۰۷

خرداد
۱۳۹۷

خرید در خیابان استقلال استانبول | آژانس مسافرتی نورگشت

ارسال شده توسط: نورگشت/ 0 ۰

خرید در خیابان استقلال استانبول، پر جنب و جوش‌ترین نقطه‌ی شهر

یکی از بخش‌های خوب در هر سفر به شهری جدید، قدم زدن و گشت و گذار در خیابان‌ها و کوچه پس کوچه‌های آن شهر و آشنا شدن با فرهنگ و نوع زندگی مردم آن است.
در سفر به ترکیه و تور استانبول که یکی از شهرهای خوش آب و هوای دنیا به‌حساب می‌آید، رفتن برای خرید در خیابان استقلال که یکی از کامل‌ترین مراکز دیدنی و خرید می‌باشد، بهترین بخش مسافرت است.
اگر به استانبول سفر کرده و به خیابان استقلال نروید مانند این است که به پاریس رفته و به خیابان شانزه لیزه سر نزده‌اید!
قدم زدن در خیابان استقلال کشف تمام سنت‌ها و موارد مورد علاقه‌ی مردم ترک و بسیار زیباست.
با ما همراه باشید تا در مطلب زیر با خیابان استقلال بیشتر آشنا شویم.

خرید در خیابان استقلال استانبول، پر جنب و جوش‌ترین نقطه‌ی شهر

درباره‌ی خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال یکی از مشهورترین مسیرها در استانبول ترکیه، واقع در منطقه‌ی تاریخی “بی اغلو”، یک خیابان نسبتاً باریک عابر پیاده است که ۱٫۴ کیلومتر طول دارد.
این خیابان که مجموعه‌ای کامل از فروشگاه‌های موسیقی و کتاب، گالری‌های هنری، بوتیک‌ها سینما و تئاتر، کافه‌ها و رستوران‌ها، بارها، کلاب های شبانه و … است در تعطیلات آخر هفته معمولاً بالغ بر ۳ میلیون نفر بازدید کننده دارد.

خیابان استقلال توسط ساختمان‌های دوران عثمانی احاطه شده و با ترکیب هنرهای کلاسیک و هنرهای زیبا و جدید و با سبک معماری ملی ترکیه طراحی شده است، که از برج گالاتا شروع شده و به میدان تقسیم ختم می‌شود.
نام این خیابان در تاریخ ۲۹ اکتبر در سال ۱۹۲۳ بعد از اعلام جمهوری ترکیه و برای جشن پیروزی در جنگ استقلال ترکیه به “استقلال” تغییر یافت.

خرید در خیابان استقلال استانبول، پر جنب و جوش‌ترین نقطه‌ی شهر

امکانات و مراکز خرید در خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال مجموعه‌ای کامل از مکان‌های تفریحی و خرید است؛ رفتن به این خیابان و گشت و گذار در آن نه یک بار، بلکه بارها و بارها بسیار جالب و لذت بخش خواهد بود.
در زیر به بررسی مراکز و امکانات این خیابان خواهیم پرداخت:

بوتیک و فروشگاه‌ها

اگر به دنبال یک خرید اقتصادی از مارک‌های محبوب جهان هستید، خیابان استقلال تمام نیازهای شما را بیشتر از یک مرکز خرید برآورده می‌کند!
برندهای ترک شناخته شده هم در این خیابان دارای شعبه هستند.
از فروشگاه‌های موجود در خیابان استقلال می‌توان از برندهای زیر نام برد:

 • Koton
 • Mango
 • Zara
 • LC Waikiki
 • Mac
 • Gap
 • levi’s
 • Mavi
 • Felormar
 • Golden rose
 • Kiki Riki
 • Body Shop
 • Convers
 • H & M

با توجه به اینکه هر کدام از این برندها در این خیابان در یک ساختمان واقع شده‌اند و فضای بزرگ‌تر و کامل‌تری از شعب درون مراکز خرید دارند، همان‌طور که قبلاً گفته شد می‌توانند گزینه‌ی بهتری برای خرید باشند.

خرید در خیابان استقلال استانبول، پر جنب و جوش‌ترین نقطه‌ی شهر

شیرینی فروشی‌ها

وقتی از سمت میدان تقسیم وارد خیابان استقلال می‌شوید با چندین شیرینی فروشی مواجه خواهید شد که شیرینی‌های سنتی ترک آماده می‌کنند.
اگر بخواهیم صادق باشیم بوی عالی این شیرینی‌ها مثل دو تا دست قوی و محکم شما را به سمت این فروشگاه‌ها می‌کشانند! عجله نکنید در تمام مسیر کلی قنادی و شیرینی فروشی وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها خرید کنید.
بعضی از این فروشگاه‌ها کافه قنادی هستند یعنی شما می‌توانید همان جا شیرینی مورد علاقه‌ی خود را به همراه چای یا قهوه نوش جان کنید.

خرید در خیابان استقلال استانبول، پر جنب و جوش‌ترین نقطه‌ی شهر

نان فروشی‌ها

برای ایرانیان، نان همیشه یکی از بخش‌های مهم غذایی و فرهنگی محسوب می‌شود؛ مردم ترک از این قاعده مستثنا نیستند و نان‌های سنتی و بسیار خوشمزه‌ی خود را دارند.
در طول مسیر خیابان استقلال چندین فروشگاه نان وجود دارد که شما می‌توانید نان مورد نیاز خود را از آن‌ها تهیه کنید.

کافه‌ها و رستوران‌ها

در این خیابان تعداد بی‌شماری از رستوران‌های زنجیره‌ای جهان و همچنین مجموعه‌ای از رستوران‌ها و کافه‌های ترک وجود دارد.
برای زمان نهار یا شام اگر در خیابان استقلال هستید حتماً به یکی از این کافه‌ها و یا رستوران‌ها سر بزنید.

خرید در خیابان استقلال استانبول، پر جنب و جوش‌ترین نقطه‌ی شهر

بارها و کلاب های شبانه

خیابان استقلال دارای یک مسیر مستقیم و بسیار طولانی است که تعداد بسیار زیادی از کوچه‌ها و خیابان‌ها به آن منتهی می‌شوند؛ اکثر بارها و کلاب های شبانه در این کوچه‌ها قرار دارند.

خرید در خیابان استقلال استانبول، پر جنب و جوش‌ترین نقطه‌ی شهر

موسیقی زنده

در این خیابان مکان‌هایی برای گروه‌های کوچک موسیقی وجود دارد که آن‌ها می‌توانند ساعتی در آنجا حضور پیدا کنند و با اجرای موسیقی برای عموم مقداری کسب درآمد کنند که در بین آن‌ها گروه‌های کوچک موسیقی ایرانی نیز دیده می‌شود.

غرفه‌های فروش مواد غذایی

در تمامی خیابان‌های ترکیه غرفه‌های سیاری برای فروش مواد غذایی وجود دارند که این غرفه‌ها را در خیابان استقلال به‌کرات خواهید دید. این غرفه‌های سیار معمولاً ذرت و بلوط کبابی و یا نان سیمیت به همراه آب معدنی می‌فروشد.

خرید در خیابان استقلال استانبول، پر جنب و جوش‌ترین نقطه‌ی شهر

گالری و نمایشگاه‌های هنری

خیابان استقلال هر ساله میزبان تعداد بسیار زیادی از نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های هنری به‌صورت دائم و موقت است که می‌توانید از آن‌ها دیدن و خرید کنید.

غرفه‌های فروش سوغاتی و یادبود

خرید سوغاتی و اشیاء نمادین ترکیه از صنایع دستی این کشور از فروشگاه‌های خیابان استقلال بسیار لذت بخش خواهد بود.

سینما و تئاتر

در ساعات آخر کاری که اکثر فروشگاه‌ها در حال بستن مغازه‌های خود هستند یکی از بهترین گزینه‌ها برای گذراندن وقت ایمن برای شما رفتن به سینما است. خیابان استقلال تعدادی سالن سینما دارد که بسیار خلوت است و شما می‌توانید یک استراحت همراه با تفریح آرام داشته باشید.

خرید در خیابان استقلال استانبول، پر جنب و جوش‌ترین نقطه‌ی شهر

بازدید از مراکز خرید در خیابان استقلال

مراکز خرید خیابان استقلال به‌صورت معمول در تمامی روزهای هفته از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۰ شب باز هستند؛ که این زمان برای رستوران‌ها کمی بیشتر است.
در انتهای خیابان استقلال از سمت میدان تقسیم ایستگاه تعدادی قطار برقی و کوچک با نمای قدیمی و سنتی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای بازدید از این خیابان استفاده کنید که بسیار جالب و زیباست.
در مراجعه به بارها و کلاب های شبانه‌ی ترکیه بسیار محتاط و مراقب باشید، زیرا جای مناسب و امنی برای گردشگران و توریست‌ها نخواهد بود.
به دلیل وجود گردشگران بسیار زیاد از نقاط مختلف دنیا به‌خصوص ایران اکثر افرادی که در فروشگاه‌های خیابان استقلال مشغول به کار هستند مسلط به زبان انگلیسی هستند و گاها تا حدودی هم می‌توانند به زبان فارسی صحبت کنند.

خرید در خیابان استقلال استانبول، پر جنب و جوش‌ترین نقطه‌ی شهر

دسترسی به مراکز خرید در خیابان استقلال استانبول

در اطراف میدان تقسیم و نزدیک به خیابان استقلال تعداد خیلی زیادی از هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های خوب قرار دارند که دسترسی مسافران را به این خیابان بسیار راحت می‌کنند؛ ولی اگر در هتلی با مسافت بیشتری اقامت دارید می‌توانید از خط مترو استفاده کنید و خود را با ایستگاه میدان تقسیم برسانید.
در خیابان استقلال ماشین‌ها و تاکسی‌ها اجازه‌ی تردد ندارند و اگر می‌خواهید تاکسی بگیرید باید به یکی از خیابان‌های اطراف و مرتبط به این خیابان مراجعه کنید.
مطمئناً بازدید از این خیابان، طولانی‌ترین پیاده روی دل‌چسب شما خواهد بود.

آدرس و شماره تلفن مراکز خرید در خیابان استقلال استانبول

Asmalı Mescit Mahallesi, Istiklal Cd, 34430 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

خرید در خیابان استقلال استانبول، پر جنب و جوش‌ترین نقطه‌ی شهر

با آرزوی سفری خوش به ترکیه و تور استانبول به همراه خانواده و دوستان خود و ساختن خاطراتی زیبا در این سفر.
هم چنین امیدواریم اطلاعات و متن فوق در راهنمایی شما برای سفر به کشور ترکیه مفید واقع شده باشد.

اگر قبلاً به شهر استانبول سفر کرده و از خیابان استقلال دیدن کرده‌اید، خوشحال خواهیم شد اگر نظرات و پیشنهادات خود را درباره‌ی خرید از این خیابان در زیر این مطلب با ما درمیان بگذارید.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید