موزه آنتالیا جاذبه گردشگری ترکیه

موزه آنتالیا تصویری مختصر و کوتاه اما مفید و گویا از شهر است. این موزه امکان آشنا شدن با تاریخ و بیشینه و جنبه‌های فرهنگی شهر آنتالیا را در یک مکان فراهم کرده است. این موزه نه‌تنها تاریخچه آنتالیا را بیان می‌کند بلکه خود نیز دارای بیشینه جالبی است. تاریخچه موزه بیانگر توسعه و چگونگی پیدایش این مکان است. طبق شواهد این موزه درگذشته مسجد بوده و بعدها با تغییر کاربری به موزه تبدیل‌شده است. این موزه با فضای زیادی که دارد بزرگ‌ترین موزه ترکیه به شمار می‌آید. بخش‌های مختلف موزه شامل یک گالری با فضای باز، بخش‌های فرهنگی و چهارده سالن نماش آثار قدیمی و فرهنگی و سنتی می‌باشد.ما همواره توضیه میکنیم که در تور آنتالیا حتما از این مکان دیدنی آنتالیا دیدن کنید.

موزه آنتالیا جاذبه گردشگری ترکیه

درون موزه آنتالیا

در فضای درونی موزه، انواع موجودات یا فسیل‌هایی است که قبلاً در این منطقه زندگی می‌کردند و طی باستان‌شناسی‌ها کشف‌شده‌اند. سالنی دیگر در موزه بانام آثار قبل از تاریخ وجود دارد که در آن آثار یافت شده از باستانی شناسی ها به چشم می‌خورد که مربوط به عصر حجر و دوران رومیان می‌باشد و وسایل یافت شده شامل فسیل‌ها و وسایل آشپزخانه است. حتی سالنی وجود دارد که مربوط تاریخ اولین دوران بشر است که طی کاوش‌ها آثار متعددی پیداشده است. قسمتی مربوط به دوران کلاسیک است که تمرکز ویژه‌ای را روی مجسمه‌سازی‌های دوران رومیان قرار داده است. مهم‌ترین مجسمه دراین‌بین، مجسمه آپولو می‌باشد.

موزه آنتالیا جاذبه گردشگری ترکیه

سالن‌های دیگر موزه آنتالیا عبارت است از

  • سالن اشیا کوچک موزه آنتالیا با آثار شیشه‌ای از دوران مختلف.
  • سالن مجسمه‌ها که شامل مجسمه‌های سلطنتی و مجسمه‌های امپراتوری نظیر پلانیکا مگنا است که این مجسمه در وسط سالن واقع‌شده است.
  • سالنی برای نمایش سکه‌ها از تمام دوران.
  • موزاییک‌ها و موزه‌ها و تابوت‌های قدیمی که از ادوار قدیمی در این موزه خودنمایی می‌کند.

موزه آنتالیا جاذبه گردشگری ترکیه

در آخر امید داریم شما از سفر خود به تور آنتالیا لذت ببرید و خاطرات طلایی و زیبا را در کنار عزیزان با بازدید از مکان های دیدنی آنتالیا تجربه کنید.