غار آلتین بشیک یکی از غار های زیبای آنتالیا

 غار آلتین بشیک در شهر ابرادی در کشور ترکیه واقع شده ‌است. شهر ابرادی در نزدیکی شهر آنتالیا قرار دارد. در این غار دو دریاچه زیر زمینی قرار گرفته است. طول یکی از این دریاچه‌ها در غار آلتین بشیک نزدیک به ۱۲۵ متر باشد. از این غار به عنوان یکی از مهمترین و بزرگترین غارهای کشور ترکیه یاد می‌شود. مساحت این غار نزدیک به ۱۱۵۶ کیلومتر می‌باشد. به شما پیشنهاد میکنیم در تور آنتالیا حتما از این مکان دیدنی دیدن کنید.

غار آلتین بشیک یکی از غار های زیبای آنتالیا

مشخصات غار آلتین بشیک

یکی از تفریحات مهم شهر آنتالیا غار آلتین بشیک می‌باشد. این غار یکی از جالب‌ترین غارهای کشور ترکیه است. جنس سنگهای این غار از جنس تراورتن می‌باشد. دریاچه‌ها و مجموعه سنگی زیبای موجود درغارآلتین بشیک زیبایی دوچندان را برای توریست‌های شهر آنتالیا منظور کرده است. گذشته از شهرهای زیبا و بی نظیر این منطقه غارآلتین بشیک این منطقه را به مکانی شگفت انگیز برای توریستها تبدیل کرده است. یکی از ویژگی‌های برجسته این غار ورود افراد با قایق می‌باشد که می‌‌توانند جزئیات این غار را به خوبی ببینند. در این قایق‌های یک نفر به عنوان سرپرست همراه افراد می‌باشد که توضیحاتی مناسب در جهت شناخت این مکان زیبا ارائه می‌دهد.

مشخصات جغرافیایی غار آلتین بشیک

این غار که به عنوان یکی از مهمترین و پر بازدیدترین غارهای کشور ترکیه در حوالی شهر آنتالیا محسوب می‌شود, در یک پارک ملی در دوازده کیلومتری جنوب شرقی آیدین کنت واقع شده است. البته فاصله غار آلتین بشیک تا شمال ماناوگات حدود پنجاه و پنج کیلومتر می‌باشد.

غار آلتین بشیک یکی از غار های زیبای آنتالیا

حیات وحش پارک ملی, غار آلتین بشیک

همانطور که اشاره شد غار آلتین بشیک در پارک ملی در حوالی شهر ابرادی در نزدیکی شهر آنتالیا می‌باشد. (فاصله‌ای نزدیک به پنج کیلومتر) در این پارک گونه‌های مختلفی از گیاهان با تنوع خاصی قرار دارند که چشم انداز جدید و زیبایی را به این پارک ملی بخشیده‌اند. پارک ملی که این غار در آن قرار گرفته است از اماکن جذاب و پر بازدید کننده شهر آنتالیا به حساب می‌آید که گونه‌های درختی مختلفی از جمله چنار, خرنوب, زیتون وحشی, سرو, انجیر, خارتوت, گل وحشی و نافه وحشی در آن دیده می‌شود. از گونه‌های حیوانی این پارک که غار آلتین بشیک در آن قرار گرفته است می‌توان به خوک وحشی, روباه خرگوش, سنجاب, خفاش, دارکوب, فاخته و لاک پشت دریایی, مار و آفتاب پرست اشاره کرد. که ضمن زیبایی این پارک و غار آلتین بشیک, توریست‌ها می‌توانند علاوه بر بازدید و نظاره این پارک به همراه بازدید از غارآلتین بشیک از دیدن این گونه‌های گیاهی و جانوری نیز لذت ببرند.

غار آلتین بشیک یکی از غار های زیبای آنتالیا

توصیه به توریست‌های شهر آنتالیا و غارآلتین بشیک

به مسافران و گردشگران کشور ترکیه و علی الخصوص شهر پرمخاطب آنتالیا توصیه می‌شود علاوه بر دیدن شهر زیبای آنتالیا از غار آلتین بشیک نیز دیدن کنند. این غار یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور ترکیه و علی الخصوص شهر آنتالیا محسوب می‌شود. شما می‌توانید با بازدید و گردش در پارک ملی از این غار نیز دیدن کنید و خاطرات سفرتان را هم زیباتر کرده و اوقات بهتری را در این شهر بسیار دیدنی و جذاب و گیرا سپری کنید.

خلاصه‌ای از ویژگیهای غار آلتین بشیک

  • غار آلتین بشیک در حوالی شهر آنتالیا می‌باشد.
  • در این غار دو دریاچه قرار گرفته است که طول یکی از آنها به صدو بیست و پنج متر می‌رسد.
  • مجموعه سنگ‌های تراورتن در این غار دیده می‌شوند.
  • گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی در حوالی این غار رویت شده است.
  • بازدید توریست از این غار توسط قایق صورت می‌پذیرد.
  • مساحت این غار در شهر آنتالیا نزدیک به ۱۱۵۶ کیلومتر مربع می‌باشد.

امیدواریم از سفر خود به ترکیه و تور آنتالیا لذت ببرید و این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.