دره عمیق پلدار (کورپولو کانیون) یکی از مناطق گردشگری در ترکیه

دره عمیق پلدار یکی از منطقه‌های موجود در کشور ترکیه است که در نزدیکی شهر آنتالیا قرار دارد و از جاذبه‌های گردشگری فراوانی برخوردار است. امروزه بسیاری از افراد با انواع تورهای مسافرتی به این نواحی بسیار زیبا و شورانگیز سفرکرده و از این مناطق لذت می‌برند و ازجمله این تورها می‌توان به تور آنتالیا اشاره کرد. نام این دره درواقع کورپولو کانیون است اما امروزه آن را بیشتر با نام دره عمیق پلدار می‌شناسند. این دره در شمال شرقی شهر آنتالیا قرارگرفته است و جزو جاذبه‌های گردشگری این شهر نیز به‌حساب می‌آید. لازم به ذکر است که این دره واقعاً بسیار زیبا و جیرت آور است، پس اگر به آنتالیا سفر کردید حتماً به این منطقه نیز بروید.

دره عمیق پلدار (کورپولو کانیون) یکی از مناطق گردشگری در ترکیه

آشنایی بیشتر با دره عمیق پلدار

همان‌طور که گفته شد این دره در شمال شرقی شهر آنتالیا قرار دارد. در ۹۲ کیلومتری این شهر پارک ملی پلدار قرار دارد و شما هنگامی‌که به سمت تاشاگیل و بش کوناک می‌روید، یک جاده با منظره‌ای بسیار زیبا و حیرت‌انگیز مواجه می‌شوید که درنهایت این جاده به دره عمیق پلدار ختم می‌شود. لازم به ذکر است که این جاده از روی رودخانه‌های کوهستانی و آبشارهای بسیار زیبا و خروشان و هم‌چنین از لابه‌لای جنگل‌های فوق‌العاده شگفت‌انگیز عبور می‌کند. درنهایت با طی این جاده شما به دره عمیق پلدار یا همان کورپولو کانیون خواهید رسید که این دره به طول ۱۴ کیلومتر در کنار رودخانه پلدار قرار دارد و بدون اغراق می‌توان گفت منطقه‌ای بی‌نظیر و سرشار از انواع گونه‌های گیاهی و جانوری است.

دره عمیق پلدار (کورپولو کانیون) یکی از مناطق گردشگری در ترکیه

 جاذبه‌های دره عمیق پلدار

در اطراف این دره زیبا رستوران‌هایی وجود دارد که در آن‌ها غذاهای بسیار لذیذ سرو می‌شود که هرکسی را مجذوب خود می‌کند. جاذبه‌های دره عمیق پلدار به همین‌جا ختم نمی‌شود و می‌توان به دو نمونه از پل‌هایی که در این منطقه قرار دارند اشاره کرد که عبارت‌اند از پل اولوک و پل بوگروم که هر دو از شاهکارهای مهندسی زمان خودشان هستند.

دره عمیق پلدار (کورپولو کانیون) یکی از مناطق گردشگری در ترکیه

امیدواریم از سفر در  تور آنتالیا لدت ببرید.