برج‌های شعله، ۳ برج دیدنی و فراموش نشدنی در تور باکو

اگر قصد دارید تا با تور گردشگری آذربایجان به شهر باکو پایتخت این کشور و تور باکو سفر کنید، باید بدانید که جاذبه‌های گردشگری باکو بسیار زیاد هستند و برخی از آنها شهرت جهانی دارند، از جمله برج‌های شعله باکو هستند که ما در این مطلب برای شما د راین باریه بیشتر صحبت کرده‌ایم.

برج‌های شعله، 3 برج دیدنی و فراموش نشدنی در تور باکو

در مورد برج‌های شعله باکو چه می دانید؟

اغلب گردشگران و کسانی که حداقل یکبار به باکو رفته‌اند می‌دانند که برج‌های شعله نام سه برج در شهر باکو در کشور جمهوری آذربایجان است که دارای معماری منحصر به فردی هستند.

طراح برج‌های شعله باکو چه کسی است؟

اگر کنجکاو هستید که بدانید این برج‌های مشهور باکو را چه کسی یا کسانی طراحی کرده‌اند، باید بدانید که این سه برج توسط شرکت آمریکایی هلموث، اوباتا و کاساباوم طراحی شده‌اند.

برج‌های شعله، 3 برج دیدنی و فراموش نشدنی در تور باکو

خصوصیات برج‌های شعله باکو چه هستند؟

آسمان خراش‌های شعله در شهر باکو بلندترین برج‌های این شهر محسوب می‌شوند. ارتفاع این برج‌ها با هم تفاوت دارند به طوری که بلندترین آن‌ها ۱۹۰ متر (۶۲۰ فوت) و کوچک‌ترینشان ۱۴۰ متر می‌باشند و شکلی منحنی و بسیار شبیه به شعله‌های آتش دارند. مساحت کل برج‌های شعله ۲۴۵, ۰۰۰ متر مربع می است.

هر کدام از ساختمان‌های این برج مشهور در کوبا دارای کاربری خاص است.

کارکردهای برج شعله باکو

اولین برج کاملاً مسکونی است، دومین برج به طور کامل هتل و سومین برج هم مکان استقرار دفاتر و مراکز تجاری است.

به این ترتیب ساختمان‌های شعله کاربرد اداری و مسکونی را به طور هم زمان دارا هستند؛ به طوری که در این برج‌ها هم هتل برای استراحت و اقامت وجود دارد و هم بلوک‌های اداری و فروشگاه‌های لوکس که گردشگران برای خرید به آنها مراجعه می‌کنند.

برج‌های شعله، 3 برج دیدنی و فراموش نشدنی در تور باکو

نمای برج‌های شعله باکو

این برج‌ها بسیار روشن هستند و در شب واقعاً مانند شعله‌های آتش درخشان و روشن هستند. در این مورد باید بدانید که در نمای برج‌های شعله ۱۰, ۰۰۰ لامپ آل ای دی که از شرکت‌های انگلیسی و چینی اوسرام و ورتار خریداری شده‌اند به کار گرفته شده‌اند و برج‌ها را به صورت یک صفحه نمایش بزرگی مبدل کرده‌اند که در شب روشن و برج‌ها را کاملاً شبیه به شعله‌های آتش می‌کنند. در حقیقت یکی از مهمترین جاذبه‌های برج‌های شعله باکو آن است که این آل ای دی‌ها قابلیت آن را دارند که انواع و اقسام طرح‌های رنگی و زیبا را روی نمای اصلی برج‌ها به نمایش در بیاورند بنا به راین آنها را خاص و نحصر به فرد کنند.

ساخت برج‌های شعله در باکو برگرفته از فرهنگ خاص این کشور است، چرا که با توجه به سابقه‌ی آتش پرستی در آذربایجان شکل ظاهری این برج‌ها از آتش که نماد انرژی و ابدیت در باکو است برگرفته شده‌اند. چنانچه از بالا برج هامورد مشاهده قرار گیرند، گویا به صورت مثلث هستند و هر برج بر روی گوشه‌ای از این مثلث ساخته شده است.

باکو در سالهای اخیر در زمره مناطق پربازدید جهان قرار گرفته است و هدف ساخت برج‌های شعله هم رونق بخشیدن بیشتر به صنعت گردشگری اباکو بوده است. در مورد هزینه ساخت این برج‌ها باید بدانید که برای ساخت و ساز این بنا ۳۵۰ میلیون دلار هزینه صرف کرده‌اند و اتمام این طرح هم از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۳ میلادی به طول انجامید.
امیدواریم لحظات خوشی را در تور باکو به همراه خانواده تجربه کنید.