عمارت اسما سلطان استانبول Esma Sultan Yalısı کاخی منصوب به یک شاه‌دخت عثمانی

ترکیه را می‌توان از معماری آن شناخت. یک معماری دورگه که فرهنگ شرق و غرب را درهم‌تنیده و رگه‌ای هم از دین و آیین اسلام در آن می‌توان به چسم دید. اگر تصمیم دارید بلیت تور استانبول تهیه نمایید باید بدانید آن‌قدر اثر تاریخی و مکان‌های توریستی گردشگری در این شهر در انتظار شما است که مطمئناً برای دیدار از آن‌ها سردرگم خواهید شد.
ما باهدف کمک به شما برای انتخاب ساده‌تر و آگاهانه‌تر که قادر باشد رضایت خاطر شما و همراهانتان را تأمین نماید این مقاصد گردشگری را به طور کامل معرفی می‌کنیم. یکی از عمارت های مطرح در استانبول که امروزه به عنوان تالاری مجلل مورد استفاده عموم قرار می‌گیرد، عمارت اسما سلطان استانبول است که در ادامه آن را به شما معرفی می‌کنیم.

عمارت اسما سلطان استانبول Esma Sultan Yalısı کاخی منصوب به یک شاه‌دخت عثمانی

درباره عمارت اسما سلطان استانبول Esma Sultan Yalısı

اگر برای تعطیلات برنامه سفر به استانبول را ریخته‌اید و یا اکنون در تور استانبول به سر می‌برید باید بدانید که یکی از مجلل‌ترین سالن‌های برگزاری مراسم جشن در شهر استانبول، عمارت اسما سلطان استانبول می‌باشد که مطمئناً برای گردشگران دیدار از این عمارت جذاب و باشکوه جالب‌توجه خواهد بود. به‌ویژه این‌که این عمارت در تاریخ خود حوادث و فراز و نشیب‌های زیادی را از سر گذرانده و سرگذشت جالبی نیز دارد.

اسما سلطان (Esma Sultan) یکی از دختران محبوب پادشاه بزرگ عثمانی، سلطان عبدالعزیز بوده است که در سال ۱۸۷۳ در کاخ دلمه باغچه استانبول متولدشده است. عمر سلطنت سلطان عبدالعزیز چندان دوام نیاورد و او خیلی زود از سلطنت خلع گردیده و پسر عمویش جایگزین وی شد که این اتفاق زمانی رخ داد که اسما سلطان تنها سه سال داشت. پس از آن بنا به قوانین حرم‌های سلطنتی در دوره حکومت عثمانی، اسما سلطان را به همراه مادرش به حرم سلطنتی در کاخ ییلدیز استانبول که به کاخ سلطان عبدالحمید شهرت داشت فرستادند.

عمارت اسما سلطان استانبول Esma Sultan Yalısı کاخی منصوب به یک شاه‌دخت عثمانی

وی در سن ۱۶ سالگی بود که با یکی از مقامات مهم و چهره‌های سیاسی آن زمان، مهمت پاشا ازدواج کرد که جشن عروسی باشکوهی برای وی در مسجد اورتاکوی برگزار شد و یکی از پیشکش‌های این عروسی برای اسما سلطان عمارتی بود که بعدها به نام عمارت اسما سلطان استانبول مشهور و شناخته شد. پس از مرگ اسما سلطان در سال ۱۸۹۹ سلطان عبدالحمید دوم این عمارت را باز پس گرفته و آن را به یکی از دخترهای خود، به نام سمیل سلطان (Cemile Sultan) اهدا نمود. پس از درگذشت وی نیز عمارت اسما سلطان استانبول در اختیار دختر او فاطما حنیم سلطان گذاشته شد.

درنهایت امر عمارت اسما سلطان استانبول در سال ۱۹۱۵ از حکومت عثمانی باز پس گرفته شد و در سال ۱۹۱۸ به عنوان مدرسه‌ای یونانی، در سال ۱۹۲۲ به عنوان یک انبار تنباکو و تا زمانی که طی یک آتش‌سوزی بزرگ در سال ۱۹۷۵ دچار آسیب‌دیدگی شدید شد به عنوان انبار و کارگاه نجاری مورد استفاده قرار می‌گرفت.

مجموعه هلدینگ مرمره عمارت اسما سلطان استانبول را در دهه ۱۹۹۰ میلادی خریداری کرده و ساختار اصلی و روح این عمارت باشکوه را تا چای ممکن حفظ کرد. در سال ۲۰۰۱ عمارت اسما سلطان استانبول زیر نظر پروژه فیلیپ روبرت کاملاً بازسازی و محکم سازی شد و علاوه بر تغییر دکوراسیون و نمای داخلی آن به شکل ایام گذشته، به گونه محکم سازی شد که تا سالیان سال بتوان از این عمارت بهره برداری مفید نمود.

عمارت اسما سلطان استانبول Esma Sultan Yalısı کاخی منصوب به یک شاه‌دخت عثمانی

بازدید از عمارت اسما سلطان استانبول Esma Sultan Yalısı

بی شک عمارت اسما سلطان استانبول یک مکان فوق العاده و رؤیایی برای برگزاری جشن‌ها خصوصاً جشن عروسی خواهد بود و این عمارت زیبا برای این منظور نیز اجاره داده شده و یکی از مجلل‌ترین مکان‌ها برای برگزاری چنین مراسم‌هایی خواهد بود. نمای زیبا از رودخانه، امکان تماشای یک غروب سحرانگیز از خورشید و … همه باعث شده‌اند که عمارت اسما سلطان استانبول محبوبیت زیادی داشته باشد. سرویس‌های ارائه‌شده در این تالار و عمارت بزرگ نیز بسیار ویژه و منحصربه‌فرد است و به شما امکان تجربه یک محیط و فضای سلطنتی را می‌دهد.
البته استفاده از عمارت اسما سلطان استانبول بسیار پرهزینه بوده و یکی از گران‌ترین سالن‌ها در استانبول محسوب شده که بر اساس استانداردهای بین‌المللی اداره می‌شود.

عمارت اسما سلطان استانبول Esma Sultan Yalısı کاخی منصوب به یک شاه‌دخت عثمانی

دسترسی به عمارت اسما سلطان استانبول Esma Sultan Yalısı

برای بازدید از عمارت اسما سلطان استانبول بهترین راه استفاده از سرویس‌های خطوط اتوبوس شهری و پیاده شدن در ایستگاه اورتاکوی است.
منطقه‌ای که عمارت اسما سلطان استانبول در آن واقع شده یکی از مناطق تاریخی و جذاب استانبول است که مطمئناً دیدار از آن برای شما جذابیت خواهد داشت. در حین تور استانبول اگر قصد بازدید از این عمارت باشکوه را داشتید می‌توانید همزمان به مسجد اورتاکوی، عمارت آتیکه سلطان و بسیاری بناهای تاریخی دیگر هم دیدن کنید. به علاوه کافه‌ها و رستوران‌های خوبی در محدوده عمارت وجود دارد که می‌توانید لذت چشیدن طعم غذای ترکی را در آنجا تجربه نمایید.

آدرس عمارت اسما سلطان استانبول Esma Sultan Yalısı

Yıldız Mh., Muallim Naci Cad. & Yalı Çıkmazı No:20, 34347 Beşiktaş/İstanbul, Turkey

شماره تماس عمارت اسما سلطان استانبول Esma Sultan Yalısı

+۹۰ ۲۱۲ ۳۳۴ ۸۳ ۰۰

عمارت اسما سلطان استانبول Esma Sultan Yalısı کاخی منصوب به یک شاه‌دخت عثمانی

امید داریم مطالب فوق که با هدف آشنایی بیشتر شما با عمارت اسما سلطان استانبول تهیه شده‌اند، مفید بوده و رضایت خاطر شما را جلب نموده باشند. در تور استانبول برای شما لحظات نابی را خواهانیم.