تجدید بنا قرار می‌گیرد.

پس از سقوط حکومت عثمانی و تشکیل نظام جمهوری در کشور ترکیه به رهبری مصطفی کمال پاشا (آتاتورک) از عمارت سبتچیلر استانبول در آغاز به عنوان اداره مطبوعات خارجی دولت و مرکز کنترل بر مطبوعات بین‌المللی استفاده می‌شد اما پس از بازسازی اساسی آن در سال ۱۹۸۰ و افزوده شدن فضای باز و سالن‌های باز و سالن سرپوشیده برای برگزاری جلسات و میتینگ‌ها، اداره‌ایم ساختمان در اختیار مجموعه هتل‌های جهانی Swissôtel قرار گرفت که کلوپ هتل و رستورانی بین‌المللی است و در ۱۷ کشور در سراسر جهان شعبه و دفتر مرکزی دارد.

عمارت سبتچیلر استانبول Sepetçiler Köşkü یادگار ارزشمند دوران عثمانی

بخش‌های قدیمی عمارت سبتچیلر استانبول و ساختار امپریالیستی این قصر که به منظور جدا کردن پادشاهان و اعضای خاندان عثمانی از مردم عامه طراحی و اجرا می‌شد و کم‌کم به صورت یک سنت در بین تمام سلاطین این سلسله درآمده بود همچنان باقی بود و در بخش بالایی دیوار رو به خلیج شاخ طلایی و دروازه مرمر واقع در قسمت زیرین قصر توپکاپی (Topkapı) قرار گرفته است. این بخش در مقابل قصر قدیمی Yalı Köşkü قرار داشت که دیگر وجود ندارد و اثری از آن باقی نمانده است. این قصر در کنار اسکله واقع بود و برای مقامات ارشد ناوگان عثمانی و زمان قبل و بعد از رجعت آن‌ها به جنگ‌های دریایی استفاده می‌شد.

عمارت سبتچیلر استانبول یک کاخ باشکوه چهار طبقه با دیوارهایی مستحکم و ضخیم ساخته شده از جنس سنگ‌های کوه است و سالن‌های بزرگ و وسیع و درب‌های چوبی بسیار شکیلی دارد. عمارت سبتچیلر استانبول یک دید و منظره بسیار زیبا به سوی پل گالاتا، برج گالاتا، منطقه زیبای کاراکوی و تنگه به سفر دارد.

عمارت سبتچیلر استانبول پس از انجام یک سری اصلاحات و بازسازی‌ها در قرن ۱۹ میلادی به عنوان یک انبار مورد استفاده قرار گرفت و پس از سقوط عثمانی و تشکیل جمهوری ترکیه از آن تا مدت‌ها به عنوان داروخانه ارتش این کشور استفاده می‌شد. پس از آن این عمارت تخلیه شده و تا مدت‌ها متروک ماند تا اینکه در اواخر دهه ۱۹۸۰ میلادی و پس از انجام اصلاحات و بازسازی کامل آن انجام گرفت. عمل بازسازی این عمارت بر عهده اداره کل آثار قدیمی و موزه‌ها قرار داده شد و کارشناسان این امر عمل بازسازی عمارت سبتچیلر استانبول را بر اساس اسناد تاریخی و عکس‌های موجود از این بنا در زمان اوج و شکوه خود صورت دادند و موفق شدند که این بنا را مثل روز نخست به کاخی شکیل و قابل ستایش مبدل سازند.

پس از اتمام ترمیم‌ها عمارت سبتچیلر استانبول به عنوان مرکز مطبوعات بین‌المللی مورد استفاده قرار گرفت و این بنا در سال ۱۹۹۸ به وسیله بنیاد Eminonu مجدداً بازسازی شد و حتی مدتی به عنوان رستوران از آن استفاده شده است. همچنین عمارت سبتچیلر استانبول تا ژوئن سال ۲۰۱۱ به عنوان دفتر پروژه پایتخت فرهنگی اروپا مورد استفاده قرار گرفته و پس از آن تحویل اداره هلال احمر ترکیه داده شده است.

عمارت سبتچیلر استانبول Sepetçiler Köşkü یادگار ارزشمند دوران عثمانی

بازدید از عمارت سبتچیلر استانبول Sepetçiler Köşkü

بی شک بازدید از عمارت سبتچیلر استانبول برای شما و همراهانتان تجربه بی‌نظیری خواهد بود. برای ورود به عمارت سبتچیلر استانبول امنیت بالایی وجود دارد و در صورتی که تمایل دارید از این مکان در تور استانبول خود همراه عزیزانتان دیداری داشته باید بدانید که در ورودی آن بازرسی ویژه‌ای صورت می‌گیرد.
امروزه از این مکان برای برگزاری همایش‌ها و بعضی جشن‌ها استفاده می‌شود و حتی امکان برگزاری مراسم عروسی نیز در عمارت سبتچیلر استانبول وجود دارد.

عمارت سبتچیلر استانبول Sepetçiler Köşkü یادگار ارزشمند دوران عثمانی

دسترسی به عمارت سبتچیلر استانبول Sepetçiler Köşkü

عمارت سبتچیلر استانبول در خیابان کندی استانبول واقع است که بهترین روش برای رفتن به عمارت سبتچیلر استانبول استفاده از خطوط اتوبوس شهری است که شما می‌توانید پس از سوار شدن در مراکز اصلی شهر در ایستگاه Sarayburnu پیاده شوید و تا رسیدن به خود عمارت مسیر را پیاده‌روی کرده و از مناظر و طبیعت اطراف نیز لذت ببرید.

اگر تصمیم دارید که با وسیله شخصی به عمارت سبتچیلر استانبول بروید باید به شما بگوییم که متأسفانه ممکن است با مشکل جای پارک روبه‌رو باشید چراکه برای بازدیدکنندگان جای پارک در نظر گرفته نشده و پارکینگ عمومی و خصوصی در آن نزدیکی وجود ندارد.

آدرس عمارت سبتچیلر استانبول Sepetçiler Köşkü

Hoca Paşa Mahallesi, Kennedy Cd. No:25, 34110 Fatih/İstanbul, Turkey

عمارت سبتچیلر استانبول Sepetçiler Köşkü یادگار ارزشمند دوران عثمانی

در پایان امیدواریم متن پیش رو به میزان کافی در معرفی عمارت سبتچیلر استانبول به شما عزیزان موفق بوده باشد و شما را برای بازدید و دیدار از این کاخ باشکوه ترغیب کرده باشیم.
برای شما و همراهانتان از صمیم قلب سفری خوش و اوقاتی مفرح در تور استانبول آرزو می‌کنیم.