مسجد تکلی مهمت پاشا در آنتالیا

آنتالیا یکی از شهرهای زیبای کشور ترکیه است که دارای جاذبه‌های گردشگری فوق‌العاده زیاد و زیبا می‌باشد. در کنار تمام جاذبه‌های تفریحی، این شهر دارای جاذبه‌های مذهبی نیز است. در آنتالیا نیز مانند استانبول مساجد دیدنی و جالبی نظیر مسجد تکلی مهمت پاشا وجود دارد که بازدید از آن در تور آنتالیا خصوصاً برای افرادی که علاقه به ابنیه و اماکن مذهبی دارند جالب‌توجه است و توصیه می‌شود.

مسجد تکلی مهمت پاشا در آنتالیا

مسجد تکلی مهمت پاشا جاذبه گردشگری مهم ترکیه

نام مسجد تکلی مهمت پاشا نشئت‌گرفته از نام کسی است که عنوان «سازنده» ی مسجد به اون اطلاق می‌شود و تکلی محمد پاشا نام داشته است. مسجد تاریخی تکلی مهمت پاشا با سپری کردن بیش از دو قرن همراه باشکوه و استقامت ازجمله جاذبه‌های گردشگری آنتالیا به شمار می‌رود که پذیرای گردشگران خوش‌ذوق از تمام کشورهای جهان می‌باشد.

درحالی‌که این مسجد در زمره‌ی مساجد بزرگی مانند بناهای موجود در استانبول نیست اما دائماً مورد مرمت و بازسازی قرار می‌گیرد تا به شکل کنونی حفظ شود. این محل به خاطر معماری منحصربه‌فرد و زیبایی‌های ظاهری موردتوجه توریستان و شهروندان قرارگرفته است و ازجمله‌ی سرشناس‌ترین مساجد موجود در آنتالیا است.

مسجد تکلی مهمت پاشا در آنتالیا

مکان مسجد تکلی مهمت پاشا در آنتالیا

مسجد تکلی مهمت پاشا در مجاورت برج ساعت واقع‌شده است و با خصوصیات مساجد اسلامی نظیر گنبد و گلدسته از زیبایی‌های برجسته‌ی آن منطقه است.

این عبادتگاه که بازمانده‌ای از معماری استوار امپراتوری ترک عثمانی در قرن هجدهم است و در منطقه‌ی کالکاپیسی ساخته‌شده است، دارای گنبدهای کوچک و بزرگ متعدد و گلدسته‌های بلندقامت است. در برخی قسمت‌های درب ورودی مسجد از نوعی سنگ خاص بهره گرفته‌شده است.

دیوارهای این مسجد مزین به آیات قرآنی و کاشی‌کاری‌های زینتی می‌باشد. این کاشی‌کاری‌ها در اصل ازجمله برجسته‌ترین ویژگی‌های این مسجد هستند، در اکثر سطوح مسجد به‌کاررفته‌اند و گردشگران را به حیرت وا‌می‌دارند.

مسجد تکلی مهمت پاشا در آنتالیا

در آخر امید داریم شما از سفر خود به تور آنتالیا لذت ببرید و خاطرات طلایی و زیبا را در کنار عزیزان با بازدید از مکان های دیدنی آنتالیا تجربه کنید.