گذراندن روزی عالی در بازار فاتیح استانبول

هر ساله افراد زیادی با تور استانبول به ترکیه سفر می‌کنند تا در این شهر زیبا و دوست داشتنی بتوانند علاوه بر تفریح‌های مسافرتی، از دیدن مکان‌های دیدنی استانبول لذت ببرند.
اما تور استانبول همیشه به بازدید از مکان‌های دیدنی تاریخی و فرهنگی خلاصه نمیشه و یکی از هدف‌های اصلی از سفر، به خصوص سفر به استانبول، خرید است که از آن جا که این شهر مکان مناسبی برای خرید، مخصوصاً خرید پوشاک است، نباید فرصت را برای خرید ارزان در استانبول از دست بدهید.
یکی از مکان‌هایی که در آن می‌توانید خریدهای خوبی با قیمت مناسب در روزهای هفته به ویژه چهارشنبه داشته باشید، بازار فاتیح استانبول است که در این مطلب شما را با آن آشنا خواهیم کرد.

گذراندن روزی عالی در بازار فاتیح استانبول

درباره بازار فاتیح استانبول

در هر روز هفته اگر در ساعات اولیه روز به منطقه فاتیح و محله چهارشنبه در استانبول مراجعه کنید با صحنه‌ای جالب مواجه می‌شوید!
در این روزها که بازار فاتیح استانبول بر پا می‌شود عبور و مرور خودروها در خیابان‌های این محله ممنوع است و مردم در تکاپوی زدن خیمه‌ها و سایه بان های رنگارنگ هستند تا بساط خود را برای این روز در بازار فاتیح استانبول پهن کنند.

اگر کمی صبر کنید طولی نمی‌کشد که صدای فریاد کاسب‌ها و فروشندگان بساطی را خواهید شنید که محصولات خود را با صدای بلند تبلیغ کرده و سعی بر فروش محصولات با قیمتی مناسب دارند.
اگر اهل بازدید از سبک زندگی مقصد مسافرتی خود هستید قطعاً بازار فاتیح استانبول و بازدید از آن می‌تواند برای شما جذاب باشد و در این بازار تقریباً می‌توانید سر هر کالایی که فروش می‌رود چانه بزنید و خرید ارزان در استانبول را تجربه کنید.

گذراندن روزی عالی در بازار فاتیح استانبول

بازار فاتیح استانبول در هفت خیابان اصلی و ۱۷ خیابان فرعی تشکیل می‌شود که همین موضوع آن را به یکی از بزرگترین بازارهای هفتگی و محلی استانبول کرده است.
به طور متوسط در بازار فاتیح استانبول ۴۸۰۰ فروشنده مشغول به فروش کالاهای خود هستند و انواع کالا را می‌توان در بین آن‌ها پیدا و خریداری کرد.
نکته جالبی که در باره این بازار وجود دارد این است که با وجود این که اسم این بازار چهار شنبه بازار است اما هر روز در هفته بر چاست و می‌توانید به آن مراجعه کنید. دلیل این نام اسم این محله است که در منطقه فاتیح قرار دارد و به این علت آن را چهار شنبه بازار می‌نامند با اینکه هر روز برپاست!!!
البته عده‌ای بر این باورند که در زمان بیزانس‌های باستان در این مکان در روزهای چهارشنبه همچین بازارهایی برپا شده است که اصلاً دلیل نام گذاری این منطقه به چهارشنبه نیز همین است.

بازار فاتیح استانبول در منطقه فاتیح استانبول که در داخل قلعه باستانی بیزانس قسطنطنیه به حساب می‌آید، برگذار می‌شود.

گذراندن روزی عالی در بازار فاتیح استانبول

خرید در بازار فاتیح استانبول

همانطور که گفتیم در بازار فاتیح استانبول بیش از ۴۸۰۰ فروشنده و فروشگاه وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها کالاهای مختلفی را خریداری مرده و خرید ارزان در استانبول را تجربه کنید.
از کالاهایی که می‌توانید در بازار فاتیح استانبول با قیمتی مناسب و ارزان خریداری کنید می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • محصولات تازه مثل سبزیجات و گوشت و میوه
  • انواع لباس شامل روسری، کفش، پوشاک زنانه و مردانه و بچگانه و …
  • گل و گلدان
  • سرامیک و آثار هنری
  • عینک و لوازم تزئینی
  • صنایع دستی
  • ادویه
  • و موارد بسیار دیگر

گذراندن روزی عالی در بازار فاتیح استانبول

در هنگام خرید در بازار فاتیح استانبول حتماً این نکته را به یاد داشته باشید که خرید از این مکان باید حتماً با چانه زدن صورت گیرد و برای تقریباً همه چیز می‌توانید تخفیف خوبی بگیرید.
و یک نکته‌ای را همواره به توریست‌های تور استانبول یادآوری می‌کنیم که امکان دارد زمانی که فروشندگان بازارهای محلی مثل بازار فاتیح استانبول متوجه می‌شوند که شما ترک ترکیه نیستید، قیمت بالاتری از قیمت واقعی را به شما پیشنهاد می‌دهند پس به صورت پیشفرض برای این که قیمت حقیقی را بدانید باید چانه زنی کنید.

بازدید از بازار فاتیح استانبول

بازدید از فعالیت و جنب و جوش محلی‌های استانبول و رفت و آمد آن‌ها در بازار فاتیح استانبول می‌تواند بسیار جذاب و دیدنی باشد و قطعاً شما هم با رفتن به این مکان و تجربه آن، خاطرات طلایی را رقم خواهید زد.
در کنار بازدید از بازارهای محلی استانبول نظیر این بازار می‌توانید در صورتی که گشنه و خسته شدید در رستوران‌ها و کافه‌های سنتی که در سراسر مسیر بازار فاتیح استانبول قرار دارد رفته و ضمن استراحت از چای و قهوه ترک لذت ببرید و یا اینکه غذاهای خوشمزه ترکیه‌ای را مثل کوفته و دلمه را از محلی‌ها خریداری و نوش جان کنید تا در کنار خاطرات خوب، مزه‌ای عالی از این بازدید را در ذهن خود ذخیره کنید.

اگر از بازار فاتیح استانبول دیدن کردید و بعد از آن مایل بودید از مکان‌های دیدنی نزدیک محله فاتیح دیدن کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم که از مکان‌های دیدنی استانبول نظیر مسجد احمد پاشا و همچنین بازار سنتی احمد پاشا و همینطور مسجد فاتیح هم دیدن کنید.

گذراندن روزی عالی در بازار فاتیح استانبول

ساعات بازدید از بازار فاتیح استانبول

اگر بخواهیم ساعت خاصی را برای بازدید از بازار فاتیح استانبول پیشنهاد کنیم که به ازدحام جمعیت مواجه نشوید نمی‌توانیم ساعاتی را به شما بگوییم چرا که این بازار در تمامی ساعات شلوغ است.
اما به طور کلی این بازار در ساعات ۱۰ صبح شروع می‌شود و تا غروب آفتاب فروشندگان آماده خدمت هستند.

دسترسی به بازار فاتیح استانبول

از آنجا که بازار فاتیح استانبول در منطقه فاتیح و محله چهارشنبه است و این منطقه در قسمت اروپایی استانبول است برای دسترسی به آن لازم نیست زیاد دردسر بکشید و با استفاده از انواع وسایل نقلیه مثل تاکسی، اتوبوس و … می‌توانید به این مکان دسترسی داشته باشید.

پیشنهاد ما برای دسترسی راحت‌تر به بازار فاتیح استانبول این است که سوار اتوبوس‌های خط خیابان آتاتورک شده و در ایستگاه وفا Vefa که در کنار چشمه تاریخی سید حسن پاشا است و یا اینکه در ایستگاه فاتیح خیابان فیضی پاشا درست در کنار مسجد فاتیح از اتوبوس پیاده شده و با پیاده روی در بافت سنتی شهر استانبول در خیابان‌های این محله به بازار فاتیح استانبول دسترسی پیدا کنید تا ضمن دسترسی به این مکان از بافت قدیمی و کوچه‌های تاریخی آن هم در تور استانبول دیدن کرده باشید.

آدرس بازار فاتیح استانبول

Zeyrek Mh., Nevşehirli İbrahim Paşa Cd. No:19, 34083 Fatih/İstanbul, Turkey

گذراندن روزی عالی در بازار فاتیح استانبول

سخن آخر درباره بازار فاتیح استانبول

در آخر امیدواریم که از سفر به ترکیه با تور استانبول نهایت لذت را ببرید و در مدت حضور خود در این شهر زیبا و دوست داشتنی بهترین و درخشان‌ترین خاطرات را برای خود و همراهانتان رقم بزنید.

و همچین امیدواریم این مطلب شما را با بازار فاتیح استانبول به خوبی آشنا کرده باشد. آیا تا به حال به این مکان دیدنی رفته‌اید؟ پس نظرات و تجربه‌های خود را در زیر این مطلب با ما در میان بگذارید تا دیگر کاربران هم بتوانند از آن‌ها استفاده کرده و خریدی عالی را در بازار فاتیح استانبول تجربه کنند.