شهر سیرالی، دهکده کوچک در نزدیکی آنتالیا

شهر سیرالی در منطقه کمر در نزدیکی شهر آنتالیا واقع‌شده است. ” منطقه کمر” که شهر سیرالی در آن واقع‌شده است یکی از معروف‌ترین تفریحگاه‌های ساحلی کشور ترکیه در تور آنتالیا است. شهر سیرالی در سواحل دریای مدیترانه قرار دارد و ازنظر آب و هوایی نیز به همین شکل می‌باشد. شهرسیرالی تنها یک ساعت با آنتالیا فاصله دارد و حدود به چهار کیلومتر ساحل دارد. در حومه این شهر رودخانه‌های بسیار جریان دارند که زیبایی دوچندانی را به این منطقه بخشیده‌اند. شهر سیرالی به دلیل کوچک بودنش به ” دهکده سیرالی” نیز معروف است و بومیان این منطقه آن را به این نام می‌شناسند.

شهر سیرالی، دهکده کوچک در نزدیکی آنتالیا

سواحل شهر سیرالی

یکی از آخرین مناطق دست‌نخورده و طبیعی که در امتداد سواحل آنتالیا قرارگرفته است، مکان دیدنی به نام سیرالی است. سیرالی که شهر بسیار کوچکی است از یک سمت به کوه و از طرفی به جنگل می‌رسد. تقریباً تمام خط طولی شهر را سواحل سیرالی در برگرفته است. به دلیل حفاظت منطقه سیرالی توسط سازمان حفاظت از جنگل‌ها و مراتع، ساخت‌وساز در این سواحل انجام نمی‌پذیرد. به همین دلیل سواحل سیرالی فوق‌العاده چشمگیر می‌باشند.

 خانه‌های شهر سیرالی

برای گذراندن اوقات در شهر سیرالی، همانند هتل‌های چند ستاره‌ای که در شهرهای دیگر آنتالیا وجود دارد در این شهر نخواهید یافت ولی خانه‌های ییلاقی زیبایی در این شهر قرار دارند که در دسترس گردشگران و توریست‌ها قرار می‌گیرد که اتفاقاً این خانه‌ها در این شهر بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد. البته ” خانه‌های ییلاقی” سیرالی مدل‌های مختلفی دارند که به‌صورت خانه‌های ییلاقی لوکس و اقامتگاه خانوادگی در کنار سواحل سیرالی در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد. نکته جالب و حائز اهمیت این خانه‌های ییلاقی در این است که شما هر زمان که اراده کنید می‌توانید با گذر از جنگل سرسبز به سواحل سیرالی دسترسی پیدا کنید.

شهر سیرالی، دهکده کوچک در نزدیکی آنتالیا

 مشخصات جغرافیایی شهر سیرالی

شهر سیرالی دقیقاً در جنوب غربی استان آنتالیا در نزدیکی “ دهکده اولیمپوس” واقع‌شده است. در نزدیکی شهر سیرالی رودها و نهرهای فراوانی قرارگرفته‌اند که منجر شده است توریست‌ها و گردشگران از این منطقه بسیار بازدید کنند. یکی از نقاط شگفت‌انگیز این شهر وجود دریچه‌های گازهای دائمی است که برای گردشگران بسیار جذاب و دیدنی می‌باشد.

فعالیت و تفریحات شهرسیرالی

الف -قایق‌سواری در دریای مدیترانه

یکی از جذاب‌ترین فعالیت‌ها برای گردشگران تور آنتالیا  قایق‌سواری در دریای شفاف و زلال مدیترانه است که به‌تنهایی خود این عمل باعث جذب توریست‌های فراوان به شهر سیر الی شده است.

شهر سیرالی، دهکده کوچک در نزدیکی آنتالیا

ب- دوچرخه‌سواری

ازآنجایی‌که در شهر سیرالی و در سواحل این شهر مکانی برای ارائه دوچرخه و فضایی برای این تفریح در نظر گرفته‌شده است گردشگران می‌توانند با این فعالیت هم از زیبایی این فضا بهره‌مند شوند و هم به این فعالیت بپردازند.

ج- کوهنوردی

بخشی از این شهر را کوه‌های کم ارتفاع در برگرفته است. گردشگران می‌توانند از کوهنوردی در این کوه‌ها نیز بهره‌مند شوند.

 د- غواصی

غواصی در سواحل مدیترانه دارای جذابیت و هیجان خاصی است چراکه سواحل مدیترانه بسیار تمیز و زیبا است.

و- کانو سواری

کانو سواری هم یکی دیگر از ورزش‌های جذاب سواحل شهر سیرالی است.

شهر سیرالی، دهکده کوچک در نزدیکی آنتالیا

چگونه خود را به شهر سیرالی برسانیم

از ایران و مخصوصاً تهران به شهر سیرالی هواپیمایی وجود ندارد و شهر آنتالیا هم پرواز مستقیم از تهران ندارد. ازاین‌رو می‌توانید تهران را به مقصد ” آنکارا” ترک کنید و پس از توقف کوتاه از آنکارا به آنتالیا پرواز کرده و بعدازآن با اتوبوس‌ها یا ماشین‌های کرایه‌ای خود را به شهر زیبای سیرالی برسانید. سیرالی حدود نود و پنج کیلومتر از شهر آنتالیا فاصله دارد؛ اما اگر در ترکیه هستید می‌توانید از شهر کمر دیدن کرده با اتومبیل خود را با مدت‌زمان یک ساعت به شهر سیرالی برسانید؛ و از دیدن مراکز زیبای آن لذت ببرید.