قلعه‌ رومیان آنتالیا در کشور ترکیه

شهر آنتالیا مکان‌های گردشگری بسیاری دارد، به‌عنوان نمونه، قلعه رومیان جزء قدیمی‌ترین بناهای بازمانده از تمدن قدیم آنتالیا می‌باشد.

قلعه رومیان حدود ۱۴ متر ارتفاع دارد و در قرن دوم میلادی ساخته‌شده است که مصادف با امپراتوری بیزانس می‌باشد.

مکان‌های گردشگری ترکیه؛ چشم‌انداز قلعه رومیان

آثار باستانی ترکیه؛ هدف اصلی ساخت قلعه رومیان

هدف اصلی ساخت قلعه رومیان، به‌منظور نظارت بر تمامی مناطق بندر بوده است که توسط نگهبانان کنترل می‌شده است. البته باوجوداینکه محققان با انجام تحقیقات فراوان بر روی نقاط مختلف این قلعه، هنوز قادر به تشخیص چگونگی کارکرد این قلعه نشده‌اند، عده‌ای بر این باور هستند که در تمدن قدیم آنتالیا، این قلعه نقش فانوس دریایی را ایفا می‌کرده است (فانوس‌های دریایی نقش هدایت و راهنمایی در جهت‌گیری صحیح به کشتی‌ها در شب را بر عهده داشتند) که جزء آثار باستانی ترکیه محسوب می‌شود.

مکان‌های گردشگری ترکیه؛ چشم‌انداز قلعه رومیان

مکان‌های گردشگری ترکیه؛ چشم‌انداز قلعه رومیان

در حال حاضر گردشگران تور آنتالیا در بالای قلعه می‌توانند به‌خوبی لحظه‌ی زیبا و دل‌نشین غروب آفتاب و همچنین مناطق بسیار زیبای اطراف این قلعه مانند پانوراما به اسکله و پارک زیبای کارالیوغلو را تماشا کنند.

همچنین در مجاورت قلعه رومیان، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌هایی برای استفاده‌ی گردشگران و مردم وجود دارد.

به‌تمامی گردشگرانی که به کشور ترکیه مخصوصاً آنتالیا سفر می‌کنند توصیه می‌شود که از این مکان‌های گردشگری آنتالیا دیدن کنند.

مکان‌های گردشگری ترکیه؛ چشم‌انداز قلعه رومیان

جاذبه‌های گردشگری آنتالیا؛ زمان بازدید قلعه رومیان

قلعه رومیان از جاذبه‌های گردشگری آنتالیا در تور آنتالیا محسوب می‌شود؛ همچنین این کشور آب‌وهوای نسبتاً سردی دارد، و به‌این‌علت توصیه می‌شود که در صورت امکان به‌منظور استفاده از پارک‌های آبی و استخرهای موجود در شهر آنتالیا اگر در فصل تابستان سفر کنید مناسب‌تر خواهد بود.