پارک گنچلیک بهترین مکان برای شروع تور آنکارا

پارک گنچلیک جزو معدود مکان های است که میتواند تمامی نیاز های ما و خانواده امان را برطرف کند و شهر آنکارا را با خاطره ای ماندگار و دلپذیر در ذهن ما جای دهد و همچنین بتوانیم بهترین استفاده را از فرصت کوتاهی که برای دیدن کامل جایی که به آن سفر کرده‌ایم ببریم.
پیشنهاد ما به شما عزیزانی که در تور آنکارا هستید این است که حتماً زمانی را برای بازدید از این پارک بسیار زیبا یعنی پارک گنچلیک و یا پارک جوانان کنار بگذارید.

پارک گنچلیک بهترین مکان برای شروع تور آنکارا

 موقعیت جغرافیای پارک گنچلیک Gençlik Parkı

پارک گنچلیک در مرکز شهر آنکارا و در موازات بلوار آتاتورک در موقعیت بسیار مناسب قرار گرفته است.
این پارک توسط میدان اولوس از شمال توسط خانه ی اپرای آنکارا و از شرق توسط سالن ورزشی سلیم سیرتی تارکان و از جنوب توسط ایستگاه مرکزی آنکارا و از غرب توسط ساختمان ورزش های ۱۹ ماهه احاطه شد است.

پارک گنچلیک زمینی به وسعت ۲۷۹ هزار متر مربع را به خود اختصاص داده که حدود ۴۲ هزار متر مربع مساحت استخر بزرگ و تالاب بزرگ موجود با مساحتی حدود  ۱۳۰ هزار متر مربع و فضای سبزی با مساحت ۱۰۷ هزار متر مربع این پارک را تشکیل می دهند.
پارک گنچلیک در نزدیکی هتل دنیز آتلانتا است یکی از بهترین هتل های آنکارا است ۶۸ اتاق دارد و یکی از هتل های آنکارا است که بسیار بسیار مقرون به صرفه است.

تاریخچه پارک گنچلیک

پارک گنچلیک یکی از مجهزترین و بزرگترین پارک های آنکارا محسوب می شود. این پارک در گذشته به شکل یک باتلاق بود اما در سال ۱۹۳۶ با تخلیه باتلاق درختکاری در این مکان احداث استخر های بسیار زیبا یکی از جاذبه های گردشگری آنکارا تبدیل شد و در سال ۱۹۴۳ با به اتمام رسیدن ساخت پارک و مصادف با روز ملی جوانان در ترکیه درهای پارک گنچلیک به روی مردم باز شد.
امروزه پارک گنچلیک دارای درختان بسیار زیبا و قدیمی همراه با پوشش گیاهی منحصر به فرد خود گردشگران زیادی را به سوی خود می‌کشاند.

پارک گنچلیک بهترین مکان برای شروع تور آنکارا

امکانات موجود در پارک گنچلیک

پارک گنچلیک در ابتدا دارای زمین پباده روی به طول ۲۲۰۰ متر مربع و همچنین زمین بازی برای کودکان و استخر و تئاتر بود.در سال ۱۹۵۱ لونا پارکی برای کودکان در پارک احداث شد.
ولی در سال ۱۹۵۷ با ساخت دو قطار مینیاتوری ، استخری بزرگ که برای قایق رانی تعبیه شده بود و ساخت سالنی برای جشن ها پارک گنچلیک به عنوان یکی از پرجاذبه ترین نقاط آنکارا برای گردشگران تبدیل شد.
این پارک در سال ۲۰۰۹ توسط نخست وزیر وقت بازسازی شد.
این پارک یکی از بهترین محل های است که میتواند خاطرات خوشی را در تور آنکارا برای شما به ارمغان آورد این پارک برای تمامی افراد از کودک هفت ساله تا پیرمرد ۸۰ ساله مناسب است.
این مکان دیدنی آنکارا  همچنین دارای ۴۳ کیوسک است که در هر کدام از آنها نوشیدنی کیک و غذاهای لذیذی سرو می شود . جنگلیک پارک سالن تئاتر شهرداری مترو پولیتن با ظرفیت ۶۳۸ نفر را در خود جای داده همچنین این پارک دارای پارکینگ با ظرفیت ۹۳ اتومبیل است و همچنین دارای ۲ سرویس بهداشتی ۳۴ نفره بسیار تمیز می باشد و به خاطر امنیت بسیار بالایی که در پارک گنچلیک موجود است در سال های متمادی از آن قدردانی شده است.
پارک گنچلیک آنکارا یکی از قدیمی ترین پارک های این شهر است که قدمتی هفتاد ساله دارد و دارای  سالن دیگری است که برای اجرای موسیقی اپرا می باشد و در سال های اخیر برنامه‌های زیادی در این سالن اجرا درآمده است.

پارک گنچلیک بهترین مکان برای شروع تور آنکارا

طراحی داخلی پارک گنچلیک در آنکارا

گنچلیک پارک بسیار زیبا دارای استخر بزرگی است که مسیر پیاده روی را به دو قسمت تقسیم کرده و در در امتداد پارک تا جایی که استخر بزرگ میرسیم ادامه دارد. در اطراف مسیرهای پیاده روی پوشش گیاهی بسیار زیبایی با درختان کهن و همچنین نورپردازیهای منحصر به فردی مشاهده می شود استخر بزرگ موجود در پارک که محلی برای قایق رانی است دارای  آبشارهای تزیینی و بسیار جدیدی همراه با نور پردازی های بسیار دیدنی که در مناسبت های مختلف رقص آب و رقص نور بسیار جذابی را به نمایش می گذارد.

پارک گنچلیک بهترین مکان برای شروع تور آنکارا

دسترسی به گنچلیک پارک

در روبروی ورودی این پارک ایستگاه اتوبوس و تاکسی موجود است. در فاصله ی بسیار کوتاهی با گنچلیک پارک ایستگاه مترو نیز موجود است.

گنچلیک پارک در ۲۴ ساعت شبانه روز باز است و پذیرای شما گردشگران عزیز است.

آدرس پارک گنچلیک:

Doğanbey Mh., Atatürk Blv, 06060 Altındağ/Ankara, Turkey