خیابان Cinnah آنکارا (خیابان جناح) از خیابان‌های مهم آنکارا

در تور آنکارا و بازدید از این شهر تاریخی می‌توان از مراکز خرید متعدد خرید کرد و همچنین به مراکز فرهنگی و هنری این شهر برای بازدید کرد و خاطراتی طلایی ساخت.
اما از دیگر کارهایی که باید در تور آنکارا انجام شود بازدید از خیابان‌های معروف این شهر نظیر خیابان Cinnah آنکارا است.

در  خیابان Cinnah آنکارا که از شلوغ‌ترین و پر رفت‌وآمد ترین خیابان‌های شهر است می‌توانید علاوه بر دیدن فروشگاه‌های متعدد و مراکز خرید موجود در آن، می‌توانید از برج بلند و معروف شهر آنکارا یعنی برج آناکوله، در محله کاواکلیدره دیدن کنید.
ما را همراهی کنید تا در این مطلب درباره خیابان Cinnah آنکارا بیشتر بدیانید.

خیابان Cinnah آنکارا (خیابان جناح) از خیابان‌های مهم آنکارا

درباره خیابان Cinnah آنکارا

خیابان Cinnah آنکارا در مرکز جنوبی شهر و در راستای بلوار معروف آتاتورک که مهم‌ترین خیابان آنکارا است، قرار دارد. خیابان Cinnah آنکارا یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین خیابان‌های شهر است که در آن رفت‌وآمدهای زیادی صورت می‌گیرد و در آن می‌توانید به خرید و. گردش بپردازید.

نام این خیابان که خیابان جناح است برگرفته از محمدعلی جناح، قهرمان ملی و همچنین آزادی‌خواه پاکستان است.

خیابان Cinnah آنکارا دارای چند لاین است و در مرکز مهم سیاسی و همچنین تجاری آنکارا قرار دارد. به همین خاطر هنگام تردد در این خیابان می‌توانید ساختمان‌های بلند و مجتمع‌های مسکونی متعدد و همچنین فروشگاه‌های متعدد و ادارات دولتی را ببینید.

تعداد زیادی خیابان‌های فرعی به خیابان Cinnah آنکارا متصل می‌شوند و همین این خیابان را به یکی از پرترافیک‌ترین خیابان‌های آنکارا بدل کرده.
در این خیابان همچنین پارک‌های زیادی هم وجود دارد که از این پارک‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • پارک بوتانیک: پارکی بزرگ واقع در جنوب مرکزی آنکارا که در انتهای این پارک برج آناکوله قرار دارد و به شما پیشنهاد می‌کنیم در تور آنکارا هنگام بازدید از خیابان Cinnah آنکارا، حتماً به این پارک زیبا و برج آناکوله سر بزنید.
  • پارک آنایاسا: پارکی کوچک در ضلع غربی خیابان Cinnah آنکارا
  • پارک پرتغال Portakal cicengi: پارکی بزرگ است که در نزدیکی خیابان جناح قرار دارد. می‌توانید از خیابان هوشدروه Hosdere به این پارک دسترسی داشته باشید.

جدا از موارد ذکرشده در بالا شاید لازم باشد بدانید که سفارت‌های مهمی نیز در این خیابان مثل سفارت کانادا و سفارت افغانستان قرار دارند.

و در آخر این نکته را فراموش نکنید که مرکز خریدها و فروشگاه‌های این خیابان ازآنجاکه در محله خوب آنکاراست، دارای قیمت‌های بالا می‌باشند.

خیابان Cinnah آنکارا (خیابان جناح) از خیابان‌های مهم آنکارا

کمی بیشتر راجع به خیابان Cinnah آنکارا

ازآنجاکه این خیابان از ابتدا خیابانی مهم بوده است دارای ساختار خوب برای همه فصول است البته این ساختار در سال ۱۹۹۰ توسط شهردار وقت آنکارا ترمیم شد و این خیابان را به خیابانی امن برای رفت‌وآمد در همه فصول تبدیل کرد.
اما امروزه خیابان جناح آنکارا از ترافیک شدید رنج می‌برد. به همین خاطر در سال ۲۰۰۶ برای اینکه از ترافیک این خیابان کاسته شود، خیابان یک‌طرفه شد و برای همین مسیرهای زیادی در آنکارا به‌واسطه یک‌طرفه شدن این خیابان تغییر کردند.

خیابان Cinnah آنکارا (خیابان جناح) از خیابان‌های مهم آنکارا

بازدید از خیابان Cinnah آنکارا

بهترین کار برای بازدید از خیابان‌های آنکارا این است که بازدید خود را از شمال شهر و بلوار آتاتورک شروع کرده و همچنان با آمدن به شمت پایین و به شمت محله‌های خوب آنکارا، از خیابان‌های مصطفی کمال و خیابان هفتم و همچنین خیابان Cinnah آنکارا دیدن کنید تا این‌طور با صرف زمانی معقول از خیابان‌های متعدد آنکارا دیدن کنید و از محیط سرشار از زندگی و نشاط خیابان‌های آنکارا در تور آنکارا خود لذت ببرید.

دسترسی به خیابان Cinnah آنکارا

برای دسترسی به خیابان Cinnah آنکارا می‌توانید از مترو، تاکسی و اتوبوس استفاده کنید.
ازآنجاکه این خیابان دارای ترافیک شدیدی است و همچنین ایستگاه‌های مترو متعددی دارد به شما پیشنهاد می‌کنیم که با مترو به این خیابان آمده و در آن قدم بزنید تا تمام جذابیت‌های آن را ببینید.

امید داریم از تور آنکارا و همچنین بازدید از خیابان Cinnah آنکارا نهایت لذت را ببرید و با جاذبه‌های توریستی آنکارا و به‌خصوص این خیابان، خاطرات طلایی و به‌یادماندنی بسپارید.