پارک مفاخر در باکو یکی از مکان های دیدنی تور باکو

شاید بتوان گفت که تور باکو و کلاً تور آذربایجان در بین ایرانیان از طرفداران زیادی برخوردار است چراکه مناسبت‌ها و نزدیکی‌های فرهنگی بین ایران و کشور آذربایجان باعث این اشتیاق شده است و هرساله به‌ویژه در ایام نوروز تور باکو بیشترین متقاضی را دارد و گردشگران ایرانی و غیر ایرانی جاذبه‌های تاریخی باکو و جاذبه‌های طبیعی این شهر را از نزدیک مورد بازدید قرار می‌دهند. ما هم در این مقاله برای شما در مورد یکی از جاهای دیدنی باکو به نام پارک مفاخر مطالبی را منتشر کرده‌ایم تا در مورد این جای تاریخی و زیبا اطلاعاتی دست‌اول را کسب کنید.

پارک مفاخر در باکو یکی از مکان های دیدنی تور باکو

در مورد پارک مفاخر باکو چه می‌دانید؟

پارک مفاخر باکو یک مکان در شهر باکو پایتخت کشور آذربایجان است که به جهت قرار گرفتن آرامگاه افراد معروف در سطح جهان دارای شهرت است. در این پارک آرامگاه سیاست‌مداران، دانشمندان، مفاخر و مشاهیر کشور آذربایجان است که هرکدام دارای تاریخ و داستان مخصوص به خود هستند که همین هم باعث می‌شود تاریخ نویسان و مردم شناسان از این پارک دیدن کنند. مجسمه هر یک از شخصیت‌های مشهور دفن شده در این پارک ۲۴۲ مورد هستند که بر سر قبر هرکدام از آن‌ها به تفکیک نصب‌شده‌اند. در مورد قدمت تاریخی پارک مفاخر باید بدانید که این پارک در تاریخ ۲۷ اوت ۱۹۴۸ به‌وسیله کابینه وزیران جمهوری سوسیالیستی آذربایجان شوروی بنیان‌گذاری شده است.

پارک مفاخر در باکو یکی از مکان های دیدنی تور باکو

کمی بیشتر درباره پارک مفاخر باکو

اگر بخواهید نام برخی از افرادی که در این پارک دفن شده‌اند را بدانید، باید گفت که افراد مشهوری چون حیدر علی‌اف، ابوالفضل ایلچی بیگ، رشید بهبودوف، جلیل محمدقلی زاده، علی نظمی، عظیم عظیم زاده و شوکت علی‌اکبروا در این مکان دفن شده‌اند. به همین علت است که گفته می‌شود پارک مفاخر باکو آرامگاه بزرگان و مفاخر و مشاهیر آذربایجان است. این را هم بدانید که این مکان به علت سرسبزی و زیبایی‌اش لقب پارک مفاخر یا فخر پارکی را به خود اختصاص داده است.

جالب‌ترین موضوعی در پارک مفاخر آرامگاه رشید بهبودوف است که در این مکان ذهن هر بیننده را به خود مشغول می‌کند؛ همان‌طور که پیش‌تر گفتیم مجسمه‌های زیبای هر فرد بر سر مزارش نصب‌شده است که ازنظر تاریخی و فرهنگی دارای ارزش هستند.

شاید به جرأت بتوان گفت که این پارک، در حقیقت گورستانی عمومی و یادبودی است که شامل آرامگاه‌هایی ازجمله چندین رئیس‌جمهور، دانشمندان و هنرمندان معروف است.

پارک مفاخر در باکو یکی از مکان های دیدنی تور باکو

یازدید از پارک مفاخر

باید گفت که پارک مفاخر باکونقش مهمی در صنعت گردشگری آذربایجان دارد چراکه این آرامستان توانسته است بازدیدکنندگان زیادی را به سمت خود جلب کند که این بازدیدکنندگان از آذربایجان و یا خارج از آن بوده‌اند که از نقاط مختلف دنیا برای دیدن این پارک تاریخی و هنری با جاذبه‌های طبیعی به آنجا می‌روند.

اکثر آژانس‌های مسافرتی در ایران هم چه در قالب تور باکو و یا در قالب تور لحظه آخری آذربایجان، گردشگران و مسافران را به بازدید از این پارک می‌برند و امیدواریم شما هم به این پارک بروید و از نزدیک آن را ببینید.