۰۷

خرداد
۱۳۹۷

مجسمه یادبود جمهوریت استانبول | آژانس مسافرتی نورگشت

ارسال شده توسط: نورگشت/ 0 ۰

مجسمه یادبود جمهوریت استانبول نمایانگر دو وجه انقلاب ترکیه

تور استانبول یکی از پر متقاضی ترین تورهای ایام تعطیلات برای آژانس‌های مسافرتی و گردشگری می‌باشد و برای ایرانیان ترکیه می‌تواند مقصد خوبی برای سفری خوب و خاطره انگیز همراه خانواده و دوستان باشد. قیمت مناسب تورهای این کشور، تشابهات فرهنگی، هوای خوب، طبیعت دوست داشتنی، نزدیکی به اروپا و وجود نمایندگی برندهای اروپایی و آمریکایی در این کشور همه و همه موجب شده تور استانبول، آنتالیا، کوش آداسی و … از محبوبیت خوبی بین توریست‌های ایرانی برخوردار باشند.

کشور ترکیه، همسایه شمال غربی ما که تاریخ غنی و قدمت بسیاری دارد صحنه قدرت نمایی های تاریخی زیادی بوده است و حکومت‌ها و پادشاهان زیادی را به چشم دیده است. پادشاهانی که هر کدام سرنوشتی شوم را به ملت خود تحمیل کرده‌اند و از آن‌ها همچون وسیله و ابزار برای نیل به اهداف خود استفاده نموده‌اند.

مجسمه یادبود جمهوریت استانبول نمایانگر دو وجه انقلاب ترکیه
در تمام این سال‌ها و قرن‌های تسلط پادشاهان و دیکتاتوران اعتراض‌ها و جنبش‌های بسیاری از سوی مردم صورت پذیرفته بود تا بلکه از شدت ظلم و جور آن‌ها بکاهد اما همه به گونه ای و به دلیلی بی نتیجه مانده بودند و درب‌های حکومت مردم بر مردم همچنان به روی مردم ترک بسته ماند. تا زمانی که پدر ترکیه فرزندانش را با هم متحد کرد و توانست این رد باز نشدنی را با اراده عمومی بگشاید و به دوران و عهود سلطنت‌های موروثی پایان دهد.

مصطفی کمال پاشا، پدر ترکیه نوین در سال ۱۹۲۳ جمهوری ترکیه را رسماً برپا نمود و به تمام سال‌های سلطنت، خلافت و رهبری پادشاهان ظالم بر این سرزمین پایان داد و سرنوشت مردم را به دستان خودشان سپرد. آتاتورک همچنان یک شخصیت کاریزما و بزرگ و محبوب در ترکیه محسوب می‌شود. در ستایش و تمجید از او و تلاش‌هایی که او و همراهانش برای تبدیل شدن ترکیه به یک جمهوری مستقل انجام داده‌اند موزه‌ها و یادبودهایی بنا شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به مجسمه یادبود جمهوریت استانبول اشاره نمود. اگر شما به تاریخ و آثار تاریخی علاقه مندید یا تصمیم به تهیه بلیتی برای تور استانبول دارید و از مکان‌هایی که می‌توانید در استانبول از دیدنشان لذت ببرید بی اطلاع هستید در ادامه ما را همراهی کنید چرا که قصد داریم شما را با یکی از آثار مشهور این شهر (مجسمه یادبود جمهوریت استانبول) آشنا کنیم.

مجسمه یادبود جمهوریت استانبول نمایانگر دو وجه انقلاب ترکیه

درباره مجسمه یادبود جمهوریت استانبول

مجسمه یادبود جمهوریت استانبول یک بنای یادبود واقع در میدان تقسیم و مرکز استانبول است که به دلیل بزرگداشت اعلام جمهوریت ترکیه در سال ۱۹۲۳ طراحی و ساخته شده و در مکان فعلی که مرکز اعتراضات انقلابیون آن زمان بوده نصب گردیده است. این تندیس یادبود در طول دو سال و نیم و با حمایت و پشتیبانی مالی مردمی و به دست مجسمه ساز معروف ایتالیایی Pietro Canonica در ۸ اوت ۱۹۲۸ طراحی و ساخته شده است.
این بنای یاد بود ارتفاع حدودی ۳۶ فوت (۱۱ متر) داشته و بنیان گذاران و رهبران جمهوری ترکیه را در یک قاب به تصویر کشیده است. مجسمه یادبود جمهوریت استانبول از یکی از برجسته‌ترین تصاویر و صحنه‌های انقلاب برداشت شده و در قالب یک مجسمه نمایش داده شده است. این بنای یادبود دارای دو جهت و سمت است؛ سمت شمال آن که آتاتورک و همراهانش را در دوران اول انقلاب نمایش می‌دهد و دیگری که رو به سوی میدان استقلال دارد وی و یارانش را با لباس‌های مدرن و اروپایی در دوره دوم انقلاب به تصویر می‌کشد. در اصل هدف از این شیوه نمایش یادبود و دو وجه داشتن آن نشان دادن وی در دو نقش بزرگ برای رسیدن ترکیه به استقلال بوده است. نقش اول آتاتورک در قالب یک جنگجو و فرمانده نظامی و نقش دوم آتاتورک در شمایل یک دولتمرد و چهره سیاسی و رئیس جمهور کشور بزرگ ترکیه.

مجسمه یادبود جمهوریت استانبول نمایانگر دو وجه انقلاب ترکیه

بازدید از مجسمه یادبود جمهوریت استانبول

یکی از بازدیدهای حتمی شما در طول تور استانبول به احتمال قوی دیدار از مجسمه یادبود جمهوریت استانبول خواهد بود. مجسمه یادبود جمهوریت در مرکز استانبول و در وسط میدان تقسیم این شهر واقع شده است که یکی از پر رفت و آمدترین و معروف‌ترین مناطق استانبول بوده و مراکز تفریحی- تجاری، مکان‌های گردشگری و هتل‌ها و رستوران‌های بسیاری در این منطقه واقع شده است. به دلیل شهرت میدان تقسیم، همواره یکی از مکان‌های مورد علاقه توریست‌ها بوده و حتماً همه گذری به این منطقه خواهند داشت.
بازدید از این میدان و مجسمه یادبود در تمام ایام هفته و در ۲۴ ساعت شبانه روز برای عموم آزاد و رایگان خواهد بود.

مجسمه یادبود جمهوریت استانبول نمایانگر دو وجه انقلاب ترکیه

دسترسی به مجسمه یادبود جمهوریت استانبول

مجسمه یادبود جمهوریت استانبول در مرکز استانبول و میدان تقسیم این شهر واقع است. این منطقه پر رفت و آمد ترین قسمت شهر استانبول است و به دلیل تمرکز وسایل عبور و مرور، رفت و آمد به آنجا بسیار سهل و آسان خواهد بود. کافی است در هر کجای شهر که هستید سوار اتوبوس شهری، تراموا، مترو و یا تاکسی شوید و مقصد میدان تقسیم را در پیش بگیرید.

آدرس مجسمه یادبود جمهوریت استانبول

Şehit Muhtar Mahallesi, Cumhuriyet Anıtı, ۳۴۴۳۷ Beyoğlu/İstanbul, Turkey

مجسمه یادبود جمهوریت استانبول نمایانگر دو وجه انقلاب ترکیه

در انتها با آرزوی گذراندن اوقاتی خوش در تور استانبول امیدواریم متن پیش رو برای شما عزیزان مفید و کاربردی بوده باشد و در سفر به استانبول و بازدید از مجسمه یادبود جمهوریت استانبول شما را راهنمایی و یاری نماید.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید