رستوران البارا در باکو یکی از معروفترین رستوران های باکو

برای مسافران و گردشگرانی که در نظر دارند تا به تور باکو سفر کنند و از جاذبه‌های گردشگری باکو دیدن کنند در این مقاله در مورد یکی از معروف‌ترین رستوران‌های این کشور، یعنی رستوران البارا، اطلاعات را منتشر کرده‌ایم که امیدواریم برای شما مفید باشد؛ ضمن اینکه در مورد قدمت تاریخی باکو هم می‌توانید در ادامه اطلاعاتی را کسب کنید.

رستوران البارا در باکو یکی از معروفترین رستوران های باکو

در مورد باکو چه می دانید؟

باکو پایتخت کشور آذربایجان است و به ترکی آذربایجانی معادل Bakı است. خوب است بدانید که این شهر تاریخی بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر در آذربایجان به شمار می‌رود و البته بزرگترین بندر در این کشور هم محسوب می‌شود.

از نظر موقعیت جغرافیایی، این شهر در ساحل غربی دریای خزر و در شبه جزیره آب‌شوران واقع شده است و از نظر اقتصادی این شهر هم دارای اهمیت است چرا که یکی از مناطق نفت‌خیز جهان است. شاید همین موقعیت خاص این شهر باعث شده است تا دیدنی‌های باکو در سطح جهان شهرت یابد و خوب است بدانید که باکو دارای پارک‌های ساحلی زیبایی است و برنامه‌های هنری زیادی دارد از جمله موسیقی، تئاتر و اپرا که باعث شده است تا گردشگران و هنردوستان زیادی به این شهر بروند و از جاذبه‌های تاریخی باکو مانند رستوران البارا دیدن کنند.

رستوران البارا در باکو یکی از معروفترین رستوران های باکو

وجه تسمیه باکو چیست؟

باکو با داشتن دیدنی‌های تاریخی فراوان در سال ۲۰۰۷ و در نشست وزرای فرهنگی اعضای سازمان کنفرانس اسلامی، به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی برای سال ۲۰۰۹ معرفی شد. آثار تاریخی این شهر باعث شد تا در سال ۲۰۰۰ بخش قدیمی باکو با نام ایچری شَهَر بعلاوه سرای شروانشاهان و قلعه دختر به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت برسند.

در ادامه باید گفت که نام باکو نامی پهلوی است که برگرفته از کلمه بادکویه است. در شرح بیشتر باید بدانید که کلمه باک از بک و بغ گرفته شده است به معنای خدا است؛ رواج نام بادکوبه که در زبان فارسی گفتاری آن را برگرفته از شرایط طبیعی شهر تلقی می‌کنند نسبتاً جدید است. مردم ترک زبان از عنوان باکی استفاده می‌کنند که بعد از رسمی شدن زبان ترکی آذری به رسمیت شناخته شده است.

رستوران‌های معروف باکو کدام اند؟

اگر زمان گردشگری در باکو خسته شدید و دوست داشتید که یک میان وعده و یا چای با کیک و شیرینی میل کنید و در عین حال جای بروید که جاذبه‌های گردشگری داشته باشد، با ما همراه باشید تا اسامی رستوران‌های مشهور این شهر مانند رستوران البارا را مطلع شوید.

رستوران البارا در باکو یکی از معروفترین رستوران های باکو

لیست رستوران‌های معروف باکو:

  • رستوران البارا
  • گروه رستوران‌های سانتینو
  • رستوران واپیانو
  • رستوران فیروزا
  • رستوران چینار

همانطور که مشاهده می‌کنید رستوران البارا در صدر همه آنها قرار دارد و بهترین خدمات را به مسافران و مشتریان ارائه می‌دهد. مطمئن باشید با صرف یک وعده در رستوران البارا خاطرات به یاد ماندنی برای شما ثبت می‌شود. کیفیت عالی خدمات و جاذبه‌های رستوران البارا در مجموع باعث می‌شود تا آژانس‌های مسافرتی آذربایجان رفتن به رستوران البارا را در برنامه سفر بگنجانند تا مسافران سفر خوب و کاملی را تجربه کنند.

امیدواریم از تور باکو لذت ببرید.