سیده ، منطقه بندری در پانزده کیلومتری شهر آنتالیا

سیده، منطقه دیگر توریستی و گردشگری بسیار جذاب و دیدنی در تور آنتالیا محسوب می‌گردد. منطقه سیده به دلیل قرار گرفتن بر روی یک جزیره کوچک از ویژگی‌های منحصربه‌فرد با ظاهری زیبا و جذاب برخوردار است. برخلاف وسعت کوچک این جزیره شما می‌توانید مکان و رستوران‌های مدرن و شیک را در منطقه سیده به‌خوبی مشاهده کنید. البته مراکز خرید و تفریحات شیک و مدرن نیز در خیابان و کوچه‌های منطقه سیده بسیار قابل‌رؤیت است که بر زیبایی و تجاری بودن این منطقه تأثیرگذار بوده است؛ مانند مکان‌های زیبای دیگر کشور ترکیه و به‌خصوص ” شهر آنتالیا” منطقه سیده که در جزیره کوچکی واقع‌شده است می‌تواند گزینه مناسبی برای توریست و بازدیدکنندگان از تمامی نقاط جهان محسوب گردد. در کنار آب‌وهوای مناسب و همچنین مراکز تفریحی و خرید بسیار زیاد، شیک و مدرن که در منطقه سیده بناشده‌اند مواردی دیگر برای جذب توریست به این منطقه می‌توانند حائز اهمیت باشد.

سیده ، منطقه بندری در پانزده کیلومتری شهر آنتالیا

ویژگی‌های منطقه سیده ، این جزیره کوچک روی آب

درخت انار معنای لغوی سیده است که به‌عنوان نام برای این ” جزیره کوچک”استفاده می‌شود. منطقه سیده که به منطقه بندری نیز معروف است، از مردمانی فعال و پرجنب‌وجوش برخوردار است چراکه در ۲۴ ساعت روزانه شما این تلاش و تکاپو را در میان مردمان به‌خوبی مشاهده می‌کنید. شاید برایتان جالب است بدانید که درگذشته منطقه سیده به‌عنوان قطب مهم ماهیگیری محسوب می‌شده است و اغلب مردمان آن ماهیگیری بوده‌اند که به‌مرورزمان این مکان به‌عنوان قطب تفریحی و تجاری و همچنین جذب توریست تبدیل‌شده است. این‌چنین تدابیر و برنامه‌ریزی برای این منطقه باعث شده است کهاین منطقه به‌عنوان مرکز گردشگری و تجاری در کشور ترکیه تبدیل شود. دلیل آن مراجعه تعداد بسیاری از توریست و گردشگران همه‌ساله به این منطقه برای بازدید و تفریح است. درآمدی که از این تعداد کثیر بازدیدکننده حاصل می‌شود، می‌تواند در اقتصاد کشور ترکیه تأثیرگذار باشد.

<سیده ، منطقه بندری در پانزده کیلومتری شهر آنتالیا

منطقه سیده ، مکانی باستانی و تاریخی

جزیره سیده با توجه به‌تمامی ویژگی‌های بارز و منحصربه‌فردی که در خود دارد، می‌تواند باعث جذب بازدیدکنندگان بسیاری از مناطق مختلف دنیا به خود گردد. این منطقه  یکی از مناطق قدیمی در حواشی شهر آنتالیا است؛ بنابراین با توجه به قدمتی که این منطقه دارد می‌تواند به‌عنوان قطب باستانی و تاریخی نیز محسوب گردد. در بخش‌هایی از این منطقه شما دیواره‌های خراب و همچنین ویران‌شده از دوران باستان را به‌خوبی مشاهده می‌کنید. می‌توان از نمونه‌های باستانی و تاریخی منطقه سیده به ” معبد آپولو” و همچنین نوعی ” گورستان”که در حواشی دریا قرار دارد اشاره کرد. تئاتر زیبایی با ستون‌های بلند جذابش که در این منطقه قرار دارد به آن جلوه و زیبایی دوچندانی داده است. البته نمونه‌های دیگری از مناطق تاریخی و باستانی ” حمام رومی‌ها”و ” اقامتگاه سورگان”و همچنین ” کیزیل آگاچ” و مرکزی به نام ” کوم کوی” که توریستی است را می‌توان نام برد. تمامی مناطقی که در بالا به آن اشاره شد می‌توانند در زیبایی و جذابیت منطقه سیده زبانزد عام و خاص باشند و دلیلی برای کشاندن گردشگران و بازدیدکنندگان به این منطقه زیبا و بندری قدیمی گردند.

سیده ، منطقه بندری در پانزده کیلومتری شهر آنتالیا

طریقه رفتن به منطقه سیده

همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره شد در تور آنتالیا برای رفتن به منطقه سیده که در فاصله‌ای بالغ‌بر ۱۵ کیلومتر از شهر آنتالیا قرار دارد، شما می‌توانید با استفاده از نقشه و راهنماهایی که در مسیر قرار دارد به‌خوبی به این جزیره مراجعه کنید. برای رفتن به منطقه سیده شما باید در مسیر آنتالیا به آلانیا در فاصله ۴ کیلومتری آن حرکت کرده و بعد از پیمودن مسافتی بالغ‌بر ۶۸ کیلومتر به سمت جنوب، این شهر باستانی را مشاهده کنید.