گذراندن روزی با خاطرات طلایی در پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi آنتالیا

هر ساله از سراسر دنیا به ویژه از کشور عزیزمان ایران توریست‌های بسیار زیادی با تهیه تور آنتالیا به این شهر زیبا و تفریحی می‌روند تا از مکان‌های دیدنی و تفریحی آن بازدید کنند و اوقات خوشی را رقم بزنند.یکی از مکان‌هایی که در آنتالیا قرار دارد و از مکان‌های دیدنی آنتالیا محسوب می‌شود، روستا و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi می‌باشد که زیباترین آبشارها و چشم انداز های طبیعی خیره کننده را می‌توانید در آن پیدا کنید.
با ما در این مطلب همراه باشید تا درباره  پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi و مکان‌های دیدنی آن و همچنین امکانات توریستی آن به صورت کامل آشنا شوید.

گذراندن روزی با خاطرات طلایی در پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi آنتالیا

درباره روستا و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi آنتالیا

روستا و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi یک منطقه‌ای نزدیک به آنتالیا و در فاصله ۱۹ کیلومتری از شهر آنتالیا قرار دارد که زیباترین آبشارها و مناظر طبیعی خیره کننده‌ای را می‌توانید در آن پیدا کنید. پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi که در شهر آنتالیا قرار دارد یکی از مکان‌ها و مناظر دیدنی نزدیک به این شهر می‌باشد که در هر روز به خصوص در فصل‌های تابستان هزاران نفر را که شامل توریست‌های مختلف و شهروندان شهر آنتالیا و دیگر شهرهای ترکیه می‌باشند، به سمت خود می‌کشد تا در این مکان زیبا روزی سرشار از خاطرات طلایی و اوقات خوب را در حال پیک نیک بگذرانند.

روستا و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi با جمعیتی بالغ بر ۳۵۰۰ نفر با امکانات متوسط می‌باشد که در نزدیکی آن یک پارک به وسعت ۵۸۶ هکتار قرار دادند که در آن می‌توان آبشارهای زیادی را یافت.

درباره آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi آنتالیا

پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi همان طور که گفته شد یک پارک طبیعی با وسعت بسیار زیاد می‌باشد که در آن امکانات رفاهی برای پیک نیک و گذراندن اوقاتی خوش مهیا شده است.

پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi که در قسمت مرکزی یک جنگل کاج قرار گرفته است، دارای آبشارهای متعددی می‌باشند که همگی از رودخانه آکسو سر چشمه می‌گیرند و انشعاباتی که از این رودخانه به سمت دریای مدیترانه جاری هستند در این مکان از ارتفاعات این جنگل طبیعی سرازیر می‌شوند و آبشارهای زیبا و بسیار دوست داشتنی را به وجود می‌آورند.

پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi در سال ۱۹۹۱ در تاریخ بیست و یکم ماه می توسط وزارت محیط زیست ترکیه تاسیس شد و امروزه یکی از مکان‌های مشهور شهر آنتالیا می‌باشد که مقصد هزاران بازدیدکننده در سال می‌باشد.
شما برای رسیدن به پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi باید از مرکز شهر آنتالیا مسافتی ۱۹ کیلومتری را در مدت ۲۰ دقیقه طی کنید تا از زیبایی‌های روستای و آبشارهای نهایت لذت را ببرید.

امکانات رفاهی روستا و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi

روستا و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi از آنجا که یک روستا با جمعیت کم و اکثراً محلی می‌باشد، امکانات فراوانی ندارد. در این روستا امکانات سلامتی و بیمارستان وجود ندارد اما در آن مسافر خانه‌ها و هتل‌های قرار دارند که در آن‌ها امکانات رفاهی مناسبی برای گردشگران بازدید کننده از روستا و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi فراهم شده است.

هتل‌های موجود روستا و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi

 • Ic Hotel:
  یک هتل بسیار زیبا و مجلل با مناظر  و ساختمان‌های دیدنی که قیمتی متوسط را برای خدمات به شما پیشنهاد می‌کنند این یک هتل ۵ ستاره می‌باشد.
  از امکانات این هتل می‌توان به ۲ عدد بار، یک رستوران بین المللی و دو استخر اشاره کرد که رو باز و رو بسته می‌باشند.
  آدرس هتل: Çalkaya Mahallesi, Güzelyurt Mevkii, 07110 Aksu/Antalya, Turkey
  شماره تلفن هتل: +۹۰ ۲۴۲ ۴۶۳ ۱۰ ۱۰
 • Lego studio hotel
  این هتل که یک هتل معمولی می‌باشد قیمت‌های به صرفه‌ای دارند و ۳۴ درصد ارزان‌تر از هتل‌های موجود در منطقه روستا و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi می‌باشد که دارای امکانات رفاهی کامل است.
  آدرس هتل: Altınova Orta Mahallesi, Andızlı Sk (39. Sk.), 07170 Kepez/Antalya, Turkey
  شماره تلفن هتل: +۹۰ ۲۴۲ ۳۱۳ ۰۳ ۳۹

از کارها و تفریحاتی که می‌توان در روستا و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi انجام داد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پیک نیک
 • درست کردن کباب در طبیعت
 • شنا در دریاچه‌های کوچک متشکل از آبشار
 • استفاده از امکانات رفاهی پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi
 • حمام آفتاب
 • ورزش‌های گروهی مانند فوتبال و والیبال
 • پیاده روی
 • دوچرخه سواری

گذراندن روزی با خاطرات طلایی در پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi آنتالیا

درباره پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi

آبشارهای پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi از ارتفاع ۱۸ متری به روی دریاچه‌های کوچک سرازیر می‌شوند که در این مکان هفت آبشار کوچک‌تر نیز قرار دارد که همگی در یک منطقه از پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi قرار دارند.
پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi به صورت کلی و در خارج از پارک در یک دره ۲ کیلو متری قرار دارند که از سال ۱۹۸۶ تحت حفاظت سازمان محیط زیست قرار گرفته است.

مکان مناسب برای پیک نیک و مکانی که در نزدیکی آبشارها قرار دارند و می‌توانید در نزدیکی آن‌ها اتراق کرده، مساحت ۳۳ هکتار را در بر می‌گیرند که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • مکان‌های مناسب برای پیک نیک
 • تراس‌های با منظره و چشم انداز عالی
 • پارک کودکان
 • رستوران‌ها
 • پارکینگ
 • مسیرهای پیاده روی
 • آب آشامیدنی
 • توالت
 • سرویس‌های حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس و مینی بوس

از حیواناتی که به صورت طبیعی در پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi زندگی می‌کنند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گراز وحشی
 • روباه
 • خرگوش
 • سنجاب
 • خفاش
 • دارکوب
 • لاک پشت
 • خرچنگ‌های کوچک
 • ماهی کپور
 • لاک پشت‌های آبی
 • مارهای کوچک
 • سمندر
 • مارمولک

گذراندن روزی با خاطرات طلایی در پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi آنتالیا

مکان‌های دیدنی پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi

پارک و جنگل‌های دیدنی

قسمتی سر سبز در  پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi وجود دارد که به قسمت لبنانی‌ها هم شناخته می‌شود و دارای درختان بسیار بلند و قدیمی با قدمتی بیش از هزار سال می‌باشد که در میان آن‌ها درختان سرو جنگلی، بلوط،  چنار و کاج دیده می‌شود.
این بخش از جنگل‌های پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi دارای قدیمی‌ترین درخت‌های موجود در ترکیه می‌باشند که بعضی از آن‌ها دارای قطری نزدیک به ۲ متر و ارتفاعی بالغ بر ۴۰ متر دارند. در این منطقه که این درختان دیده می‌شوند، قسمت عالی از پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi برای بازدید می‌باشد.

آسیاب تاریخی پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi

یکی از جاذبه‌های دیدنی پارک تفریحی و آبشار کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi یک آسیاب آبی می‌باشد که از ۲۰۰ سال پیش در این مکان ساخته شده است و هم اکنون بعد از ۲۰۰ سال همچنان کار می‌کند.
این آسیاب یکی از ۱۰ آسیاب موجود در ترکیه می‌باشد که می‌توانید در پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi از آن دیدن کنید.

عمارت قدیمی

یک عمارت قدیمی با قدمت ۲۰۰ سال در این مکان نیز قرار دارد که امروزه به یک مکان برای ماندن توریست‌ها و مراجعه کنندگان به این مکان تبدیل شده است و دارای امکانات رفاهی نظیر کافی شاپ، فروشگاه سوغاتی، مکان‌های مناسب به پیک نیک و اتاقی برای عکاسی می‌باشد.

لازم است بدانید رئیس جمهور سابقه ترکیه آقای کنان از این مکان در سال ۱۹۹۱ بازدید کرد و دستور ویژه نگهداری از این مکان‌های قدیمی و در کنار آن طبیعی را داد و این جمله را گفت که ندیدن این مکان می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین پشیمانی‌های زندگی هر کس باشد پس با این اوصاف اگر تور آنتالیا را تهیه کرده‌اید، حتماً از این مکان دیدنی آنتالیا بازدید کنید.

گذراندن روزی با خاطرات طلایی در پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi آنتالیا

بازدید از پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi

بازدید از پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi از آنجا که این مکان دارای امکانات رفاهی مناسب و مکان‌های طبیعی بسیار زیبا می‌باشد می‌تواند برای شما بسیار جذاب و سراسر از خاطرات خوش باشد و همواره بازدید از این مکان پیشنهاد ما به استفاده کنندگان از تور آنتالیا بوده است.

ضمن بازدید از پارک تفریحی و آبشار کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi می‌توانید در کافه‌ها و رستوران‌های موجود در درون روستا و پارک، غذا و نوشیدنی مورد علاقه خود را نوش جان کنید و ساعاتی بسیار خوش را در دامان طبیعت بگذرانید.
برای بازدید از پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب در پارک حضور پیدا کنید.

ضمن بازدید از پارک تفریحی و آبشار کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi می‌توانید از مکان‌های نزدیک آن نظیر مسجد کورشوفلی Kurşunlu نیز دیدن کنید.

گذراندن روزی با خاطرات طلایی در پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi آنتالیا

دسترسی به پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi

همانطور که گفته شد پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi در فاصله ۱۹ کیلومتری از شهر آنتالیا قرار دارند و بعد از طی کردن مسافتی ۲۰ دقیقه‌ای به آنجا خواهید رسید.

برای رفتن به پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi می‌توانید از وسایل عمومی نظیر تاکسی اتوبوس و مینی بوس استفاده کنید که پیشنهاد ما به عنوان به صرفه‌ترین راه برای دسترسی به این مکان استفاده از اتوبوس‌ها و مینی بوس های ویژه این مکان می‌باشد که هر روزه در میدان‌ها و مکان‌های مهم شهر توقف می‌کنند و شهر آنتالیا را به مقصد این مکان ترک می‌کنند.
برای اطلاع از مکان‌های این اتوبوس‌ها و مینی بوس ها می‌توانید از متصدی هتل کمک بگیرید، اما به صورت معمول این سرویس‌ها در نزدیکی فرودگاه آنتالیا قرار دارند.

آدرس پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi

Kursunlu Şelalesi, 07119 Fettahlı /Aksu/Aksu/Antalya, Turkey

شماره تلفن پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi

+۹۰ ۲۴۲ ۴۳۳ ۲۲ ۱۸

در آخر آرزو داریم اوقات بسیار خوشی را در پارک تفریحی و آبشارهای کورشوفلی Kurşunlu Şelalesi بگذرانید و همچنین از تور آنتالیای خود نهایت لذت را ببرید و امیدواریم که این مطلب شما را به صورت کامل با این مکان آشنا کرده باشد.