جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول بزرگترین جزیره جزایر ۹ گانه پرنس

کشور ترکیه صاحب طولانی‌ترین خط ساحلی در دریای مدیترانه است همین مسئله باعث می‌شود که گردشگران بسیاری هرساله از سرتاسر دنیا راهی تور استانبول شوند.
استانبول به غیر از مراکز تجاری فراوان بازارهای سنتی آثار باستانی و تاریخی مکان‌های فرهنگی و هنری نمایشگاه‌ها و اجلاس‌ها به غیر از مقاصد تجاری بیشتر مقاصد تفریحی دارد یکی از این مقاصد گذراندن آخر هفته‌ای رؤیایی در کنار موج‌های آبی ساحل می‌باشد با ما همراه باشید تا با جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول  بیشتر آشنا شویم.

جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول بزرگترین جزیره جزایر 9 گانه پرنس

درباره‌ی جزیره بویوک آدا Büyükada Island استانبول

Büyükada (به معنی “جزیره بزرگ” در زبان ترکی؛) بزرگ‌ترین جزیره از نه جزیره به اصطلاح جزایر شاهزاده در دریای مرمره، در نزدیکی استانبول می‌باشد، با مساحت حدود ۲ مایل مربع (۵ کیلومتر مربع). این منطقه به طور رسمی یک محله در ناحیه Adalar (جزایر) استان استانبول، ترکیه است.

جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول متشکل از دو قله است. یکی از آن‌ها که نزدیکترین به خلیج قایق‌ها می‌باشد، İsa Tepesi (به معنی عیسی هیل در ترکی) نام دارد که نام قدیمی آن Hristos (، نام یونانی برای عیسی مسیح) بوده است، که بر روی قله آن یتیم خانه سابق یونان، که یک ساختمان چوبی بزرگ است و در حال حاضر در حال فروپاشی است قرار دارد. در دره بین دو تپه کلیسا و صومعه آژیوس نیکولاوس و یک نمایشگاه سابق که Luna Park نامیده می‌شود، قرار دارد.

تاریخچه و درباره جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول

 جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول  متشکل از دو قله است یکی از آنها دقیقاً کنار محله پهلو گرفتن کشتی‌های مسافربری در اسکله است تپه عیسی نام دارند که در بالای این تپه یتیم خانه‌ای که توسط مردم یونان باستان ساخته شده. این بنای تاریخی در واقع  یک ساختمان چوبی بزرگ است که در حال حاضر در حال فروپاشی است. بین این دو تپه که در یکی از آنها صومعه آرشیو و نیکلاس قرار دارد و در بالای دیگری یتیم خانه بزرگ یک نمایشگاه برگزار می‌شد که به لونا پارک مشهور بود.
امپراتور دوره بیزانس جاستین دوم که کاخ بزرگ  و صومعه‌ی واقع در  جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول   در دوره حکومت ایشان در سال ۵۶۹ پس از میلاد بنا شد. کلیسای واقع در جزیره بیوک آدا محل تبعید برای شاهزادگان و مهاجران بیزانس بود از جمله افراد مشهور و بزرگی که به این جزیره تبعید شدند می‌توان به Irene, Anna dalassena, Theophano اشاره کرد.
شاهزاده فخر النسا زید  نقاش و مجسمه ساز مشهور در سال ۱۹۰۱ در این جزیره به دنیا آمد. لئون تروتسکی نیز پس از تبعید او از اتحاد جماهیر شوروی در فوریه ۱۹۲۹ لئون تروتسکی در آوریل ۱۹۲۹ به  جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول   منتقل شد جایی که تا ژوئیه سال  ۱۹۳۳ در خانه‌ای به نام عمارت یاناروس زندگی کرد.
مکان‌های تاریخی متعددی در جزیره بیوک آدا وجود دارند. چندین ساختمان  تاریخی مانند کلیسای ارتودوکس یونانی و صومعه قرون وسطایی که به قرن ششم بر می‌گردند. کلیسای حاجیو دیمیتریوس و مسجد حمیدیه توسط عبدالحمید دوم ساخته شده است اسکله این جزیره توسط معمار ارمنستانی مهران آذریان طراحی ساخته و طراحی شده. در نیمه اول قرن بیستم جزیره در میان ترکان یونانی‌ها یهودیان و ارمنی‌ها بیشتر محبوب بود.

جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول بزرگترین جزیره جزایر 9 گانه پرنس

زمان حال جزیره بویوک آدا Büyükada Island استانبول

جمعیت  جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول   امروز حدود ۷۰۰۰ نفر است. همانطور که در هشت جزیره دیگر، وسایل نقلیه موتوری – به استثنای وسایل نقلیه خدماتی – ممنوع هستند، بنابر این بازدید کنندگان جزیره را یا پیاده می‌گردند؛ یا با دوچرخه سواری (مغازه‌هایی هستند که دوچرخه‌ها را به صورت ساعتی اجاره می‌دهند)؛ و یا در واگن‌های فانتون متصل به اسب که به عنوان کابین‌های تاکسی عمل می‌کنند و همچنین گشت و گذار “دور  جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول   را ارائه می‌دهد.
. بازدیدکنندگان می‌توانند «تور کوچک» جزیره را با یک فیتون بگیرند تا وقتی که به نقطه‌ای از جاده که شیب شدید به سمت بالای جاده‌ی منتهی به آگیا یورگی (سنت جورج، در یونان Άγιος Γεώργιος)، یک کلیسای کوچک در بالای یک تپه آن‌ها را متوقف کند برسند. تپه‌ای با منظره‌ی پانورامایی بسیار باشکوه که در آن یک کافه که در باغ خود شراب، چیپس و ساندویچ سوسیس سرو می‌کنند وجود دارد، که این بخشی از تجربه کلاسیک آگی یورگی است.
قایق‌ها و کشتی‌ها از بوستنچی، کارتال و مالتپه در طرف آسیا و از کاباتاش در طرف اروپایی به  جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول   می‌روند.

در جزیره بویوک آدا Büyükada Island استانبول

 جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول   دارای بسیاری از کلیساهای تاریخی، صومعه‌ها و املاک است که گردشگران می‌توانند بازدید کنند. کلیساهای اصلی در  جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول   کلیساهای ارتدوکس یونانی پانداژی و Hagios Demetrios، کلیسای Franciscan از San Pacifico و کلیسای ارمنی Surap Astvadzadzin Verapolium است. ارتدکس یونانی Hagios Georgios Koudonas و Sotiros Christou دو صومعه موجود در این جزیره هستند. جزیره دارای تعداد زیادی از عمارت های تاریخی است اما محبوب‌ترین آن‌ها عبارتند از Con Persa Yelkencizade، Fabiato و Mizzi Mansions.

بازدید از جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول

جمعیت  جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول   امروز حدود ۷ هزار نفر است  اما در طول تابستان این جمعیت به حدود بیست هزار نفر می‌رسد مجموعه جزایر پرنس به علت جلوگیری از آلودگی هوا اجازه عبور و مرور هیچگونه وسیله نقلیه را به غیر از وسایل نقلیه عمومی خدماتی نمی‌دهند همانطور که در هشت جزیره دیگر وسایل نقلیه موتوری به غیر از وسایل نقلیه عمومی و خدماتی ممنوع هستند حالا این سؤال پیش می‌آید که در طول اقامت خود در این جزیره چگونه به عبور و مرور بپردازیم.
شما می‌توانید از درشکه‌های زیبا که در سرتاسر  جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول   وجود دارند برای این مسئله استفاده کنیم همچنین می‌توانید به صورت پیاده از قدم زدن در مناظره زیبا و کوچه و بازارهای این جزیره تاریخی لذت ببرید اما پیشنهاد من برای این کار کرایه کردن دوچرخه است می‌توانید مسافت بیشتری را مدت زمان کمتری نسبت به پیاده روی طی کنید که همین امر باعث اینکه بتوانید از جاهای بیشتری بازدید کنید می‌شود در عین حال که می‌توانید از مناظر بیشتری از این جزیره لذت ببرید این فعالیت جمعه ورزشی و فیزیکی دارد.
شما می‌توانید با کالسکه یا درشکه یک تور کوچک کرایه کنید که منجر به نقطه‌ای زیبا بر فراز و گیاه آل جی می‌شوند کلیسای کوچک بالای تپه  با منظرهای دیدنی و باشکوه می‌باشد و یک کافه که در حیاط خود نوشیدنیهای گوارا چیپس ساندویچ سوسیس مخصوص سرو می‌کنند این یکی از تجارب کلاسیک اجیا یورگی است.
جزیره دارای بسیاری از کلیساهای تاریخی صومعه‌ها و بناهای فرهنگی و تاریخی است گردشگران بسیاری از این مکان‌ها بازدید می‌کنند کلیسای اصلی این جزیره کلیسای حاجی دیمیتریوس کلیسای فرانسیسکانا کلیسای ارمنی  در  جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول   است. موجود هستند این جزیره صاحب املاک و بناهای تاریخی بسیاری است اما محبوب‌ترین آنها عبارتند از

دسترسی جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول

دسترسی به این جزیره کار سختی نمی‌باشد و تنها از طریق قایق‌های مسافربری امکان پذیر است. قایق‌ها و کشتی‌های مسافربری از بندر بستانچی، کارتال و مال تپه که در طرف آسیایی  جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول   و کاباتاش در سمت اروپایی آن قرار دارد به مقاصد خود رهسپار می‌گردند.

جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول بزرگترین جزیره جزایر 9 گانه پرنس

 راه‌های رفتن به جزیره بویوک آدا Büyükada Island استانبول

۲ ساعت و ۱۷ دقیقه (۳۳٫۱ کیلومتر) از طریق بندر دریای کوباتاس آدالار بوستنچی

۲ ساعت و ۳۵ دقیقه (۳۵٫۷ کیلومتر) از طریق دایره دوردست استانبول / O-1 / D100 و اتوبوس دریایی Kabatas Adalar Bostancı

۲ ساعت و ۳۸ دقیقه (۵۳٫۱ کیلومتر) از طریق Istanbul Chevre Yolu / O-2

این مسیرها, مسیرهایی هستند که شما از استانبول تا بندر را می‌روید و از بندر با اتوبوس‌های دریایی به عبارتی همان کشتی‌های سریع السیر به  جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول   می‌روید.

آدرس جزیره بویوک آدا Büyükada Island استانبول:

Büyükada, 34970 Prince Islands/Istanbul, Turkey

امیدوارم در هنگام رزرو تور استانبول خود حتماً به  جزیره بیوک آدا Buyukada استانبول   فکر کنید و برای گذراندن روزی خوش به آن جا بروید.

با آرزوی بهترین سفر