غار کارائینی در شهر آنتالیا

غار کارائینی یکی از بزرگترین غارهای کشور ترکیه که محل سکونت اجداد انسان های امروزی بوده است می‌باشد. این غار در نزدیکی شهر آنتالیا قرار دارد که نشانه هایی از زندگی انسانهای ماقبل تاریخ در آن دیده شده است. نشانه هایی از زندگی در این غار به دوره پارینه سنگی برمی‌گردد. محققان به این نتیجه رسیدند که در غار کارائین در عصر آهن از این غار به عنوان یک پرستشگاه مورد بهره‌برداری قرار می‌گرفته است.به شما پیشنهاد میکنیم در تور آنتالیا حتما از این مکان دیدنی دیدن کنید.

غار کارائینی در شهر آنتالیا

مشخصات جغرافیایی و راهنمای استفاده گردشگران غار کارائینی

غار کارائینی که در کشور ترکیه قرار دارد, در ۳۰ کیلومتری شمال غربی آنتالیا واقع شده است. این غار دقیقاً در دامنه شرقی کوه کاترن قرار گرفته است. ارتفاع آن نسبت به دشت حدود ۱۵۰ متر و نسبت به سطح دریا ۴۳۰ متر می باشد. غار کارائینی همه روزه برای بازدید گردشگران باز می باشد. از گیشه فروش بلیط تا ورودی غار کارائینی یک مسیر بدون درخت می‌باشد که باید به صورت پیاده طی شود. توصیه می شود در هنگام بازدید از این غار از کرم ضد آفتاب و بطری آب استفاده کنید. بهتر است برای بازدید بهتر از غار کارائینی از یک چراغ قوه استفاده کنید و آن را همراه خود داشته باشید. همچنین از آنجایی که این غار نزدیک به یک روستا می باشد بهترین راه رسیدن به غار کارائینی استفاده از تاکسی یا ماشین کرایه‌ای می باشد.

ویژگی های غار کارائینی

 غار کارائینی که معروف به غار سیاه می باشد بر روی شیب کوه های سام داگی قرار گرفته است. ورودی این غار حدود ۱۰۰ متر ارتفاع دارد. غار کارائین از سه حفره بسیار بزرگ و اصلی تشکیل شده است البته در این غار کهن حفره‌های کوچک بسیار دیده می‌شود اما سه حفره بزرگ این غار  به وسیله دیوارهای کلسیتی از هم جدا می شود ولی با هم در ارتباط هستند. وجود راهروهای بزرگ و پیچ در پیچ این حفره ها را به هم متصل می کند. نکته قابل توجه برای توریست ها در هنگام ورود به این غار, این است که متوجه ابزار های استخراج سنگ ها می باشند. در هنگام ورود به این غار کارهای باستانی و هنری که اخیراً انجام شده است را میتوانید نظاره کنید.

غار کارائینی در شهر آنتالیا

اهمیت غارکارائینی از لحاظ امنیتی

سنگ نوشته هایی که قبل از ورود به غار, گردشگران مشاهده می کنند مربوط به نوشته های یونانی است که نشان دهنده پناهندگی در دوران استعمار می باشد. که از این غار به عنوان یک پناهگاه در آن دوران استفاده می شده است. از دیگر ویژگی‌های غار کارائینی عدم تغییر دمای غار می‌باشد که نسبت به هوای بیرون غار که مدام در حال تغییر می باشد تقریباً هوای داخل غار کم نوسان است. این ویژگی باعث شده است که هوای داخل غار در فصل تابستان بسیار مطلوب و مناسب باشد. و در فصل زمستان در برابر سرما بسیار مناسب می باشد این غار که دقیقاً بر روی یک شیب به نام سوما قرار گرفته است برای حفاظت و همچنین کشاورزی دارای اهمیت بوده است. زمین هموار و حاصلخیز این شیب برای کشاورزی مفید بوده و شیب آن برای دفاع از غار و محافظت از غار کارایی بسیار مفید واقع شده است. این شیب به گونه‌ای بوده است که ساکنین غار کارائینی با پرتاب سنگ به سمت دشمن از خود و غار دفاع می‌کردند

غار کارائینی در شهر آنتالیا

خلاصه ای از مشخصات غار کارائینی

  • غار کارائینی محل سکونت اجداد انسان های امروزی بوده است.
  • نشانه های از زندگی در این غار به دوره پارینه سنگی برمی‌گردد.
  • این غار در ۳۰ کیلومتری شمال غربی آنتالیا واقع شده است.
  • برای بازدید از این غار وسایلی همچون کرم ضد آفتاب, آب و چراغ قوه را همراه خود داشته باشید.
  • نام دیگر غار کارائینی غار سیاه می‌باشد.
  • این غار بر روی شیب سوما واقع در کوه سام داگی قرار گرفته است.

امیدواریم از سفر خود به ترکیه و تور آنتالیا لذت ببرید و این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.