آکواریوم فلوریا در استانبول بزرگ‌ ترین آکواریوم شبیه سازی شده جهان

زمانی که به تور استانبول می روید مسلماً به دنبال بهترین نقاط و دیدنی های این شهر هستید تا بتوانید در مدت کوتاه حضورتان در استانبول ساعات خوشی را برای خود و خانواده‌تان به ارمغان آورید. دنیای زیر آب ها، دنیایی پر از جانوران حیرت‌انگیز که همچنان نیز تعداد زیادی از آن ها ناشناخته مانده اند و تا دیرباز انسان ها به دنبال راهی برای شناخت این دنیا بوده اند یکی از جاهی است اگر بتوانید دوست دارید حتماً از آنجا دیدن کنید. آکواریوم فلوریا یکی از معدود مکان هایی است که یک روز فراموش نشدنی  و مهیج را در تور استانبول شما به یادگار می گذارد و اطلاعات بسیار کاملی درباره ی دنیای زیر آب و جانورانی که در این محیط زندگی می کنند، از دریای سیاه گرفته تا اقیانوس آرام  را در اختیار شما مسافران عزیز تور استانبول قرار می دهد. آکواریوم فلوریا در استانبول بزرگ‌ترین آکواریوم شبیه سازی شده در جهان است. شاید براتان جالب باشد تا بدانید به چه علت به این آکواریوم، آکواریوم شبیه سازی شده گفته می شود.
آکواریوم فلوریا در استانبول در قیاس با آکواریوم های دیگری که در سراسر جهان موجود می باشد دارای عمده فرقی می باشد. آکواریوم فلوریا علاوه بر اینکه تعداد زیادی از گونه های جانوری را در خود جای داده برای بازدید کنندگان خود سفری کوتاه به منطقه هایی که هرکدام از این گونه ها از آنجا آمده و در آنجا زندگی می کنند را ترتیب می دهد.
با ما همره باشید تا اطلاعاتی کامل درباره‌ی آکواریوم فلوریا را در اختیارتان قرار دهیم.

آکواریوم فلوریا در استانبول بزرگ‌ ترین آکواریوم شبیه سازی شده جهان

از شروع ساخت آکواریوم فلوریا در استانبول تا تبدیل آن به بزرگ‌ترین آکواریوم شبیه سازی شده جهان

پروژه ساخت آکواریوم فلوریا در سال ۲۰۰۳ در سواحل جنوب غربی و در قسمت اروپایی استانبول، در منطقه ای به نام باکروکوی شروع شد. این آکواریوم پس از ۸ سال در زمینی به مساحت ۲۲۰۰۰ متر مربع و در ۵ کیلومتری فرودگاه بین‌المللی آتاتورک تکمیل گشت و در های آن در سال ۲۰۱۱ به روی عموم مردم باز شد.
۱۷۰۰۰ جاندار دریایی از ۱۵۰۰  گونه ی مختلف در آکواریوم فلوریا گرد هم آمده اند. آکواریوم فلوریا شامل ۲ طبقه است که ۶۴ مخزن بزرگ و کوچک  با ۷۰۰۰ متر مکعب آب را در خود جای داده است، همچنین این آکواریوم زمینی به مساحت ۶۰۰۰ متر مربع را به عنوان مسیری برای بازدید کنندگان تعبیه دیده است. مدیران آکواریوم استانبول برای اشخاصی که در تور استانبول خود ماشین شخصی به همره دارند و برای بازدید کنندگانش پارکینگ بسیار بزرگی نیز احداث کرده که مساحت ۳۲۰۰۰ متر مربع را شامل می شود و تعداد ۱۲۰۰ خودرو را در خود جای می دهد. همچنین مسئولان آکواریوم فلوریا ۴۷۰ متر مربع از فضای آکواریوم را به فروش سوغاتی ها و کادوهای کوچک که مربوط به آکواریوم فلوریا است اختصاص داده اند که می تواند برای کسانی که در تور استانبول هستند فرصت مناسبی برای خرید یادگاری برای خود و اقوام و آشنایانشان باشد. آکواریوم فلوریا شامل سه کافه رستوران با خوردنی ها و نوشیدنی های بسیار خوشمزه در بخش غربی اقیانوس اطلس است. همچنین رستوران بسیار منحصر به فردی در آکواریوم فلوریا وجود دارد که از سویی دید کانال پاناما و از سوی دیگر دیدی از دریا را هنگام صرف غذا برای مشتریانش فراهم آورده تا بتوانند در محیطی آرامش بخش غذای خود را میل کنند. آکواریوم فلوریا هر ساله میزبان بسیاری از مراسم ها از جمله جشن های عروسی جشن تولد ها  و … می باشد. آکواریوم فلوریا ۱۷ مسیر شبیه سازی شده و همچنین امکانات دیگری از جمله استخر، سالن ماساژ و… را به بازدید کنندگانش ارائه می دهد. با همراه باشید تا در ادامه مختصر اطلاعاتی درباره ی هرکدام از این مسیرها را در اختیار شما عزیزان مسافر تور استانبول می گذاریم.

سفری رؤیایی به ۱۷ نقطه ی دنیا در آکواریوم فلوریا استانبول

وارد آکواریوم فلوریا می شویم و مسیری به طول ۱٫۲ کیلومتر را که از دریای سیاه آغاز و به جنگل های آمازون و اقیانوس آرام ختم می شود را پیش رو می بینیم، ما در این مقاله قدم به قدم در طول این مسیر در آکواریوم فلوریا شما مسافران عزیز تور استانبول را همراهی می کنیم.
همان‌طور که گفته شد آکواریوم فلوریا شامل ۱۷ بخش شبیه سازی شده است که این بخش ها به ترتیب عبارت‌اند از: دریای سیاه، تنگه ی بسفر استانبول، دریای مرمره، تنگه ی داردانل، دریای اژه، کانال سوئز، دریای سرخ، جنوبگان (قطب جنوب)، دریای مدیترانه، تنگه ی جبل الطارق، کشتی غرق شده لیبرتی (کشتی نوح)، شیار میانی اقیانوس اطلس، اقیانوس اطلس جنوبی، کامل پاناما، اقیانوس آرام، ناتیلوس ها جانداران دریایی ماقبل تاریخ و جنگل های بارانی آمازون.
توجه داشته باشید در آکواریوم فلوریا در هر بخش توضیحات کامل درباره ی منطقه و ماکت های موجود مختص خودش بر روی مانیتور ها ی بزرگ و بر روی دیوار ها برای بازدید کنندگان نوشته شده است.

آکواریوم فلوریا در استانبول بزرگ‌ ترین آکواریوم شبیه سازی شده جهان

بخش دریای سیاه در آکواریوم فلوریا در استانبول

در این بخش جانواران دریایی که در دریای سیاه زندگی می‌کنند به نمایش گذاشته شده. همچنین می توانید ماکتی از دریای سیاه که بین اروپای جنوبی و بخش آناتولی قرار گرفته و ماکتی از کشتی نوح را تماشا کنید.
قابل ذکر است که دریای سیاه مساحتی در حدود ۴۳۶.۴۰۲ کیلومتر مربع و عمق متوسط ۲.۲۱۲ متر را در بر می گیرد.

بخش تنگه ی بسفر استانبول در آکواریوم فلوریا

در این بخش از آکواریوم فلوریا ماکتی از تنگه ی بسفر مشاهده می کنید. طول تنگه ی بسفر درحدود ۳۰ کیلومتر و عرض آن بین ۷۰۰ الی ۳۵۵۰ متر است. این تنگه دارای نقش مهمی در فتح استانبول برای عثمانی ها بوده و در واقع دریای سیاه را به دریای مرمره متصل می کند.
تنگه ی بسفر مرز میان اروپا و آسیا می باشد که ترکیه اروپایی را از ترکیه آسیایی جدا می سازد.

بخش دریای مرمره در استانبول و آکواریوم فلوریا

دریای مرمره را درگذشته پروپونتیس به معنی پیش دریا می نامیدند. نام امروزی این دریا از نام جزیره ای به نام مرمره که در واقع در آن سنگ های مرمر بسیاری وجود داشته الهام گرفته شده. دریای مرمره دارای مساحتی در حدود ۱۱٫۳۵۰ کیلومتر مربع است و عمیق ترین نقطه آن عمقی در حدود ۱۲۶۱ متر است. دریای مرمره شامل دو مجمع الجزیره بزرگ با از جمله جزایر شاهزادگان و جزایر مرمره می باشد. دریای مرمره توسط تنگه بسفر به دریای سیاه و توسط تنگه دارنل به دریای اژه می پیوندد. در این قسمت از آکواریوم فلوریا علاوه بر مشاهده ماهی های مختص دریای مرمره می توانید اطلاعاتی درباره ی فرهنگ مردم ترکیه و جزیره مرمره نیز بدست آورید.

بخش تنگه ی داردانل در آکواریوم فلوریا در استانبول

این تنگه که به نام تنگه چاناق‌قلعه نیز شناخته می شود تنگه ایست بسیار باریک که در قسمت شمال غربی ترکیه دریای اژه را به دریای مرمره متصل می کند. نام این تنگه از شهری به نام داردانوس که در یونان و در نزدیکی شهر تراوا قرار داشت گرفته شده. واژه داردانل در زبان ترکی از دو واژه ی دار ودانل که اولی به معنای باریک و دومی در واقع همان دالان است تشکیل شده. تنگه ی داردانل ۶۱ کیلومتر درازا و تنها ۱٫۲ تا ۶ کیلومتر پهنا و عمق ۸۲ متر را شامل می شود. گفته می شود زمانی که اسکندر مقدونی به ایران حمله کرد سپاه هخامنشی را در همین تنگه شکست داد. د جنگ معروف تروا نیز در این منطقه شکل گرفت که شما می توانید در این قسمت از آکواریوم فلوریا علاوه بر مطالعه اطلاعات وقایع رخ داده در این تنگه ماکتی از اسب تروا را نیز مشاهده کنید.

بخش دریای اژه در آکواریوم فلوریا در استانبول

این بخش از آکواریوم فلوریا یعنی دریای اژه در اطراف دریای میانه قرار گرفته است. دریای اژه مساحتی حدود ۲۱۴.۰۰۰ کیلومترمربع را در برمی گیرد همچنین دارای طول و عرض، ۶۱۰ و ۳۰۰ کیلومتر است که عمیق ترین بخش آن ۳۵۴۲ متر است.
نام این تنگه که در میان ترکیه و یونان قرار گرفته از افسانه ی قدیمی یونانیان یعنی اروپا و زئوس و برای زنده نگه داشتن نام آیگیوس گذاشته شده و پس از آن هیچ‌کس دیگری در صدد عوض کردن این نام بر نیامده. در این بخش از آکواریوم فلوریا می توانید داستان این افسانه و چگونگی نام گذاری دریای اژه را مطالعه کنید. در این قسمت سفره ماهی ها و جانوران مختص دریای اژه و ماکت هایی از خدایان یونانی در افسانه یاد شده از (زئوس و اروپا) را  برایتان بازگو می کنند مشاهده می کنید.

بخش کانال سوئز در آکواریوم فلوریا در استانبول

این کانال به دستور داریوش یکم از پادشاهان هخامنشی در سده ششم پیش از میلاد و با هدف ایجاد راهی دریایی ما بین ایران و مصر و توسط مهندس ارتاخه که یکی از مهندسان برجسته در دوران هخامنشی بود شروع  به ساخت شد و سرانجام پس از ۱۰ سال و در سال ۴۹۸ تکمیل گشت.
کانال سوئز آب راهی تاریخی است به طول ۱۹۲ کیلومتر که دریای مدیترانه را به دریای سرخ وصل می کند. این کانال ۷ درصد از کل تجارت دریایی دنیا را به دوش می کشد. در این قسمت از آکواریوم فلوریا می توانید شاهد نقشه های قدیمی که توسط هخامنشیان برای حفر این کانال کشیده شده بود و همچنین اطلاعات کامل از چگونگی حفر این کانال را بدست آورید.

بخش دریای سرخ در آکواریوم فلوریا در استانبول

دریای سرخ توسط کانال سوئز به دریای مدیترانه متصل می شود و خلیجی است واقع در اقیانوس هند که شبه جزیره عربستان را از قاره آفریقا جدا می کند و در واقع مرزی میان قاره آسیا و آفریقا است. دریای سرخ مساحتی در حدود ۴۳۸۰۰۰ کیلومتر مربع را در بر می گیرد. پهن ترین نقطه دریای سرخ ۳۵۵ کیلومتر و عمیق ترین قسمت آن ۲۲۱۱ متر می باشد. در گذشته دریای سرخ را با نام دریای قلزم و خلیج عربی و دریای حجاز می شناختند.

اکثر دریاها به دلیل تابش نور خورشید به رنگ آبی هستند اما دریای سرخ به دلیل وجود نوعی جلبک به نام Trichodesmium erythraeum که پس از آن که می میرند به رنگ سرخ قهوه ای تیره در می آیند سرخ رنگ است. در این قسمت از آکواریوم فلوریا می توانید ماکتی از دریای سرخ را به همراه اطلاعات آن و موجودات آبزی مختص به خودش تماشا کنید.

بخش جنوبگان و یا همان قطب جنوب در آکواریوم فلوریا در استانبول

همان‌طور که می دانید قطب جنوب سردترین منطقه در دنیاست این بخش از آکواریوم فلوریا تماماً از یخ پوشیده شده و احساس سرما و بودن در قطب جنوب را به بازدید کنندگان القا می کند.

بخش دریای مدیترانه در آکواریوم فلوریا در استانبول

دریای مدیترانه و یا دریای میانه در آکواریوم فلوریا. این دریا که درگذشته آن را بحر روم و بحر سفید می نامیدند از طریق تنگه ی جبل الطارق و به اقیانوس اطلس وصل شده است و توسط کانال سوئز به دریای سرخ می رسد. دریای مدیترانه از شمال توسط اروپا از جنوب توسط قاره آفریقا و از شرق توسط آناتولی و شام احاطه شده است. نام مدیترانه از دو واژه مد و ترا که اولی در زبان لاتین به معنای میان و دومی به معنای زمین است گرفته شده. مدیترانه نقش مهمی در دادوستد فرهنگی و اقتصادی در دوران گذشته بین مردمان سه قاره آسیا آفریقا و اروپا را ایفا می کرده.  مساحت این دریا ۲.۵ میلیون کیلومتر مربع و میانگین عمق آن ۱۵۰۰ متر و عمیق ترین نقطه ثبت شده آن ۵.۲۶۷ متر به نام ژرفنای کالیپسو می باشد. در این قسمت از آکواریوم فلوریا می توانید شاهد ماکت های که به شکل صخره های این ناحیه ساخته شده باشید.

بخش تنگه ی جبل الطارق در آکواریوم فلوریا در استانبول

تنگه جبل الطارق که به معنی کوه طارق است و نامش از نام روستایی کوهستانی که در سواحل اسپانیا است گرفته شده. این روستا در شبه جزیره ایبری قرار دارد و یکی از سرزمین های فرا دریایی اروپا به حساب می آید. این تنگه توسط اسپانیا و مراکش از دو سو احاطه شده و دریای مدیترانه را به اقیانوس اطلس وصل می کند. تنگه ی جبل الطارق ۱۴٫۳ کیلومتر عرض و ۳۰۰ تا ۴۰۰ متر عمق دارد و ۵۰ درصد از تجارت جهانی را به خود اختصاص داده.

بخش کشتی غرق شده لیبرتی در آکواریوم فلوریا در استانبول

در این بخش از آکواریوم فلوریا می توانید ماکت زیبایی از کشتی غرق شده لیبرتی را تماشا کنید. این کشتی نظامی که توسط ارتش ژاپن مورد حمله قرار گرفته  طولی به اندازه ۱۲۰ متر دارد در ۳۰ کیلومتری سواحل بالی و در عمق ۳ تا ۲۸ متری اقیانوس اطلس غرق شده است. این کشتی توسط مرجان ها پوشیده شده و به محیطی برای زندگی جانوران آبزی این منطقه تبدیل شده. امروزه به عنوان یکی از دیدنی های ساحل بالی از برای توریست ها از آن استفاده می شود.

بخش شیار میانی اقیانوس اطلس در آکواریوم فلوریا در استانبول

این شیار یکی از شیار های زمین ساختی دور شونده می باشد که قسمتی از بزرگ‌ترین رشته کوه های دنیا را به وجود آورده است. در این بخش از آکواریوم فلوریا می توانید درباره ی شیار میانی اقیانوس اطلس اطلاعات کاملی بدست آورده و جانداران زیبای این منطقه را ببینید.

بخش اقیانوس اطلس جنوبی در آکواریوم فلوریا در استانبول

در این قسمت از آکواریوم فلوریا نیمکت های چوبی مقابل دیوار شیشه ای آکواریوم گذاشته شده و جانورانی که در قسمت جنوبی اقیانوس اطلس زندگی می کنند را به نمایش گذاشته اند.

بخش کانال پاناما در آکواریوم فلوریا در استانبول

این قسمت از آکواریوم فلوریا تنها بخش کوچکی را به جانوران موجود در کانال پاناما اختصاص می دهد. کانال پاناما آبراهی است که توسط انسان ها ساخته شده و یکی از بزرگ‌ترین و سخت ترین پروژه هایی است که در دنیا به دست مهندسان ساخته شده هدف از ساخت این کانال متصل ساختن اقیانوس اطلس به اقیانوس آرام بود. در سال ۱۸۸۰ توسط فرانسوی ها شروع و با شکست مواجه شد. سپس آمریکایی ها مسئولیت ساخت آن را به عهده گرفتند و سر انجام در سال ۱۹۰۰ این پروژه به پایان رسید و از سال ۱۹۱۴ برای تردد کشتی ها باز گشت. طول کانال پاناما ۷۷ کیلومتر می باشد.

بخش اقیانوس آرام در آکواریوم فلوریا در استانبول

اقیانوس آرام بزرگ‌ترین قسمت آبی کره زمین که درحدود ۱٫۳ از سطح کره زمین و ۴۶ درصد آب های جهان را شامل می شود به اقیانوس کبیر نیز معروف است. فردیناند ماژال اولین پرتغالی که در سال ۱۵۲۰ بر روی این اقیانوس پا نهاد نام این اقیانوس را آرام گذاشت. عمیق ترین گودال جهان که گودال ماریانا نام دارد در اقیانوس آرام است. مساحت این اقیانوس ۱۶۵.۷۲۱.۰۰۰ کیلومتر مربع  می باشد. در این قسمت از آکواریوم فلوریا می توانید جانوران متنوع اقیانوس آرام را مشاهده کنید.

ناتیلوس ها جانداران دریایی ماقبل تاریخ در آکواریوم فلوریا در استانبول

این بخش از آکواریوم فلوریا مختص جاندارانی است که گذشت میلیون ها سال همچنان تغییری نکرده اند. ناتیلوس یا ملوانک که به آن ها لقب فسیل زنده را داده اند در این بخش نگه داری شده و از میگوها ی ریز تغذیه می کنند. این بخش از آکواریوم فلوریا جزو مهیج ترین بخش ها است.

بخش جنگل های بارانی آمازون در آکواریوم فلوریا در استانبول

جنگل آمازون که در شمال آمریکای جنوبی قرار گرفته بزرگ‌ترین جنگل بارانی دنیا است گونه های زیادی از جانوران را به خود در خود جای داده بخش عمده جنگل های آمازون در کشور پرو و برزیل می باشد این جنگل که شامل گیاهان پهن برگ است رودخانه آمازون را نیز در خود دارد که از کوه های آمریکای جنوبی سرچشمه می گیرد و بعد عبور از چندین کشور به اقیانوس اطلس می ریزد. این قسمت از آکواریوم فلوریا شامل گونه های جانوری این منطقه مانند قورباغه تمساح و … می باشد که با الگو برداری از جنگل های آمازون طراحی شده است
در اینجا سفر هیجان انگیز ما به بخش های ۱۷ گانه ی آکواریوم فلوریا از دریای سیاه گرفته تا جنگل های سرسبز آمازون به پایان می رسد.
اما صبر کنید هنوز به بهترین بخش های آکواریوم فلوریا که بیشتر از بازدید از ۱۷ منطقه شبیه سازی شده برای شما جالب و هیجان انگیز است نرسیده ایم،. پس همچنان با ما همراه باشید تا در سفری کوتاه به قسمت های تفریحی آکواریوم فلوریا اطلاعاتی در مورد این بخش ها به شما مسافران عزیز تور استانبول ارائه دهیم.

معرفی برخی از گونه های جانوری آکواریوم فلوریا در استانبول

ما قصد داریم در این مقاله به معرفی برخی از گونه های جانوری که در آکواریوم فلوریا از آنها نگهداری می شود بپردازیم. با ما همراه باشید.

آکواریوم فلوریا در استانبول بزرگ‌ ترین آکواریوم شبیه سازی شده جهان

جانوران بخش آمازون در آکواریوم فلوریا در استانبول

برگچه خوار capybara: این جانور که در بخش جنگل های آمازون آکواریوم فلوریا نگهداری می شود در واقع بزرگ‌ترین جونده بر روی کره زمین است که در مناطق آمریکای جنوبی زندگی می‌کند. گاهی طولش به یک متر هم می رسد. برگچه خوار از خانواده خوکچه هندی به حساب می آید.
پوست این جانور قهوه ای مایل به قرمز و شکمش به رنگ قهوه ای مایل به زرد است. میانگین عمری این جانور بین ۸ تا ۱۰ سال است.

ماهی آراپایما Arapaima : این جانور که به نام پیراکه و یا پایکه نیز شناخته می شود به عنوان یکی از بزرگ‌ترین جانوران آب‌های شیرین که قدمتی ۳٫۵ میلیون ساله دارد و به طول ۲ متر در مناطق گرمسیری زندگی می کند. این جانور دارای زبانی به طول ۱٫۵ متر است که دارای ساختاری استخوانی است و خاصیت درمانی دارد و بومیان آمازون آن را با گیاه گوارانا مخلوط کرده و در درمان کرم روده از آن استفاده می‌کنند. دارد. نر ماهی آراپایما بچه ی خود را تا زمان بلوغ در دهان خود نگهداری می کند. شما می‌توانید این ماهی را در بخش آمازون آکواریوم فلوریا مشاهده کنید. میانگین عمری این جانور بین ۱۵ تا ۲۰ سال است.
دیرینه سوسمار  paleosuchus : این سوسمار های کوچک از خانواده آلیجاتور ها می باشد و اولین بار در سال ۱۸۰۷ توسط یک فرانسوی شناخته شدند. وزن این جاندار بین ۶ تا ۷ کیلوگرم و طولش بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ سانتی متر است که در جنگل های رودخانه ای زندگی می کند  زیرا از طریق جاندارانی که بر روی خشکی هستند تغذیه می کند اما زمانی که آن هارا شکار می کند به زیر آب برده و خفه اشان می کند. این جانور به عنوان حیوان خانگی نیز نگهداری می شود. متوسط عمر این سوسمار ها  که در آکواریوم فلوریا نگهداری می شوند ۵۰ سال است.

جانوران بخش جنوبگان در آکواریوم فلوریا در استانبول

پنگوئن های جنتو Gentoo penguin : این گونه از پنگوئن ها که  برای اولین بار در سال ۱۷۸۱ در جزایر فاکلند توسط یوهان رینهولد فورستر کشف شده اند در قسمت جنوبگان آکواریوم فلوریا نگهداری می شوند و علاوه بر ظاهر بسیار زیبایی که دارند پرندگانی بسیار با وفا و احساسی هستند که در طول عمر ۱۵ تا ۲۰ ساله ی خود تنها یک جفت دارند. این پرندگان جزو حیوانات در حال تهدید هستند زیرا به علت شکار بی رویه انسان ها و افزایش آلودگی آب ها آمار مرگ و میرشان بسیار بالا رفته است.

جانوران بخش دریای سرخ در آکواریوم فلوریا در استانبول

ماهی خالدار laced moray: مروه یقه دار که به آن مروه پلنگی نیز گفته می شود از نژاد کروداتا می باشد و در بخش دریای سرخ آکواریوم فلوریا نگهداری می شود. این جانوار دارای خال هایی مشکی با حاشیه های سفید و شبیه به لانه ی زنبور می باشد. بزرگی آنها به ۳۰۰ متر هم می رسد. این جانور در قسمت بیرونی مرجان های آبی  و در عمق ۱ تا ۵۰ متری دریا زندگی می کند. میانگین عمری ماهی خالدار بین ۳۵ تا ۴۰ سال است.

بادکنک ماهی Balloon fish: این جانور با چشمانی درشت و اغلب بدنی خال خالی که توانایی شنا به هر دو سمت عقب و جلو را دارد طولی در حدود ۵۰ سانتی متر را دارا می باشد. میانگین عمری این بادکنک ماهی ۱۰ سال است که هنگام خطر خود را باد کرده و سمی خطرناک را از خود ترشح می کند. شما در بخش دریای سرخ آکواریوم فلوریا استانبول این ماهی را مشاهده می کنید.
مار ماهی راه راه Spotted Garden Eel: این جانور که به پرنده سبز نیز معروف است گیاه خوار است و معمولاً به طور دسته جمعی در شن و ماسه های کف دریا زندگی می‌کند. این جانور دارای چشمانی درشت و پوستی سفید با خال های مشکی است. این جانور که در آکواریوم فلوریا نگهداری می شود اندازه ای در حدود ۴۰ سانتی متر دارد و میانگین عمری ۳۵ تا ۴۰ سال است.
زمرد ماهی کله قوچی humphead wrasse: این نوع ماهی که عمدتاً در صخره های مرجانی زندگی می کند یکی از زیباترین جانداران موجود در آکواریوم فلوریا است. طول بدن نر این جاندار به ۲ متر و ماده اش به ۱ متر است اما گاهی طول بالغ آن به ۷ تا ۸ متر هم می رسد. وزنی در حدود ۱۸۰ کیلوگرم دارد. این ماهی زیبا داری طیف رنگی بین آبی سبز تا بنفش سبز است و متوسط عمر آن بین ۱۵ تا ۲۰ سال است.

جانوران بخش غرب اقیانوس اطلس در آکواریوم فلوریا در استانبول

ماهی مرکب بنگگای Banggai cardinalfish : این ماهی بسیار کوچک که دارای خط های سفید و سیاه می باشد از خانواده ی نرم تنان و دهان لانه ماهیان است. میانگین عمری آن ۵ سال است و طولش به ۷ سانتی متر می رسد.
سفره ماهی Eagle ray: این جانوران عمدتاً در قسمت های عمیق آب زندگی می کنند به همین دلیل در مخزن های بزرگ آکواریوم فلوریا قرار دارند. این جانوران داری بدنی پهن دمی دراز و باریک هستند و از قارچ ها و پلانگتون ها تغذیه می کنند. طول این جانوران در حدود ۱۸۳ سانتی متر است و در هر دوره از باردار ۳ تا ۷ نوزاد سفره ماهی را به دنیا می آورند. میانگین عمری آنها بین ۱۵ تا ۲۰ سال است.
کوسه ببری Sand tiger shark: یک کوسه شکارچی بزرگ که در آکواریوم فلوریا با هزینه بالای نگهداری می شود. این جاندار یکی از قاتلان بالقوه است و معمولاً شب ها به شکار می پردازد. نام این کوسه برگرفته از نوار های پهنی است که بر روی بدنش می باشد. طول این جانور به ۵ متر هم می‌رسد و تقریباً از همه ی جانورانی که در اطرافش زندگی می کنند تغذیه می کند. میانگین عمری آن ۲۵ سال است

جانوران بخش اقیانوس آرام در آکواریوم فلوریا در استانبول

فرشته ماهی امپراتور Emperor Anjelfish: این جانور دارای بدنی آبی رنگ با راه راه های زرد رنگ است و چشمانش توسط نقابی مشکی پوشیده شده طول بدنش بین ۳۵ تا ۴۰ سانتی متر است و در بین صخره های مرجانی زنده زندگی می کند و وجود این صخره ها برای ادامه حیاتش الزامی است در نتیجه هزینه نگهداری بسیار بالایی را برای آکواریوم فلوریا در بر دارد. میانگین عمری این جانور ۱۴ سال است.

دلقک ماهی clown fish: این ماهی که تقریباً همه آن را از کارتون نمو می شناسند از گونه شقایق ماهی ها هستند که در آکواریوم فلوریا موجودند. این ماهی بدنی نارنجی رنگ همراه خطوط سفید دارد و در لا به لای شقایق دریایی و در آب های شور زندگی می کند. این ماهی کوچک و دوست داشتنی طولی به اندازه ۳ تا ۱۰ سانت دارد و متوسط عمرش ۶ تا ۱۰ سال است.
خروس ماهی Red lionfish: این جاندار رنگی قرمز رنگ دارد. باله های دراز این جاندار که به رنگ راه راه سفید و قرمز می باشد دارای سمی کشنده است از این رو جزو جانوران مهاجم آکواریوم فلوریا قرار می گیرد. اندازه کوچکی و در حدود ۳۸ سانت دارد و عمر متوسطش ۱۰ سال است

آکواریوم فلوریا در استانبول بزرگ‌ ترین آکواریوم شبیه سازی شده جهان

جانوران بخش دریای سیاه در آکواریوم فلوریا در استانبول:

عقرب ماهی شیطان Devil scorpionfish
این جانور که مهارت فراوانی در استتار کردن خود دارد در کف دریا و میان صخره ها زندگی می کند این جانور بسیار سمی است و با استفاده از سم خود به شکار می پردازد. بدیهی است که برای نگهداری اش در آکواریوم فلوریا صخره های مرجانی تعبیه دیده شده است. این ماهی بسیار کوچک و در حدود ۳۰ سانتی متر است و متوسط عمرش بین ۵ تا ۱۰ سال است.

همان‌طور که از قبل اشاره شد در اینجا به تفریحات مهیج آکواریوم فلوریا در استانبول می پردازیم

هزارتوی آینه   mirrormaze در آکواریوم فلوریا استانبول

این قسمت از آکواریوم فلوریا تور استانبول شما را بسیار مهیج می کند چرا که هزار تویی است که توسط آیینه های متعدد که به منظور گمراه کردن مسافران در این قسمت از آکواریوم فلوریا تعبیه دیده شده و همان احساسی را به شما القا می کند که در کودکی در کارتن ها فیلم های تخیلی شخصیت اصلی داستان در این چنین محیطی گیر افتاده و به دنبال راه چاره ای می‌گشت. هزینه بلیت هزارتوی آیینه در حدود ۷ لیر می باشد که بسیار مقرون به صرفه است.

تجربه غواصی در کنار کوسه در آکواریوم فلوریا استانبول

بله درست متوجه شدید تجربه یک غواصی واقعی از اقیانوس اطلس که توسط مدیران آکواریوم فلوریا برای بازدید کنندگانش ارائه می شود. شما در تور استانبول خود غواصی ایمنی را در حضور تیم های متخصص این رشته در آکواریوم فلوریا تجربه خواهید کرد البته اگر جرات رویارویی با کوسه ها را داشته باشید. جالب است که بدانید در تمامی زمانی که شما مشغول به غواصی هستید از شما فیلم برداری شده و در آخر به عنوان یادگاری به شما بازدید کنندگان عزیز آکواریوم فلوریا در تور استانبول ارائه می شود. به این نکاتی که برایتان بازگو می کنیم توجه داشته باشید چرا که اگر قصد غواصی در آکواریوم فلوریا را دارید رعایت تمامی این نکات بسیار ضروری می باشد.
توجه داشته باشید این قسمت از آکواریوم فلوریا فقط برای افراد بالای ۱۴ سال است و برای افراد زیر سن قانونی یعنی ۱۸ سال اجازه والدین اجباری است. اگر ۲۴ ساعت بعد از غواصی قصد بازگشت از تور استانبول توسط هواپیما را دارید هرگز نمی توانید از این قسمت استفاده کنید. برای استفاده از این بخش از آکواریوم فلوریا باید حداقل ۲ روز قبل رزرو انجام دهید. به یاد داشته باشید در صورت کنسل کردن برنامه غواصی کمتر از ۲۴ ساعت مانده به انجام آن، بروز هرگونه مشکل پیش بینی نشده در هنگام غواصی از سمت شناگر و رعایت نکردن قوانین غواصی که به شما آموزش می دهند هزینه گرفته شده به شما پس داده نخواهد شد!!! همچنین هنگام ورود به قسمت غواصی آکواریوم فلوریا به همراه داشتن وسایلی چون حوله لباس شنا شامپو و دمپایی را فراموش نکنید. ضمناً وجود کارت شناسایی الزامی است. پس از رعایت این نکات شما را برای غواصی آماده می کنند که در زیر زمان آماده‌سازی را برایتان شرح داده ایم.
۳۰ دقیقه زمان توسط متخصصان این رشته برای آموزش نکات غواصی و دادن اطلاعات درباره ی چگونگی استفاده از مخزن اکسیژن و آموزش حرکات غواصی به شما در آکواریوم فلوریا در نظر گرفته می شود.
۱۵ دقیقه صرف پوشیدن لباس غواصتان می شود.
غواصی شما در آکواریوم فلوریا در کنار کوسه ها با همراهی مربیان و محافظت کنندگان آغاز می شود و حدود ۳۰ دقیقه زمان می برد.۱۵ دقیقه هم صرف خروج وسایل غواصی از درون آب و درآوردن لباس هایتان می شود.

شبیه سازی سفری در هلیکوپتر در آکواریوم فلوریا استانبول

این بخش در واقع یک سینمای ۵ بعدی می باشد که به صورتی طراحی شده که  بیننده را در طی سفری مجازی از درون یک هلیکوپتر به بالای شهر استانبول برده و آثار تاریخی این شهر را به نمایش می‌گذارد. این قیمت از آکواریوم فلوریا ظرفیتی به اندازه ۱۵ نفر را در خود جای می دهد. شما در این قسمت می‌توانید شاهد ۷ فیلم کوتاه باشید که با ایجاد افکت هایی مانند آب و باد هیجان شما را چندین برابر می کند. این بخش یکی از بهترین قسمت هایی است که در تور استانبول می توانید برای خانواده ی خود در نظر بگیرید

غذا دادان به ماهی ها یک تجربه دل انگیز انسانی در آکواریوم فلوریا استانبول

همه ی ما از روی حس غریزی‌مان غذا دادن به حیوانات را دوست داریم و از این کار لذت می بریم. در واقع یکی از جالب ترین بخش های آکواریوم فلوریا به عنوان یک باغ وحش موجودات دریایی همین قسمت غذا دادن به جانوران موجود در بخش های مخصوص این آکواریوم است. برای تماشای غذا خوردن کوسه های خاکستری در بخش اقیانوس اطلس در روزهای چهارشنبه و یکشنبه رأس ساعت ۲ بعد از ظهر، دیرینه سوسمارها در بخش جنگل های آمازون شنبه ها رأس ساعت ۴ بعد از ظهر، کوسه های بزرگ و کوچک هرروز رأس ساعت ۱۱ صبح و ماهی ها و دیگر موجودات دریایی رأس ساعت ۳ بعد از ظهر به آکواریوم فلوریا بروید.

ساعات کاری آکواریوم فلوریا استانبول

آکواریوم فلوریا  در روزهای وسط هفته از ساعت ۱۰ صبح الی ۷ بعد از ظهر و همچنین تعطیلات آخر هفته از ۱۰ صبح تا ۸ بعد از ظهر پذیرای بازدید کنندگان عزیزش است.
هزینه ای که برای بلیت ها در نظر گرفته شده برای هر فرد معمولی ۵۳ لیر و پکیج خانواده ۴ نفره اش که برای افرادی که خانوادگی به بازدید آکواریوم فلوریا می روند بسیار به صرفه است ۱۷۰ لیر در نظر گرفته شده. همچنین برای کودکان زیر ۲ سال هزینه ای از شما دریافت  نمی‌شود. و همچنین کودکان ۲ تا ۱۲ سال، افراد معلول و بالای ۶۵ سال تنها ۳۵ لیر را به عنوان هزینه پرداخت می کنند. توجه داشته باشید بهترین زمان بازدید از آکواریوم فلوریا در روزهای وسط هفته است و بین ساعات ۲ بعد از ظهر الی ۶ بعد از ظهر شلوغ‌ترین زمان این آکواریوم است.

چگونگی دسترسی به آکواریوم فلوریا در استانبول

مطمئناً شما به دنبال یافت بهترین و سریع ترین مسیر برای رسیدن به آکواریوم بی نظیر فلوریا هستید. ما نیز قصد داریم تا شما را با بهترین این مسیر ها آشنا سازیم پس همچنان نیز با ما همراه بمانید.

اگر شما در تور استانبول هتلی را رزرو کرده اید که در مرکز شهر استانبول است به راحتی از طریق میدان تکسیم و میدان سلطان احمد و به صورت رایگان سوار ماشین های مخصوص آکواریوم فلوریا شده و به این مکان دیدنی بروید.

از طریق مترو نیز باید خود را به ایستگاه Yenibosna durağında برسانید و از آنجا با اتوبوس های ۷۳Y Yenibosna – Akvaryum  به آکواریوم فلوریا برسید. در پایان سفری خوش را در آکواریوم فلوریا برای شما مسافران تور استانبول آرزومندیم.

آدرس آکواریوم فلوریا در استانبول

Şenlikköy Mahallesi, Yeşilköy Halkalı Cad. No:93, 34153 Florya/Bakırköy/İstanbul, Turkey

شماره تماس آکواریوم فلوریا در استانبول جهت رزرو و هماهنگی

+۹۰ ۴۴۴ ۹ ۷۴۴