گروه رستوران‌های سانتینو در باکو عرضه کننده غذاهای لذیذ و خوشمزه

چنانچه در نظر دارید برای سفر سیاحتی به تور باکو بروید، باید یک سری اطلاعات کلی در مورد این شهر از کشور آذربایجان را بدانید؛ از آنجایی که کشور جمهوری آذربایجان دارای اشتراکات فرهنگی زیادی با ایران و بخصوص دارای اشتراکات فرهنگی با استان‌های شمال غرب ایران دارد، دارای سلیقه‌های فرهنگی مشترکی هم هستیم، مثلاً در نوع خوراک و نوع پوشاک. این اشتراکات فرهنگی ایران و آذربایجان از آنجایی است که چون در گذشته این کشور قسمتی از خاک ایران بوده است به همین دلیل هم فرهنگ تقریباً مشترکی دارند. به این ترتیب کسانی هم که به این کشور و شهرهای آن سفر می‌کنند، به طور ویژه در مورد غذا و انواع آن‌ها تقریباً مشکلی ندارند چون بسیار شبیه غذاهای ایران هستند.

بنابراین در آذربایجان، رستوران‌هایش غذاهای باب طبع ایرانیان دارند و موقع رفتن به رستوران‌های این کشور مشکلی در انتخاب غذاها در منوی آنها ندارند.

شما اگر به مجموع رستوران‌های سانتینو بروید، به راحتی می‌توانید غذا و یا هر نوع خوردنی مورد نظرتان را بیابید. ناگفته نماند که دیدنی‌های رستوران‌های سانتینو در باکو هم باعث می‌شود گردشگران به سمت آنها جذب شوند. قیمت غذا در رستوران‌های سانتینو هم تقریباً مناسب است. در ادامه برخی از خوراکی باکو و کلاً کشور آذربایجان که در مجموع رستوران‌های سانتینو هم ارائه می‌شوند را منتشر کرده‌ایم.

گروه رستوران‌های سانتینو در باکو عرضه کننده غذاهای لذیذ و خوشمزه

خوراکی‌های مشهور رستوران‌های سانتینو

پلو

در مورد این غذا باید بدانید که با نام پلوی آذربایجانی شهرت دارد و غذایی سنتی با محتویات برنج و گوشت است که با گیاهان و ادویه و فلفل مزه دار شده‌اند. انواع غذاهای مشابه در آسیا، اروپا و حتی آفریقا هم پخته می‌شود اما پلوی آذربایجان یک چیز متفاوت است. سه ماده اصلی این پلوی مشهور آذربایجان برنج، زعفران، دارچین و گیاهان معطر است و روی آن گوشت سرخ‌شده‌ی گوسفند، مرغ، بره یا گاو قرار می‌دهند و مخلوطی از سبزیجات و میوه‌های تازه و گاهی میوه‌های خشک و آجیل کنارش سرو می‌کنند. اما شاید رستوران‌های مختلف این غذا را به اشکال مختلف درست می‌کنند. از جمله در منو رستوران‌های سانتینو این غذا را می‌توانید بیابید.

گروه رستوران‌های سانتینو در باکو عرضه کننده غذاهای لذیذ و خوشمزه

کباب و شیشلیک

بنا به اشتراکات فرهنگی انواع غذاهای گوشتی مشابه در خاورمیانه تا شرق اروپا و جنوب شرق آسیا پخت می‌شود. در کشور آذربایجان چندین نوع کباب و شیشلیک درست می‌شود که از انواع مختلف گوشت چرخ کرده یا خرد شده گاو، مرغ، ماهی و سبزیجاتی از قبیل فلفل، پیاز، قارچ و گوجه‌فرنگی پخته می‌شود. در مورد روش پخت این نوع کباب باید بدانید که این گوشت‌ها و مخلفاتشان را به سیخ می‌کشند و روی زغال کباب می‌کنند. مردم ایران هم که کباب جزو غذاهای محبوبشان به شمار می‌رود و در زمان حضور در رستوران‌های سانتینو آن را می‌توانند سفارش دهند.

گروه رستوران‌های سانتینو در باکو عرضه کننده غذاهای لذیذ و خوشمزه

امیدواریم شما هم با مسافرت به کشور آذربایجان و بازدید از جاذبه‌های گردشگری باکو یک سفر پرخاطره را در تور باکو داشته باشید و حتماً در این زمان انتخاب رستوران‌های سانتینو برای صرف حداقل یک وعده غذایی را فراموش نکنید؛ مطمئن باشید بهترین‌ها در این رستوران‌ها به شما عرضه می‌شود.