جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول ، جزیره‌ای کوچک در بسفروس

بیشتر افرادی که به ترکیه و تور استانبول سفر می‌کنند و عاشق شهر استانبول هستند ، یکی از اولین مکان‌های دیدنی و تاریخی این شهر که برای دیدن انتخاب می‌کنند، تنگه بسفروس ، به ویژه پل زیبای آن است.
برای یک استراحت عالی و لذت بردن از غروب زیبای آفتاب در تور استانبول شما می‌توانید به جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول ، سری بزنید و تجربه‌ای تازه در سفر کسب کنید.
با ما همراه باشید تا بیشتر با این جزیره‌ی کوچک و اختصاصی بیشتر آشنا شوید.

جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول ، جزیره‌ای کوچک در بسفروس

درباره‌ی جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول

جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول ، جزیره‌ای کوچک در تنگه‌ی بسفروس و در همسایگی “کورو چشمه” قرار دارد و جزیره‌ی اختصاصی “باشگاه گالاتاسارای” استانبول ترکیه است.
نمای بسیار زیبای بسفروس این جزیره که در شمال پل زیبای بسفروس قرار گرفته را بسیار محبوب و جذاب کرده است.

در سال ۱۹۵۷، باشگاه “گالاتاسارای” استانبول این جزیره را خریداری کرده و شروع به ساخت مراکز و امکانات ورزشی بر روی این جزیره را آغاز کرد.

در پاییز سال ۲۰۰۲ ساخت و ساز در جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول ، برای تبدیل آن به یکی از برجسته‌ترین نقاط این شهر، آغاز شد.
بالاخره در تابستان سال ۲۰۰۷ بازسازی تمام و جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول به یک مرکز تفریحی و دیدنی تبدیل شد.
در سال ۲۰۱۷ ، نیلهان عثمان اغلو ، نوه‌ی سلطان عبدالمجید ، اذاعا کرد که به زودی به مالکیت این جزیره‌ی زیبا در استانبول ، دست خواهند یافت.

جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول ، جزیره‌ای کوچک در بسفروس

امکانات و بخش‌های جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول

جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول با توجه به مساحت کوچکی که دارد تعداد بخش‌ها و امکاناتی که در خود جای داده نیز بسیار کم است. در زیر به بررسی تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم:

  • رستوران و کافه‌ها : با توجه به سنت کشور ترکیه در نوع و مدل پختن غدا ، در تمام این کشور رستوران‌های بسیار زیاد با غذای بسیار عالی وجود دارد. در جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول نیز تعدادی رستوران و کافه موجود است که در صورت حضور در این جزیره‌ی کوچک می‌توانید از آنها استفاده کنید.
  • بار و کلاب ها : در جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول تعداد کمی بار هستند که شما می‌توانید به آنجا بروید؛ ولی از آنجا که میدانید بعضی از بارها در کشور ترکیه خیلی امن نیستند ، در انتخاب آن بسیار توجه کنید تا در سفرتان مشکلی برای شما به وجود نیاید.
  • استخرهای شنا : با توجه به این که این جزیره به یک تیم ورزشی اختصاص دارد ، مجهز به دو استخر شنای بسیار کامل و بزرگ است. اگر در تابستان به آنجا سفر می‌کنید می‌توانید از این استخرها استفاده کنید.

جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول ، جزیره‌ای کوچک در بسفروس

جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول ، جزیره‌ای کوچک در بسفروس

بازدید از جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول

برای بازدید از جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول که در همه‌ی فصول سال زیباست ، فصل تابستان بهترین زمان می‌باشد.
شما که می‌توانید با قایق‌های موتوری به این جزیره برسید ، گویی به دنیای دیگری وارد شده‌اید.
بعضی از رستوران‌های داخل جزیره قابل رزور هستند ؛ شما می‌توانید با رزرو آن‌ها از قبل ، یک وعده‌ی عالی را در آن جا تجربه کنید.
همچنین منظره‌ی زیبایی که از پل بسفروس دارد از عرشه‌ی کشتی و قایق‌ها ، به خصوص در شب ، بسیار دیدنی است ؛ حالا فکر کنید در حال تماشای این منظره‌ی بینظیر مشغول نوشیدن نوشیدنی مورد علاقه‌ی خود هستید.

جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول ، جزیره‌ای کوچک در بسفروس

دسترسی به جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول

فاصله‌ی جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول از تنگه‌ی بسفروس تنها ۱۶۵ متر است.
از تنگه‌ی بسفروس تعدادی قایق موتوری حصور دارند که شما را در کمتر از ۲ دقیقه به این جزیره‌ی زیبا می‌رسانند.

آدرس جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول

Beşiktaş/Istanbul, Turkey

جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول ، جزیره‌ای کوچک در بسفروس

آرزومندیم در سفر به ترکیه و تور استانبول و بازدید از مراکز تاریخی و دیدنی این شهر زیبا لذت برده باشید و بهترین خاطرات و دقایق را در کنار دوستان و خانواده‌ی خود بسازید.
همچنین ، امیدواریم مطلب فوق برای شما مفید بوده و نهایت استفاده را از آن برده باشید و راهنمای خوبی در بازدید از جزیره‌ی گالاتاسارای استانبول باشد.

اگر قبلاً به ترکیه و شهر استانبول سفر کرده‌اید ، خوشحال خواهیم شد تا نظرات و پیشنهادات خود را در زیر این مطلب با ما به اشتراک بگذارید و ما را در ایجاد متنی بهتر یاری کنید.
از حسن توجه شما سپاس گزاریم.