قدم نهادن در جای پای رومیان ۱۸ قرن پیش در برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا

هرساله افراد زیادی از سراسر دنیا با تهیه تور آنتالیا به این شهر زیبا و دوست‌داشتنی می‌آیند تا از در کنار لذت بردن از آفتاب و ساحل مدیترانه‌ای، از مکان‌های دیدنی آنتالیا هم دیدن کنند.
یکی از مکان‌های دیدنی و برجسته‌ی آنتالیا که جنبه‌ی تاریخی دارد برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا می‌باشد که در زمان رومی‌ها و قرن دوم میلادی ساخته‌شده است.
اگر می‌خواهید از این مکان زیبا دیدن کنید با ما در این مطلب همراه باشید تا با برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا و تاریخچه آن به‌صورت کامل آشنا شوید.

قدم نهادن در جای پای رومیان 18 قرن پیش در برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا

درباره برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا

برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا یک مکان دیدنی و تاریخی آنتالیا می‌باشد که در بخش مرکزی و قدیمی این شهر و در کنار یک پارک ساحلی قرار دارد.
این برج زیبا و باستانی یک برج سنگی قدیمی به طول ۱۴ متر می‌باشد که توسط رومی‌ها ساخته‌شده و به اعتقاد عده‌ای یک فانوس دریایی و یا برج دیدبانی و به اعتقاد عده‌ای دیگر یک معبد برای رومی‌ها بوده است.

برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا در انتهای شهر قدیمی کاله ایچی قرار دارد که در اصل شهر قدیمی آنتالیا بوده است و در زمان قدیم Atalia نام داشته است.

دروازه اصلی این برج در سمت شرقی آن قرار دارد که با بالا آمدن از پله‌های آن می‌توانید به اتاقی در بالای آن دسترسی پیدا کنید و در بالای آن به سقف برج بروید.
شاید باور نکنید اما شما با رفتن به درون این مکان دقیقاً روی جای پاهای رومی‌های باستان که امکان دارد سربازان و یا راهبان بوده‌اند، پا می‌گذارید.

قدم نهادن در جای پای رومیان 18 قرن پیش در برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا

تاریخچه برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا

در دوران سده‌ی دوم میلادی امپراطوری روم در منطقه آنتالیا امروزی حکومت می‌کرده است که به همین خاطر این مکان توسط رومی‌ها در آن زمان ساخته‌شده است و ساخت آن به سده‌ی دوم بعد از میلاد برمی‌گردد یعنی برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا دارای قدمت ۱۸ قرن می‌باشد.

برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا در ابتدا یک بنای چهار گوش بوده است که بعداً در روزی آن‌یک برج دایره‌ای ساخته‌شده است.
عده‌ای معتقد هستند که این مکان ‌یک برج دیدبانی برای سربازان رومی بوده و حکم یک فانوس دریایی را برای آن‌ها داشته اما با دیدن نقاشی‌های روی دیوار آن و همچنین وجود معبدهای این شکلی در ایتالیا و اروپا، می‌توان حدس زد که برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا یک معبد برای رومی‌های باستان بوده است.

هنگامی‌که از داخل برج هیدیرلیک آنتالیا دیدن می‌کنید کاملاً مشخص است که این برج در سال‌های بعد از ساخت آن توسط حکومت‌های سلجوقی و عثمانی بازسازی‌شده است.

دلیل نام‌گذاری برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا این است که جشنواره هیدریلیک هرساله در این مکان برگزار می‌شود و نام هیدریلیک برگرفته از نام حضرت خضر می‌باشد.
جشنواره هیدریلیک یک جشنواره بهاره است که بنا به اعتقاد مسلمانان برگزار می‌شود و مسلمانان ترکیه معتقد هستند که حضرت خضر در این مکان الیاس را ملاقات کرده است و هرسال در این تاریخ در این مکان جشن برگزار می‌شود.

برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا در طول سال‌های عمر خود حتی به‌عنوان کلیسا در دوران بیزانس‌ها هم استفاده‌شده و در اطراف آن قبرستان‌هایی بوده است که امروزه تبدیل به پارک شده‌اند.

بازدید از برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا

ازآنجاکه برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا یک مکانم بسیار قدیمی می‌باشد، بازدید از آن می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز و سرشار از حس خوب باشد برای همین در هنگام سفر به تور آنتالیا فراموش نکنید که حتماً از این مکان بازدید کنید.
برای بازدید از برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا می‌توانید از ساحل بعد از پیاده‌روی ۲ دقیقه‌ای به این مکان دیدنی برسید و از آن بازدید کنید.

همان‌طور که گفته شد برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا در پارک کارالی اوقلو Karaalioglu Park قرار دارد که می‌توانید از آن و فواره‌های زیبای آن دیدن کرده و لذت ببرید.
پیشنهاد ما برای بازدید از این مکان به شما این است که یا در هنگام طلوع آفتاب و یا در هنگام غروب به روی برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا بروید تا از منظره‌ای حیرت‌آور لذت ببرید.
یکی از جاذبه‌های پارک نزدیک آن بستنی‌ها و آب‌میوه‌های طبیعی آن است پس آن را از دست ندهید.

بازدید از این مکان دیدنی آنتالیا رایگان بوده و به‌صورت آزاد در پارک کارالی اوقلو می‌توانید از آن دیدن کنید.

در کنار بازدید از برج هیدیرلیک آنتالیا می‌توانید از مکان‌های دیدنی اطراف آن‌هم نظیر پارک کارالی اوقلو و شهر قدیمی کاله ایچی که شامل برج قدیمی ساعت، دروازه‌ی قدیمی رومی و بسیاری موارد تاریخی بسیار عالی می‌باشد نیز دیدن کنید.
البته به‌طورمعمول بازدید از شهر قدیمی کاله ایچی می‌تواند به‌طور کامل نصف روز از وقت تور آنتالیا شمارا در بربگیرد برای همین به شما پیشنهاد می‌کنیم ضمن بازدید از این مکان، از برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا نیز دیدن کنید و از این مکان‌های دیدنی حیرت‌آور و زیبا در آنتالیا لذت ببرید.

قدم نهادن در جای پای رومیان 18 قرن پیش در برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا

دسترسی به برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا

ازآنجاکه برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا در مرکز شهر و قسمت قدیمی و در کنار ساحل قرار دارد دسترسی به آن بسیار آسان و بدون دردسر است و می‌توانید با انواع وسایل نقلیه عمومی به این مکان دیدنی در آنتالیا بیایید.

بهترین راه پیشنهادی ما به شما سوارشدن در اتوبوس‌های خط خیابان آتاتورک و پیاده شدن در ایستگاه Fevzi می‌باشد. بعدازآن می‌توانید با ۱۰ دقیقه پیاده‌روی به برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا دسترسی پیدا کنید.

آدرس برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا

Kılınçarslan Mahallesi, Hıdırlık Sk. No:50, 07100 Muratpaşa/Antalya, Turkey

در آخر آرزوی سفری عالی و سرشار از خاطرات طلایی برای شما در تور آنتالیا و بازدید از مکان‌های دیدنی آنتالیا داریم و امیدواریم این مطلب شمارا به‌صورت کامل یا برج هیدیرلیک Hidrilik آنتالیا آشنا کرده باشد.