رودخانه ماناوگات زیباترین جاذبه گردشگری آنتالیا

رودخانه ماناوگات یک از زیباترین و چشم‌نوازترین جاذبه‌های گردشگری آنتالیا به‌حساب می‌آید. این رودخانه در ۴ کیلومتری روستای ماناوگات واقع‌شده است. مسیر رودخانه ماناوگات به طول ۹۰ کیلومتر می‌باشد که درنهایت به دریای مدیترانه ختم می‌شود. این منطقه نیز برای تفریح در آنتالیا بسیار جذاب است و پیشنهاد می‌شود اگر چنانچه سفر به آنتالیا دارید از این منطقه دیدن کنید.

رودخانه ماناوگات زیباترین جاذبه گردشگری آنتالیا

تاریخچه‌ی رودخانه ماناوگات

گفته می‌شود که در رودخانه ماناوگات از حدوداً ۲۰۰ سال قبل از میلاد مسیح ترابرد انسان و کالا انجام می‌شده است. بر اساس تحقیقات انجام‌شده توسط باستان شناسان، سال‌های خیلی دور نام این رودخانه تیل و ملاس بوده است. این منطقه در سال ۱۹۱۳ به‌عنوان یکی از روستاهای کشور ترکیه شناخته‌شده است که بعدها بانام روستای ماناوگات و رودخانه ماناوگات به‌عنوان یکی از قطب‌ها و جاذبه‌های گردشگری آنتالیا در کشور ترکیه که می‌تواند لذت‌بخش‌ترین سفر با تور آنتالیا باشد، شناخته شد که هرساله میزبان هزاران توریست و گردشگر داخلی و خارجی می‌باشد.

تور آنتالیا و دیدن رودخانه ماناوگات

در سفر به آنتالیا، زیباترین و جذاب‌ترین شهر کشور ترکیه، شما می‌توانید به دیدن رودخانه ماناوگات نیز بروید. در این گردش یک‌روزه، چنانچه دوست دارید خودتان به سمت این رودخانه بروید می‌توانید با اتوبوس‌هایی که از آنتالیا به منطقه سیده می‌روند به این رودخانه رفته و یکی از جاذبه‌های گردشگری آنتالیا را از نزدیک تماشا کنید. برای رفتن به این منطقه دیدنی نیز می‌توانید از تور آنتالیا و لیدرهای آن نیز کمک بگیرید. قیمت تورهای یک‌روزه سفر به رودخانه زیبای ماناوگات از ۷۰ الی ۳۵۰ هزار تومان بستگی به شرایط مختلف، متغیر است.

رودخانه ماناوگات زیباترین جاذبه گردشگری آنتالیا

امکانات تفریحی رودخانه ماناوگات چیست؟

رودخانه ماناوگات همان‌طور که گفته شد یکی از جاذبه‌های گردشگری آنتالیا در کشور ترکیه می‌باشد و برای تفریح در آنتالیا می‌توان این رودخانه را انتخاب کرد؛ زیرا می‌توانید با قایق‌های بادی جالبی که در این رودخانه شمارا با خود حمل می‌کنند از مناظر طبیعی و کوهستانی اطراف این رودخانه استفاده کرده و در این رودخانه به شنا پرداخت و روز بسیار خاطره‌انگیزی را در ذهن خود رقم بزنید. گفتنی است یکی از قسمت‌های به‌یادماندنی تور آنتالیا که می‌توان در این گشت‌وگذار دید، آبشار ماناوگات است که در نزدیکی‌های روستای ماناوگات واقع‌شده است و ازنظر طبیعی زیبایی بسیار چشم‌نوازی دارد که می‌توان ساعات خوشی را در کنار این آبشار و در این منطقه سپری کرد.

رودخانه ماناوگات زیباترین جاذبه گردشگری آنتالیا

بهترین زمان سفر به رودخانه ماناوگات آنتالیا

در منطقه شمال کشور ترکیه آب‌وهوا اغلب اقیانوسی می‌باشد و در جنوب این منطقه آب‌وهوای مدیترانه‌ای حاکم است. شهر زیبای آنتالیا در مختصات جغرافیایی در جنوب کشور واقع است و دارای آب‌وهوای مدیترانه می‌باشد؛ لذا برای سفر به آنتالیا بهترین موقع سفر در فصل تابستان است که شما می‌توانید با توجه به آب‌وهوا برای تفریح هر چه‌بهتر و خوش‌گذرانی‌های هر چه بیشتر در آب‌های رودخانه ماناوگات شنا کرده و لحظات شیرینی داشته باشید. لازم به ذکر است که در امتداد این رودخانه رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های فراوانی برای رفاه حال گردشگران وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به رستوران داتومن اشاره کرد و غذاهای محلی بسیار خوش‌طعمی را در کنار دوستان و عزیزان خود تجربه کرده و از سفر خود نهایت لذت را ببرید.