پارک کوگولو Kugulu Park و نماد شهر آنکارا را بهتر بشناسید

 

در بازدید از شهر آنکارا در تور آنکارا، امکان دارد از مکان های دیدنی بسیار زیادی بازدید کنید و همچنین در مکانهای تاریخی نیز وقت بگذرانید. اما بهترین جا برای در کردن خستگی گردش به‌خصوص در مرکز خرید‌ها، پارک‌های زیبای شهر آنکارا هستند که یکی از این پارک‌ها که در خیابان آتاتورک قرار دارد و پارک معروفی نیز می‌باشد، پارک کوگولو Kuğulu Park نام دارد، که ما پیشنهاد می‌کنیم زمانی که در مرکز شهر هستید از آنجا دیدن کنید.
در این مطلب با ما همراه باشید تا درباره پارک کوگولو Kuğulu Park و جاذبه های توریستی آن بیشتر بدانید.

معرفی کوگولو پارک (نماد شهر آنکارا) به شما عزیزانی که در تور آنکارای خود به دنبال محیطی سرسبز و آرامش بخش برای خود وخانواده ی خود هستید:

پارک کوگولو Kuğulu Park و یا سوان پارک یکی از نماد های بسیار زیبای شهر آنکارا که توصیه می شود حتما در تور آنکارا خود از این مکان دیدن فرمایید. این پارک یک پارک عمومی و مجهزی است که می‌تواند اتنخاب خوبی به‌عنوان یک محیط دلچسب و فوق‌العاده برای گذراندن ساعاتی آرامش‌بخش برای شما عزیزان باشد. پارک کوگولو  یکی از نمادهای شهر آنکارا با قدمتی حدود ۶۰ سال، در سال ۱۹۵۸ در منطقه چانکای و برای قوها که در این پارک زندگی میکنند و نماد شهر آنکارا هستند، ساخته شده است.
نام کوگولو پارک برگرفته از قوهای زیبای این دریاچه است. البته علاوه بر قوهای سفید و سیاه، اردک ها و غازهای زیبابی نیز در دریاچه پارک کوگولو Kuğulu Park زندگی میکنند.

پارک کوگولو Kuğulu Park با مساحتی حدود ۱ هکتار و با طراحی فوق العاده فضای سبز همراه با مسیرهای پیاده‌روی سنگچین که میان درختان پرتعداد ساخته شده است، آرامشی بی نظیر را در تور آنکارا به شما القا میکند.

در ژوئن سال ۲۰۱۳ به دنبال اعتراضات مردمی ترکیه و شهروندان آنکارا و استفاده از گاز های اشک آور، ۳۵ پرنده از این پارک تخلیه شدند. پرندگانی که امروز در این پارک مشاهده میکنید هدیه ای از طرف شهر وین به مردم آنکارا میباشد.

 

از دیگر امکانات پارک کوگولو Kugulu Park در تور آنکارا

پس از ورود به محوطه پارک کوگولو Kuğulu Park ، دریاچه ی قوها حدود ۳۰ متر جلوتر از ورودی پارک قرار گرفته است. در سمت دیگر دریاچه کافه رستوران کوگولو پارک وجود دارد که با غذاها و نوشیدنی های بی‌نظیر این امکان رو برای شما به همراه می آورد، که توام با صرف غذای خود از دیدن منظره ی دریاچه نیز لذت ببرید. این پارک دارای  یک زمین بسیار مجهز مخصوص بازی کودکان میباشد، که لحظاتی ایمن و شاد رو برای فرزندان شما در تور آنکارا به وجود می‌آورد.

 

بازدید و لذت قدم زدن در پارک Kugulu

پارک کوگولو Kuğulu Park محلی زیبا برای بازدید در تور آنکارا است، که می توانید در آن پرندگان بسیار زیبایی را مانند قو و اردک را ببینید. بازدید از اینجا را هنگامی که در خیابان آتاتورک برای گردش هستید فراموش نکنید. مرکز خرید کاروم، یکی از بزرگترین مرکز خرید های آنکارا نیز در نزدیکی این پارک قرار دارد. این مرکز خرید نبش خیابان تهران و خیابان ایران واقع شده است و شما ضمن بازدید از پارک می توانید از مرکز خرید کاروم نیز دیدن کنید و برای رفتن به آنجا نیازی به گرفتن تاکسی نیست و می‌توانید این راه را با پای پیاده بین پارک و مرکز خرید طی کنید.

دسترسی به پارک کوگولو Kugulu Park

پارک کوگولو Kuğulu Park که در منطقه ی چانکایا شهر آنکارا قرار گرفته دارای ایستگاه تاکسی میباشد که شما به‌راحتی میتوانید در تور آنکارای خود به این مکان رفته و دغدغه ای برای بازگشت خود نداشته باشید. همان‌طور که گفته شد، پارک کوگولو Kuğulu Park در محل تلاقی خیابان ایران و خیابان آتاتورک قرار دارد و از آنجا که در محله چانکایا در مرکز شهر آنکارا قرار دارد دسترسی به آن بسیار آسان بوده و نیازی نیست برای رسیدن به آنجا سختی‌هایی را تحمل کنید، حتی اگر علاقه به سوار شدن تاکسی ندارید، می توانید به‌راحتی با اتوبوس به ایستگاه‌های مجاور پارک که درون خیابان ایران و بلوار آتاتورک قرار دارد رفته و به پارک دسترسی پیدا کنید.

 

آدرس پارک کوگولو Kuğulu Park:

Kavaklıdere، Atatürk Bulv. 241 / A، ۰۶۶۹۰ Çankaya / Ankara، Turkey

 

شماره تماس پارک کوگولو Kuğulu Park:

+۹۰ ۳۱۲ ۴۶۸ ۷۸ ۵۰