۰۳

خرداد
۱۳۹۷

سال روز جمهوریت کشور ترکیه

ارسال شده توسط: نورگشت/ 0 ۰

سال روز جمهوریت کشور ترکیه، اعلام استقلال و جمهوریت در ترکیه

هر ساله ترکیه در ۲۹ اکتبر شاهد سال روزی مهم و شور انگیز در دل خود می‌باشد. سال روزی که در آن مصطفی کمال، اعلام نمود که کشور ترکیه از این پس جمهوری خواهد بود. سال روز جمهوریت کشور ترکیه نقش مهمی را در روند شکوه و عظمت این کشور در جهان تداعی می‌نماید. چرا که در این ارتباط هر ساله می‌توان پیام‌های متعدد سران کشورهای اروپایی و آمریکایی در خصوص ابراز تبریک در روز جمهوریت کشور ترکیه را شاهد بود.

تور آنتالیا به عنوان یکی از تورهای مهم در کشور ترکیه شناخته می‌شود که گاها مصادف بودن آن با مراسم و جشن‌های مردم در کشور ترکیه، تجربیات جدیدی را در نظر گردشگران نمایان خواهد نمود. یکی از مهم‌ترین جشن‌هایی که هر ساله در سفر به ترکیه می‌توان نظاره گر آن بود، سال روز جمهوریت کشور ترکیه است که در ۲۹ اکتبر هر سال به مناسبت گرامی داشت روز جمهوریت یافتن ترکیه برگزار می‌گردد.

سال روز جمهوریت کشور ترکیه، اعلام استقلال و جمهوریت در ترکیه

درباره سال روز جمهوریت کشور ترکیه

در  سال روز جمهوریت کشور ترکیه  تمامی شهرهای این کشور با پرچم ترکیه، تزئین می‌گردد و تا اولین گام در آغاز این جشن برداشته شده محسوب گردد. پس از آن اولین مراسم در آرامگاه آتاترک که به نام آنیت کابیر شناخته می‌شود، با حضور اصلی‌ترین مقامات ارشد کشور ترکیه اجرا می‌گردد.

مصطفی کمال آتاترک که از آن به عنوان پدر ترک‌ها نیز یاد می‌گردد و این لقب پس از وی به هیچ فرد دیگری داده نشده است؛ در دوران حیات حکومتی خود، اقدامات فاخری را در راستای به رسمیت شناختن سیاست‌های ترکیه در جبهه جهانی انجام داد. اقداماتی که نتیجه نهایی آن استقلال یافتن و به جمهوریت رسیدن کشور ترکیه بود.

سال روز جمهوریت کشور ترکیه، اعلام استقلال و جمهوریت در ترکیه

وی را می‌توان به معنای روشن کلمه، رزمنده‌ای جنگجو در رسیدن به استقلال و تمامیت ارزی و سیاسی ترکیه نیز عنوان نمود.

سال روز جمهوریت کشور ترکیه به عنوان یکی از روزهای رسمی در تقویم ترکیه درج گردیده است که در سفارت‌های ترکیه در سراسر جهان نیز جشن برپا می‌گردد. جشنی باشکوه که در آن پیام‌های تبریک از سوی برخی از سران کشورهای اروپایی و آسیایی و آمریکایی نیز برای مقامات ترکیه ارسال خواهد شد.

آغاز رسمی مراسم سال روز جمهوریت کشور ترکیه با نهادن شاخه گلی از سوی رجب طیب اردوغان بر مزار آتاترک، شکل خواهد گرفت.

تاریخچه سال روز جمهوریت کشور ترکیه

همواره ۲۹ اکتبر در کشور ترکیه یادآور واقعه‌ای خوش و سرمست کننده برای مردمان این کشور می‌باشد که در آن جمهوریت یافتن کشور خود را به واسطه نماینده‌ای شجاع و دلیر جشن می‌گیرند.

سال روز جمهوریت کشور ترکیه  تاریخچه‌ای است که این کشور نود و چهارمین سال آن را نیز پشت سر گذاشته است.

سال روز جمهوریت کشور ترکیه، اعلام استقلال و جمهوریت در ترکیه

جشن‌های مهم در سال روز جمهوریت کشور ترکیه

تزئین تمامی خیابان‌ها و کوچه‌های کشور ترکیه با استفاده از پرچم رسمی این کشور و تجمع در خیابان‌ها و راهپیمایی‌های متفاوت به منظور ابراز شادی و خرسندی از این واقعه، از جمله مهم‌ترین جشن‌هایی است که در  سال روز جمهوریت کشور ترکیه برگزار می‌گردد.

گردشگران خارجی در سفر به ترکیه همواره می‌توانند شاهد برخی از رخدادهای مهم این کشور نیز باشند. رخدادهایی که در آن حضور رسانه‌های داخلی و خارجی گواه روشنی بر اهمیت موضوع خواهد بود.

سال روز جمهوریت کشور ترکیه، اعلام استقلال و جمهوریت در ترکیه

شرکت کنندگان در سال روز جمهوریت کشور ترکیه

مقامات ارشد کشور ترکیه در کنار ستاره‌های ورزشی و سینمایی این کشور به عنوان شرکت کنندگان مهم در مراسم  سال روز جمهوریت کشور ترکیه محسوب می‌گردند که در کنار مردم این روز مهم را در تقویم خود جشن می‌گیرند.

پوشش رسانه‌ای در سال روز جمهوریت کشور ترکیه

جشن‌های ترکیه هم چون بسیاری از جشن‌های مهم دیگر در جهان، بازتاب‌های خاص رسانه‌ای داخلی و خارجی خاص خود را خواهد داشت. بازتاب‌هایی که به واسطه گستردگی آن، حتی می‌توان شاهد تبریک گوگل به مناسبت  سال روز جمهوریت کشور ترکیه نیز بود.

پوشش رسانه‌ای این روز از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل می‌گردد که در هر دو بخش آن رسانه‌ها بازتاب‌های گسترده تصویری، انشایی و صوتی گوناگونی را از دریچه مورد نظر خود را نشر می‌دهند.

تور آنتالیا این امکان را فراهم نموده است تا به واسطه حضور توریست‌های خارجی در این شهر، امکان مشاهده ملموس وقایع تاریخی برای علاقه‌مندان به فضای مشابه این وقایع فراهم گردد.  سال روز جمهوریت کشور ترکیه یکی از وقایع مورد نظر در تور آنتالیا محسوب خواهد شد.

سال روز جمهوریت کشور ترکیه، اعلام استقلال و جمهوریت در ترکیه

سال روز جمهوریت کشور ترکیه، اعلام استقلال و جمهوریت در ترکیه

کلام آخر در ارتباط با سال روز جمهوریت کشور ترکیه

سفر به کشور ترکیه و انتخاب تورهای مسافرتی به مقصد آنتالیا، علاوه بر تجربه‌ای جدید و منحصر به فرد، فرصت طلایی را در ساخت جلوه‌ای ویژه از تاریخ و فرهنگ ترکیه ایجاد می‌نماید. چرا که سال روز جمهوریت کشور ترکیه به عنوان نمادی از وقایع تاریخی و فرهنگی عظیم در این کشور را در نقشی ویزه بررسی نمودیم.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید