بندرقدیم در شهر آنتالیای ترکیه

بندر قدیم در شهر آنتالیا که به عنوان بندرگاه قدیمی این شهر شهرت دارد به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری و همچنین تفریحی تور آنتالیا محسوب می‌شود. البته به جز موارد بالا می‌توان عنوان نمودکه دلیل بنا شدن شهر آنتالیا در این مکان به دلیل داشتن ویژگی‌های خوب و مناسب این بندر قدیمی می‌باشد. بندر قدیم شهر آنتالیا که دارای قدمتی چندساله و مربوط به حضور رومیان در این مکان می‌باشد از ویژگی و امکانات بیشماری برخوردار است که اغلب آن‌ها به دست مردمان رومی که در آن سال‌ها در آن سکونت و پادشاهی داشته‌اند به این مکان افزوده شده است. بندر قدیم در شهر آنتالیا که به نام Old Harbor معروف می‌باشد از مهمترین و معروف‌ترین بنادری است که در طی قرون دو تا بیست میلادی مورد اهمیت و توجه ویژه و خاصی در بین عموم قرار گرفته است.

بندرقدیم در شهر آنتالیای ترکیه

نمایی زیبا از کشتی‌های باربری در بندر قدیم آنتالیا

یکی از مکان‌هایی که برای عبور و مرور, انتقال بار و همچنین افراد به نقاط و شهرهای مختلف در کشور ترکیه بیشتر مورد توجه و استفاده قرار می‌گیرد, بندر قدیم شهر آنتالیا می‌باشد. این بندرگاه قدیمی که با کشتی‌های بزرگ و کوچک چهره‌ای خاص به خود گرفته است به عنوان قطب ماهیگیری شناخته شده می‌باشد. در کنار ساحل بندر قدیم شهر آنتالیا شما قایق‌های بزرگ و کوچک شخصی را به خوبی مشاهده می‌کنید که یا به‌عنوان قایق تفریحی می‌باشند و یا به عنوان قایق ماهیگیری. البته از کشتی‌های بزرگ و کوچکی که در میان این بندر خودنمایی می‌کنند نیز نمی‌توان غافل شد اغلب این کشتی‌ها به منظور باربری مورد استفاده قرار می‌گیرند که نمایی تجاری به این بندر قدیم در شهر آنتالیا بخشیده‌اند.

بندرقدیم در شهر آنتالیای ترکیه

رستوران‌های اطراف بندر قدیم در شهر آنتالیا

اگر شما قصد سفر و دیدن مکان‌های تفریحی و دیدنی کشور ترکیه و به خصوص تور آنتالیا را در سر می‌گذرانید, نگران خورد و خوراک خود در این شهر نباشید. شهر آنتالیا و بندر قدیم آن توسط رستوران و کافه‌هایی دنج و آرام در اطراف این بندر میزبان میهمان و توریست‌های کشورهای مختلف به منظور دادن سرویس می‌باشند. توصیه ما به شما این است که از دیدن غروب بندرقدیم شهر آنتالیا با کشتی و قایق‌های زیبای آن غافل نشوید. این بندرگاه قدیمی در زمان غروب آفتاب به منظره‌ای جذاب و دیدنی تبدیل می‌شود و کمتر کسی است که به این مکان آمده باشد و دیدن غروب جذاب آن را از دست داده باشد. بنابراین وعده ناهار خود را در یکی از رستوران‌های اطراف این بندرقدیم شهر آنتالیا میل نموده و برای نظاره کردن غروب آن ساعتی را منتظر بمانید.

بندرقدیم در شهر آنتالیای ترکیه

نحوه رفتن به بندر قدیم شهرآنتالیا

مسلماً زمانی که قصد سفر به مکانی جدید را دارید باید تدابیری را از قبل در نظر بگیرید یکی از این موارد تهیه نقشه و مکان محل مورد نظر می‌باشد. البته در اغلب شهر و کشورها نقشه مکان‌های مختلف برای راهنمایی به افراد توریست و گردشگر داده می‌شود. تور آنتالیا و بندر قدیم آن جزء مکان‌هایی است که کمتر کسی برای رفتن به آن دچار مشکلات شده باشد و یا مکان را پیدا نکرده باشد. بندر قدیم در مرکز شهر آنتالیا در منطقه‌ای به نام کالیچی قرار دارد که با کمی پرس و جو می‌توانید به راحتی به این مکان بروید. البته قایق‌های کوچک و بزرگی در این شهر وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها خود را به این بندرگاه قدیمی و زیبا برسانید.