ستون ژولین Column of Julian در آنکارا یادگاری دو هزار ساله از رومیان

در تور آنکارا و دیدار از شهر بسیار زیبا آنکارا در کنار دیدار از مراکز خرید بسیار مدرن و متعدد این شهر، قطعا برایتان جالب خواهد بود که در محله های قدیمی شهر آنکارا از مکانهای بسیار تاریخی و قدیمی و همچنین فرهنگی این شهر دیدن کنید.
در سراسر شهر آنکارا مکان های دیدنی و همچنین قلعه ها و مساجد مربوط به دوران باستان دیده می‌شود و همچنین مجسمه ها و آثار قدیمی نیز می‌توان در بین آنها دید.
یکی از بناها قدیمی که در طول بازدیدتان از شهر آنکارا در تور آنکارا خواهید دید، ستون ژولین Column of Julian می باشد.
این ستون بسیار قدیمی می باشد و مربوط به دوران روم و پادشاهان آن زمان است.
با ما در مقاله زیر همراه باشید تا درباره ی ستون ژولین Column of Julian و دلیل وجود آن در شهر آنکارا بیشتر بدانید.

 

ستون ژولین Column of Julian و دلیل وجود آن در شهر آنکارا

درباره ی ستون ژولین Column of Julian و تاریخ آن: ستون ژولین Column of Julian در سال ۳۶۲ بعد از میلاد ساخته شده است .ستون ژولین Column of Julian با ارتفاع ۱۵ متر مربوط به دوران رومی ها و بیزانس در تاریخ آناتولی است و احتمال می دهند که برای بزرگداشت از ملاقات از طرف امپراتوری روم بر پا شده است.
در زمانی که این ستون ساخته شده است، یعنی حدود سال ۳۶۳ میلادی، امپراتوری روم توسط پادشاهی به اسم ژولین اداره می شده است و این مجسمه به افتخار بازدید ژولیان از شهر آناتولی ساخته شده است و نزدیک بودن این ستون به بنای بسیار باستانی حمام رومی ها و همچنین معبد آگوستوس و روم بیانگر این موضوع است که این ستون در همان زمانها ساخته شده است و رومی ها در آن زمان در شهر آناتولی زندگی می کردند.
طرح های روی این ستون به صورتی است که ستون دارای راه راه های افقی است و در بالای آن یک مجسمه به شکل و سبک مجسمه های رومی قرار دارد که طرح برگ روی آن دیده می شود.

بازدید از ستون ژولین Column of Julian

ستون مجبور در محله قدیمی اولوس در مرکز شهر ترکیه قرار دارد و از آنجا که این محله بسیار قدیمی است و همچنین از محله های مهم آنکارا محسوب می شود دارای مراکز خرید متعدد و همچنین مکان های دیدنی بسیار زیادی است و شما در کنار دیدن ستون مجبور می توانید از مکانهای نزدیک آن نزدیک مرکز خرید وبر در خیابان روزگار و همچنین پارک بسیار بزرگ جنگلیک واقع در خیابان جمهوری آنکارا دیدن کنید و با یک بار آمدن به این مکان از مکان های متعددی بدون صرف هزینه های زیاد بازدید کنید

دسترسی به ستون ژولین Column of Julian در شهر آنکارا

ستون ژولین Column of Julian از آنجا که از بناهای قدیمی شهر آنکارا است، در محله قدیمی اولوس و در نزدیکی خیابان استانبول و همچنین خیابان آتاتورک قرار دارد.
برای رفتن به مکانی که ستون ژولین Column of Julian در آن قرار دارد می توانید از وسایل نقلیه نظیر مترو و اتوبوس به راحتی استفاده کنید برای این کار شما می‌توانید با مترو به ایستگاه اولوس آمده و در آن پیاده شوید و بعد از آمدن به خیابان استانبول با اتوبوس به خیابان روزگار رسیده و بعد از آن با پای پیاده به سمت ستون ژولین Column of Julian بروید.
از آنجایی که ستون مجهول در مرکز شهر و در کنار مراکز تجاری و همچنین مراکز خرید زیادی قرار دارد،دسترسی به آن کار سختی نیست و شما می توانید به آسانی به آنجا دسترسی پیدا کنید.

 

نکاتی درباره بازدید از ستون ژولین Column of Julian

از آن جا که ستون مجبور تنها یک ستون رومی است و مربوط به دوران گذشته است، جزو آثار باستانی و جاذبه‌های دیدنی ترکیه قرار دارد .اما دیدن آن نباید بیشتر از ده دقیقه طول بکشد زیرا تنها یک ستون می باشد و بر خلاف ساختمان ها و مکان های باستانی دیگر که بازدید از آنها امکان دارد ساعاتی طول بکشد، بازدید از این ستون به سرعت انجام می‌گیرد و شما نیازی به گذراندن زمان زیادی در آن جا ندارید.
اما می توانید در هنگام بازدید، از مکان های باستانی مانند معبد آگوستوس و روم و همچنین حمام رومی ها از این مکان دیدن کنید.

آدرس ستون ژولین Column of Julian

Anafartalar Mahallesi, 06030 Altındağ/Ankara, Turkey

البته هنگام بازدید از ستون ژولین Column of Julian می توانید از فروشگاه های متعدد تابلو فروشی و همچنین فروش سوغاتی در نزدیکی آن دیدن کنید و برای عزیزانتان سوغاتی های ارزنده و زیبا خریداری کنید.