۰۳

خرداد
۱۳۹۷

نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول istanbul international art fair

ارسال شده توسط: نورگشت/ 0 ۰

نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول، مرکز گردهمایی بزرگ هنر و تجربه

نمایشگاه‌هایی که فراتر از محدوده مرز کشورها برگزار می‌گردد و نمونه بارز آن نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول می‌باشد که همه ساله در تایم مشخصی برگزار شده و مجموعه‌ای از هنرمندان بزرگ و نام آشنا را گرد هم می‌آورد. قرار گرفتن استانبول به عنوان قطب گردشگری مهم و اثر گذار در ترکیه، موجب گردیده است تا همه ساله تعداد بسیاری از نمایشگاه‌های هنری و بزرگ معروف و شناخته شده در این شهر برگزار گردد.

شرکت در نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول نه تنها برای فعالان و تجارت کنندگان در حوزه‌های هنری، بلکه برای گردشگران در تور استانبول نیز به عنوان فرصت مناسبی در زمینه شناخت و آشنایی هر چه بهتر با آثار هنری فاخر محسوب می‌گردد.

تداوم و دوام نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول هر ساله با قدرت بیش‌تری ادامه می‌یابد تا از این طریق فرصتی مناسب به منظور جذب هر چه بیش‌تر هنرمندان و فعالان در عرصه‌های هنری فراهم گردد.

نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول، مرکز گردهمایی بزرگ هنر و تجربه

درباره نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول

استفاده از پتانسیل‌های موجود در شهر ترکیه به عنوان نقطه پیوند دهنده جهان، موجب گردیده است تا استانبول با گذشت چند سالی از نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول، جایگاهی مهم و ملموس را در گردهمایی‌های بزرگ هنری به خود اختصاص دهد. از این رو نمایشگاه یاد شده یکی از بهترین انتخاب‌های علاقه‌مندان و دوست داران حوزه‌های هنری و فرهنگی به شمار می‌آید.

این نمایشگاه هر ساله به مدت سه روز برپا می‌باشد و ورود به آن مستلزم فعالیت در بخش هنری خاصی نخواهد بود. از این رو تور استانبول به عنوان یک تور تفریحی، امکان بازدید از فضای هنری این مرکز را برای گردشگران مهیا خواهد نمود. تجمع افکار هنری متنوع در کنار یکدیگر موجب گردیده است تا نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول به محل تلاقی ایده‌های متنوع و ممتاز بدل گردد.

نمایشگاه یاد شده در سطح بین‌الملل برگزار می‌گردد و همین امر به تنهایی نقش مؤثری در بازتاب آثار معرفی شده به آن داشته است. برگزاری این نمایشگاه در سال گذشته، دو محور مشخص را دنبال نموده است. محوری در ارتباط با پروژه‌های ویژه هنری و بخش دیگری در زمینه گالری‌های نوپا و جوان که هر یک به صورت جداگانه در نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول به چشم می‌خورده است.

نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول ویترین بزرگ و باارزش نمایش بخش‌ها و محورهای هنری متنوعی در دل شهر استانبول ترکیه به عنوان محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی هنری می‌باشد. نمونه‌ای از آثار هنری در دل نمایشگاه را می‌توان در ذیل بررسی نمود.

 • عرضه آثار هنری فاخر در بخش طلا، جواهر، ساعت
 • مجموعه‌ای عظیم از گالری‌های جوان و نوپا
 • بخش‌های متنوعی در حوزه پروژه‌های ویژه هنری
 • ارائه هنرهای سه بعدی در قالب هنر شیشه‌ای
 • هنرهای مدرن
 • آثار باستانی
 • بخش‌های مرتبط با بافت فرش
 • و……

نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول، مرکز گردهمایی بزرگ هنر و تجربه

تاریخچه نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول

نمایشگاه آرت اینترنشنال که نام دیگر نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول می‌باشد؛ از بدو آغاز فعالیت همواره تلاش بسیاری را به واسطه سردمداران خود نموده است تا از این طریق نقطه اتصال محورهای مهم هنری در جهان شناخته شود. از این رو هر ساله می‌توان شاهد جلب نظر تعداد وسیعی از فعالان و متخصصین هنری به آن بود.

تاریخچه ابتدایی تشکیل و برگزاری نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول را می‌توان در چند ساله اخیر شناخت. چرا که قرار گرفتن ترکیه به عنوان کشور اتصال دهنده شرق و غرب این فکر را در ذهن فعالان هنری ایجاد نمود تا به واسطه راه اندازی و توسعه شبکه هنری پایدار و گسترده در قالب یک نمایشگاه بین‌المللی، فضای همکاری‌های چند جانبه بین‌المللی را فراهم نمایند.

نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول در بدو آغاز فعالیت خود، منزلگاه چند کشور همسایه در بخش‌های هنری متنوع بود که با گذشت تایم چند ساله از آغاز فعالیت، امروزه شاهد استقبال و حمایت چشم گیر هنرمندان و استادان بخش‌های هنری بین‌الملل می‌باشد. به علاوه سال ۲۰۱۴ به عنوان یکی ارسال‌های اوج فعالیت این نمایشگاه، محل حضور ۷۳ گالری از کشورهای جهان بوده است که بیش از ۱۵۰۰ اثر را در معرض دید عموم قرار داده‌اند.

در سال ۲۰۱۴ علاوه بر محور یاد شده، اظهار نظر جنجالی و مهم یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های هنری در حوزه تجارت، مبنی بر فروش بیش از دو میلیون پوندی محصولات و شرکت سه ساله در نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول موجب گردید تا این نظریه هم چون بمب خبری مهمی در سراسر محورهای اروپایی و آسیایی، فضای رقابتی ویژه و سودآور این نمایشگاه را به نمایش درآورد.

نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول، مرکز گردهمایی بزرگ هنر و تجربه

شرکت کنندگان در نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول

از آن جایی که تور استانبول را نیز می‌توان به عنوان نقطه ارتباطی مهمی در صنعت هنری این شهر به شمار آورد، امکان شرکت توریست‌های خارجی و گردشگران به صورت رسمی در این نمایشگاه فراهم گردیده است.

فراهم بودن مسیر فعالیت بین‌المللی و جهانی در این نمایشگاه، موجب گردیده است تا امکان حضور هر یک از علاقه‌مندان و دوست داران به این حرفه در نمایشگاهی میسر باشد. از این رو شرکت کنندگان در نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول بدون هیچ گزینشی امکان حضور و بازدید از نمایشگاه را در طول مدت برگزاری آن خواهند داشت.

سفر به ترکیه و انتخاب تور استانبول در این سفر، کمک بسیاری به شناخت محورهای مهم فرهنگی کشورهای متعدد در این شهر خواهد نمود. چرا که نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول به عنوان یکی از اثرات گردهمایی بین‌المللی، همواره محل تلاقی فرهنگ‌ها و نقوش برجسته هنر بین‌الملل در طی چند سال گذشته بوده است.

بازدید از نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول

امکان بازدید از نمایشگاه یاد شده در مدت زمان گشایش آن که از یکم الی چهارم مهر ماه هر سال خواهد بود؛ برای گردشگران و تجارت کنندگان در عرصه‌های هنری وجود خواهد داشت. به این منظور برای بازدید از این نمایشگاه محدودیتی وجود نخواهد داشت.

هزینه بازدید از نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول

فضای نمایشگاه‌های هنری در تمامی جهان از جمله کشور ترکیه به گونه‌ای است که می‌توان آن را به ویترینی بزرگ و مجلل از آثار هنری بدل نمود. از این رو هزینه‌ای را به علاقه‌مندان و بازدید کنندگان تحمیل نخواهد نمود.

زمان بازدید از نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول

زمان نمایشگاه‌هایی مشابه با نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول به واسطه حضور شرکت کنندگانی نام آشنا و مطرح از سطح جهان و به واسطه اطلاع رسانی‌های دقیق در این زمینه، هرساله در تایم مشخصی تعیین می‌گردد تا از این جهت بتوان شاهد بازتاب‌های حضور قوی و پر تحرک بود.

یکم الی چهارم مهر هر سال زمان دقیق و رسمی آغاز نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول می بشد.

نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول، مرکز گردهمایی بزرگ هنر و تجربه

دسترسی به نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول

برای دسترسی راحت و بدون وقفه به نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول می‌توان استفاده از وسایل نقلیه عمومی را در اولویت‌های انتخابی قرار داد.

برای رسیدن راحت‌تر و ساده‌تر به مقصد نهایی در استانبول، انتخاب تاکسی به عنوان وسیله نقلیه مناسب و اختصاصی، علاوه بر تسریع در عبور و مرور، اشتباه و گمراهی در مسیر را هم سبب نخواهد شد. ولیکن استفاده از وسایلی هم چون مترو و اتوبوس از نظر معیارهای اقتصادی موجه‌تر و مقرون به صرفه‌تر خواهند بود. و می‌توان از آن‌ها به عنوان گزینه‌های انتخابی نخست بهره برد.

 • حرکت از برج گالاتا تا مسیر نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول حتی بدون استفاده از وسیله نقلیه در مسیری مستقیم به فاصله ۲۲۰ متری یکی از گزینه‌های انتخابی محسوب خواهد شد.
 • گزینه دیگری که می‌توان توجه ویژه‌ای را نسبت به آن داشت، انتخاب ایستگاه راه آهن Karaköy که در مسیر ۱۱۵ متری از نمایشگاه قرار گرفته است می‌باشد. برای پیاده شدن در این مکان می‌توان نقطه آغاز را ایستگاه Beyoğlu استانبول قرار داد.
 • در صورتی که تمایل به استفاده از مترو داشته باشید، می‌توانید از ایستگاه نخست در میدان تکسیم سوار بر مترو شده و در ایستگاه Şişhane پیاده شوید. سپس می‌توانید با انتخاب ایستگاه راه آهن Beyoğlu و سوار شدن در قطارهای درون شهری آن، در مقصد بعدی که ایستگاه راه آهن Karaköy نام دارد پیاده شده و مسیر ۱۲۰ متری را تا محل نمایشگاه پیاده روی نمایید.

آدرس نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول

Arap Cami Mahallesi, Bankalar Cad. Nazlı Han No 26/2, 34420 Karaköy Beyoğlu/Beyoğlu/İstanbul

شماره تماس نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول

(۰۲۱۲) ۲۴۴ ۷۱ ۷۱

حرف آخر در ارتباط با نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول

معرفی ساختار و تاریخچه نمایشگاه هنر بین‌ المللی استانبول در وجوه متعددی قابل بررسی می‌باشد که مهم‌ترین آن را می‌توان در حوزه شناخت باورهای جهان در یک اقلیم هنری معرفی نمود.
تور استانبول فرصت مناسبی را مهیا نموده است تا گردشگران نیز از این فرصت بهره‌مند شده و زیبایی‌های بصری این نمایشگاه را از نزدیک مشاهده نمایند.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید