موزه نقاشی آنکارا مکانی برای دیدن نقاشی‌هایی از قرن ۱۹ تا امروز

اگر برای گردش و تفریح به ترکیه می‌روید و با در تور آنکارا به سر می‌برید یکی از پیشنهادهای ما به شما دیدن موزه نقاشی و مجسمه‌سازی آنکارا است.
این موزه که آثاری برجسته را از دوران دور تا به امروز را در کلکسیون بسیار با ارزشش دارد می‌تواند مقصدی عالی برای آشنا شدن بیشتر با تاریخ معاصر ترکیه و همین‌طور آشنایی بافرهنگ مردمان این سرزمین است.

پس اگر ذوق هنری دارید و برای سفر تور آنکارا را انتخاب کردید حتماً از موزه نقاشی و مجسمه‌سازی آنکارا دیدن فرمایید و با ما همراه باشید تا در این مطلب بیشتر با این مکان فرهنگی و هنری آشنا بشوید.

درباره موزه نقاشی و مجسمه‌سازی آنکارا

موزه نقاشی و مجسمه‌سازی آنکارا دارای آثار هنری بسیار ارزنده هنری شامل نقاشی‌های بسیار ارزشمند از قرن ۱۹ تاکنون و همین‌طور مجسمه‌های مختلف ساخته‌شده در دوران متعدد است.

ار آنجا که نقاشی و هنر در دوران عثمانی ممنوع بوده و مجازات اعدام داشته است، اکثر آثار درون این مجموعه برای دوران قرن ۱۹ به بعد تا به امروز است.
این موزه که توسط آتاتورک و در دوران او ساخته‌شده است بیشتر شامل آثار هنری و نقاشی‌های ساخته‌شده در این دوران می‌باشد.

جدا از آثار هنری موزه نقاشی و مجسمه‌سازی آنکارا، ساختمان این موزه هم خود یک اثر هنری است. این ساختمان بسیار زیبا و قدیمی در سال ۱۹۳۰ ساخته‌شده است و در سال ۱۹۸۰ دوباره بازسازی‌شده است.
معمار این بنا عارف حکمت کینو اوقلو می‌باشد که آثار بزرگ دیگری نیز نظیر موزه فرهنگ آنکارا را نیز ساخته است.
در سال ۱۹۸۰ و در بازسازی این موزه ساختمان ازنظر ایمنی ساخت استحکام بخشیده شده است و همچنین به سیستم‌های خاموشی آتش و همچنین سیستم‌های امنیتی مجهز شده است.

بازدید از موزه نقاشی و مجسمه‌سازی آنکارا

برای بازدید از این مکان زیبا و دوست‌داشتنی در همه روز هفته به‌جز دوشنبه‌ها که موزه تعطیل است، می‌توانید از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر به این مکان مراجعه کنید.
لازم است که بدانید بازدید از موزه نقاشی و مجسمه‌سازی آنکارا ازآنجاکه این مکان، متعلق به فرهنگ و هنر است رایگان می‌باشد و  شما نیاز به پرداخت هزینه‌ای برای ورود نیستید.

بازدید از موزه نقاشی و مجسمه‌سازی آنکارا می‌تواند برای اهالی هنر و فرهنگ و همچنین نوجوانان بسیار جذاب و لذت‌بخش باشد.
تعداد نقاشی‌های این موزه زیاد نیستند اما در این مکان می‌توانید مجسمه‌های زیبا و متعددی را ببینید.

همچنین ازآنجاکه موزه نقاشی و مجسمه‌سازی آنکارا در مرکز شهر و در نزدیکی موزه‌ها و محله قدیمی یولوس قرار دارد، می‌توانید علاوه بر بازدید این موزه، با آمدن به این محله از موزه‌های اطراف و همچنین محله‌های قدیمی دیدن کنید و لذت ببرید.

دسترسی به موزه نقاشی و مجسمه‌سازی آنکارا

موزه نقاشی و مجسمه‌سازی آنکارا در خیابان طلعت پاشا و در مرکز شهر آنکارا قرار دارد به همین خاطر رفتن به این مکان برای شما سخت نخواهد بود.

می‌توانید از اتوبوس، تاکسی و یا مترو برای آمدن به این مکان استفاده کنید و همچنین اگر علاقه‌مند بودید بعد از دیدن این موزه، از موزه‌ها و جاذبه‌های گردشگری آنکارا که در نزدیکی موزه هستند دیدن کنید.

آدرس موزه نقاشی و مجسمه‌سازی آنکارا

Hacettepe, Türkocağı Sk., 06230 Altındağ/Ankara, Turkey

شماره تلفن موزه نقاشی و مجسمه‌سازی آنکار

+۹۰ ۳۱۲ ۳۱۰ ۲۰ ۹۴